Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy egy fiúnál töltöm a hétvégét? (Többi lent)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, édesanyám szinte a széltől is félt, burokban nevelt, neki még mindig a kicsi lánya vagyok. Ennek ellenére nem vagyunk olyan közeli kapcsolatban, szerelmi ügyekről soha nem beszéltünk. Most alakulgat valami egy fiúval, aki kb 2 órás vonatútra lakik tőlünk és szeretnénk egy hétvégét együtt tölteni nála. Nem említettem őt otthon, ilyen témákról soha nem tudtunk beszélni, szerintem anyukám még abban a tudatban él, hogy engem még nem érdekelnek a fiúk, biztos még a kezét sem fogtam meg senkinek, stb. Tudom, hogy felnőtt vagyok már, de egyszerűen nem tudom hogyan tálaljam neki ezt, mert a reakciója kb az lenne, hogy "nem mész te sehova, főleg nem ottaludni egy fiúnál, akit ráadásul nem is ismerek!!" Nem akarom megbántani, sem hazudni neki. Ő valahogy nem akarja elfogadni, hogy a pici lánya felnőtt, nem tudom hogy álljak oda elé egy ilyen kész helyzettel...

Ugye sose beszélgettünk ilyen témákról, szóval most egyszerre zúdítanék rá mindent ezzel. Tehát a "nem engedem el a kicsi lányom, mert..." mantra után a következő sokk az lenne, hogy ez a kicsi lánya nem is olyan ártatlan, mint amilyennek hiszi. Tudom, ebben én is hibás vagyok, de egyszerűen nem tudok vele ilyenekről beszélni. Tudnátok tanácsot adni, hogyan beszéljem ezt meg vele?


2012. máj. 16. 12:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Csak azok felett lehet zsarnokoskodni, akik hagyják magukat.


Eleve rossz a kapcsolatotok anyukáddal. Nem is ismeritek egymást igazán. =/

2012. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Mondd, hogy csoporttársadnál leszel hétvégén és kész. Majd bemutatod neki a srácot, ha komoly lesz a dolog, így csak a balhé lenne. 20 éves vagy, nem lesz semmi bajod egyedül.
2012. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Nincs jó tanács. Az elszakadás ennél a típusú anyánál mindenképpen harccal fog járni, kérdés csak az, hogy most, vagy 5 év múlva.

Szépen, higgadtan leülnék, elmondanám, hogy van egy fiú, akivel közel kerültetek egymáshoz, és a hétvégét együtt fogjátok tölteni.


Amúgy Te ugye azért ismered személyesen a srácot? Szóval nem ilyen netes ismerkedés ment eddig, ugye? Mert akkor mondjuk én se biztatnálak arra, hogy rögtön nála egy hétvégét... Az még hagyján, hogy legrosszabb esetben bűnöző is lehet, de a netes ismerkedés után bizony könnyen lehet, hogy az első 3 percben rájössz, hogy soha az életben nem akarsz tőle semmit, és akkor viszont már ott leszel hétvégére... Szóval netes kapcsolatot először sima egy délutános randival érdemes folytatni.

2012. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Én csak annyit remélek, hogy az "alakulgat valami egy fiúval" nem azt jelenti, hogy még életedben nem láttad és a neten ismerted meg.Mert ebben az esetben kajak rizikós csak elmenned hozzá.Ha már tényleg volt több személyes találkozó,akkor rendben van a dolog és valahogy mond el neki, hogy nem töltöd otthon a hétvégét, mert van egy párod. De mindenképp mond el, hogy van egy kapcsolatod és nála töltöd a hétvégét.


Amúgy nálam is ez volt a helyzet,bár én 16 évesen elmentem 1napra az akkori szerelmemhez,persze hazugsággal.(bár engem soha sehova alapból nem engedett,csak a barátnőmhöz.Szóval úgy tudta ott is alszok.).Egy embert mutattam eddig be neki 20 év felett, szerintem azóta is azt hiszi,hogy ő az egyetlen ember akihez szexuálisan közöm volt.Inkább megkíméltam a rút igazságtól XD


Már nem lakom otthon régóta,de most sem beszélek meg vele ilyeneket.

2012. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem okoskodni akarok, de semennyire sem ismered a srácot? Miért nem jön ő hozzád? sosem értettem, h miért kell a lányoknak a fiúkhoz utazgatniuk első randira. Ráadásul ha nem is ismered akkor ott is aludnál nála? Tényleg nem kioktatni akarlak de belegondoltál h mi van ha nem is úgy néz ki mint a fotón, vagy ha idősebb, akár rosszat akar? hova menekülsz?
2012. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát, figyelj!Én sem vagyok olyan jóba a szüleimmel, hogy ilyeneket megbeszéljünk, de én azért nem vágnék ennyire a közepébe a helyzetnek. Ha megoldható, jöjjön el a fiú hozzád, vagy találkozzatok egy olyan helyen, ami mindkettőtöknek félúton van. Én biztos nem tölteném együtt a hétvégét egy olyan sráccal, akivel alakulgatnak csak a dolgok. 20 évesen persze más az ember gondolkodása, szeret fejest ugrani az életbe, de ez csak elenyésző számban célravezető. Tehát amíg nincs konkrét kapcsolat köztetek, addig a hétvégi együtt levést szerintem sztornózd. Aztán lassanként adogasd be otthon, hogy van egy fiú, aki érdekel téged, te is őt, és így mehetnek szépen a dolgok. Az, meg hogy nem tudsz ilyenekről beszélni, nem a te hibád...
2012. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kicsit homályosan fogalmaztam, bocsánat. Az alakulgat alatt azt értem, hogy még nem vagyunk szerelmesek, nem járunk. És persze hogy ismerem, nem netes dolog, nem is első randi lenne már.

Eddig mindig azt mondtam, hogy beugrok a városba, találkozok barátokkal, stb, nem nagyon szokott kérdezősködni. Az anyuci kicsi lánya effektust már említettem, szerintem emiatt érthető is, hogy miért nem akarom már most bemutatni, meg azt sem, hogy ő jöjjön hozzánk.

2012. máj. 16. 13:22
 8/16 anonim ***** válasza:
de nála is akarsz aludni?
2012. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A hazugság nem célravezető, főleg, ha te sem akarsz hazudni. Az igazat nem szeretnéd elmondani...hmmm, sajnálom, de így nincs ötletem...Én azt csinálnám, hogy megmondanám, hogy egy fiúval találkozom, de éjszakára hazamennék.
2012. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, de semmi megtervezett dolog, így végre több időnk lesz, nem kell azon aggódni, hogy jaj lekésem a vonatom.

Meg az, ha valakivel délután találkozunk, nem jelenti azt, hogy ne csinálhatnánk semmit, ha akarnánk, nem vagyunk már gyerekek. Szóval erre a "nála alvás" dologra nem kell rögtön vérben forgó szemmekkel nézni. :)

2012. máj. 16. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!