Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én próbálom megfogni a pénzt,...

Én próbálom megfogni a pénzt, de párom elkölti. Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éves lányommal élünk 40 ezer forintból, mert párom hiába dolgozik, az elmegy az ő szükségleteire. Most vett 60 ezerért új bringát, hozzá a tartozékok 10 ezer forint. Közben az én kártyámon már 12 ezer forint mínusz van. És még csak hónap közepe van. Nagyon hullámvölgyben vagyunk. Ő sem kap annyit már mint régen, én se kapok már közel sem annyit. De ő még mindig úgy él, ahogyan annak idején. Valahogyan le lehet szoktatni róla?
2012. máj. 13. 15:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Csinálj havi költségvetést, arról, hogy mire mennyit költesz, arról hogy ő mennyit költ. Minden legyen benne az utolsó zsemléig amire költöttetek. Szerepeljen rajta, hogy mennyi a bevétel és ehhez képest mennyi a kiadás. Ha ez megvan, mutasd meg neki és magyarázd el neki, hogy le kell szállni a magas lóról és tudomásul venni, hogy az élet nem olyan mint régen. A luxushoz könnyű hozzászokni, neki is sikerült. Tedd fel neki a kérdést, hogy mi a fontosabb számára, a saját szükséglete, vagy hogy a lányotokat fel tudjátok nevelni. Mert, ha így haladtok sok szenvedés vár rá.
2012. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nyomd a kezébe a bevásárló-listát. Mondd azt neki, hogy menjen el vásárolni nélküled, mert te mos nem érsz rá, és vigye a saját bank kártyáját. Arra figyelj, hogy csak olyan kaják legyenek rajta, amiket ő is nagyon szeret. Ill. néhány olyan tisztító és tisztálkodó szer, aminek a szükségességét ő sem kérdőjelezi meg.

A pénztárnál rá fog döbbenni, hogy a reklámszatyor alján alig van valami, és jó néhány ezressel könnyebben meg haza. Talán majd elkezd gondolkodni!

2012. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet!! Mintha magamat olvasnám, hiába szeretne az ember spórolni, ha a párja más beállitottságú.

Az én páromat nem érdekli hogy spóroljunk, hiába mondom neki évek óta. Mindig kitalál valamit most éppen mire van szüksége így aztán hó végére egy fillérünk sem marad de őt nem érdekli.Mi is ugyan így aztán minuszba járunk miatta.

Én nem tudok rá hatni sajna mert abból csak veszekedés volt.

2012. máj. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Fogjam vissza az asszonyt? Én vagyok az asszony, és az uram költekezik világba.

Köszönöm.

Megpróbálom visszafogni az "uram".

2012. máj. 14. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!