Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Édesanyám 2010-ben hunyt el. Nevelőapám azóta nagyon megváltozott. Mivel hatalmas adósság maradt anyám után vissza kellett utasítani az örökséget, különben még az ükunokáim is nyöghették volna. Így nevelőapám fedél nélkül maradt. A viszonyunk is megromlott, mert olyan dolgok felé fordult, amit én sem elfogadni, sem elviselni nem tudok. Ezotéria és kártyavetés az, ami foglalkoztatja. Munkát nem keres, van egy kevéske rokkant nyugdíja, és ennyi. Most van egy gyönyörű gyermekem, így nem vehetem magam mellé az öreget, mert nem bírnánk sem anyagilag, sem helyileg, sem érzelmileg. Így viszont nem tudom mi lesz vele. Milyen lehetőségek lennének? Van valakinek ötlete? Bármire nyitott vagyok. Megpróbálnék hatni a jobbik eszére. (már ha még van neki valamennyi). Eddig egy rokonnál húzta meg magát, de a héten onnan is eljött, mert érezte, hogy nem látják szívesen (persze, mert ingyen ott lebzselt).

Hogy verjek egy kis ép észt, értelmet egy 53 éves felnőtt ember agyába? Teljesen el vagyunk keseredve... :S


2012. ápr. 18. 22:30
 1/9 anonim válasza:
probálj meg vele beszélni szerintem.!! magyarázd el neki,hogy ez igy nem jó.. és ha segitenél neki ?! rendbe szedne magát..?! vagy öregek otthona ?! bár ez hülyeség 53évesen.. :S:S:S mindenképp beszélni kell vele,hogy ez igy nem jó... lehet ha kicsit magadhoz veszed meg javul.. vagy nem ?!:\
2012. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem lebzselhetett ott ingyen, hisz akkor van rokkant nyugdíja, nem? Persze más kérdés, ha nem adta oda.


Mondjuk én teljesen ingyen magamhoz venném apámat (akkor is, ha csak nevelő apám) ha máshol nem, de a földön biztosítok neki matracot, most inkább szűkösködjünk, minthogy a temetőbe kelljen hozzá kijárni.

2012. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

53 évesen még egyáltalán nem késő, igaz nehezebb. anyum idén töltötte az 50et, fiatalos, energikus.


ha nem iszik, az jó pont, hiszen ha akar, találhat valami 4 órás melót, ami egy kis értelmet ad az életének, és pénzt is hoz a konyhára.

most hol lakik? remélem nem lesz csövi, mert onnan már nem jön vissza ennyi idősen.

mondd, h keresel neki valami olcsó albit, és kisegíted, de akkor kezdjen el melózni valamit.

2012. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
és ha segitenél neki munkát keresni ?! az én mamám 55éves.. jol birja még :) nevelo papám is dolgozik ö is 55 éves :)
2012. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
EGy elkeseredett ozvegy, aki elveszitette a feleseget, s egyben az otthonat is! MEgvaltoztatni? TAlan meg feldolgozni sem tudta azt, ami tortent, hiszen a soraidbol ez derult ki. TAlan egyutterzesre, megertesre, szeretetre lenne szuksege, es amikor ezt megerezte, hogy van, akkor mar lehetne hatni ra, hogy hogyan tovabb, mielott valoban elveszne teljesen!
2012. ápr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
igazából ez nem a te dolgod de ha segíteni akarsz neki találj neki egy munkát és egy olcsó (kb 35e) albérletet.ez minden amit tehetsz ha nem akarod szétcseszni a saját életed...
2012. ápr. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg abban az üres lakásban húzza meg magát, ami már nem az övé (mienk), mert visszautasítottuk, de még az állam képviselője nem jelentkezett érte. Megértést, együttérzést mutattunk felé, ehelyett ő felfortyant, hogy ő nem gyászol. Magam mellé nem tudom venni, mert nincs helyem, nem tudok neki biztosítani semmit, mellesleg a rokonnál volt szobája, ágya, kajája, meleg vize, mostak, főztek rá, mégsem KERESETT munkát. Szóval nem nem talált, nem is keresett. Kerestünk neki mi munkát (még olyat is, ahol lakhatást/szolgálati lakást biztosítottak volna), de arra sem vette a fáradságot, hogy bemutatkozzon, a megbeszélt találkozóra elmenjen.

Másfél évit csinálta ezt. Már nem bírtuk. Ahol csak lehetett cserben hagyott minket, felültetett, szégyenben hagyott.

Mellesleg én is gyászoltam/gyászolok. Én az édesanyámat veszítettem el, aki csak 46 éves volt. Veszélyeztetett terhesen nem rághattam magam állandóan az ő gondján!

A másik dolog, amivel nem bírok megbarátkozni, és ami miatt a babám közelébe sem szeretném/merem engedni, az a teljesen megváltozott érdeklődése. Nem zavarna, ha nem állandóan erről beszélne, és mindenkit ezzel riogatna. "Beszél" a szellemekkel (anyámmal pl.) mindig világvégés könyveket, cikkeket olvas (és csak azt!), kártyából meg gyertyalángból olvas, kézrátétellel vagy koncentrálással gyógyító energiát küld (legalábbis azt hiszi). Engem ez megrémiszt, és nem szívesen engedném a gyerekem közelébe sem. Az utcabéli gyerekeket is szellemekkel ijesztgette, azóta nem mernek egyedül maradni a szobában, villanynál alszanak csak el.

Nevelőapám teljesen kifordult magából. Beszélni nem tudunk vele, mert mivel mi vagyunk a gyerekek, nehogy már mi szabjuk meg neki, a felelős felnőttnek, hogy mit csináljon. Ő nem érzékeli, hogy gond van. Most is felelősségre vont, hogy miért pakoltunk ki a lakásból (ami már nem a miénk, és ahol jelenleg meghúzza magát).

Tanácstalan vagyok és a legrosszabbtól tartok. (lopni kezd, - mert csak huszonpárezer r.nyugdíjat kap - és lecsukják, vagy ténylegesen kéregetni kényszerül.)

2012. ápr. 19. 09:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Enyhe fokban megőrült, nem csodálom. Szegény. Magatokhoz ne vedd, mert csak ti is rámentek. Erre nincs megoldás, csak ha valahogy vki lelket ver belé, és kap munkát, hogy megélhessen. Egyéb rokonok nem tudnak segíteni neki?
2012. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hárman vagyunk lányok. Kettő nevelt lány - én az egyik - egy édes. Egyikünk sem tudja vállalni. Épp csak a másnapért küzdünk. A testvérével évek óta haragban van... nincs senki más. :S
2012. ápr. 19. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!