Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én próbálom megfogni a pénzt,...

Én próbálom megfogni a pénzt, de párom elkölti. Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éves lányommal élünk 40 ezer forintból, mert párom hiába dolgozik, az elmegy az ő szükségleteire. Most vett 60 ezerért új bringát, hozzá a tartozékok 10 ezer forint. Közben az én kártyámon már 12 ezer forint mínusz van. És még csak hónap közepe van. Nagyon hullámvölgyben vagyunk. Ő sem kap annyit már mint régen, én se kapok már közel sem annyit. De ő még mindig úgy él, ahogyan annak idején. Valahogyan le lehet szoktatni róla?
2012. máj. 13. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Beszéljétek meg vele. A legegyszerűbb azt mondani, figyelj drágám, a havi jövedelmünk ennyi forint. Ennek egy főre csak a harmada jut. Ebből ennyi a kaja, ennyi a rezsi, ennyi a stb., tehát egy főre ennyi forint marad. Légy szíves, amikor költekezel, ennél többet ne költs egy hónapban, mert a lányod nélkülözik.


Különben a legokosabb lenne, ha mielőbb összeházasodnátok. Akkor talán ő is jobban megérti, hogy ami az övé, az a tiétek is és fordítva.

2012. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 nhg válasza:
28%
Állj a sarkadra, fogd vissza az asszonyt :D beszéld meg vele, ne légy papucs
2012. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Ne adj neki enni. Mondd neki, hogy nincs pénz, csak a gyerek kajájára. Ne moss rá, mondd neki, hogy nincs pénz mosószerre. Tedd ki a lakásból, és mondd neki, hogy egy férfinek el kell tudnia tartani a családját.
2012. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Ebben a kérdésben olvasd el a kérdező kommentjeit: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__29..
2012. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Így van,mondd meg Neki,hogy nincs kaja,mert kell a gyereknek,nincs luxus,mert inkább a gyerekre szeretnél költeni,mint luxusra.
2012. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Ne add neki oda a bankkártyád :(
2012. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, hogy 1-es honnét vette, hogy nem vagytok összeházasodva, de ha valóban így van, én éppenséggel óvnálak tőle!

Minek újabb bonyodalom-lehetőséget teremteni, ha már ekkora baj van, a válási procedúra csak egy újabb nehézség lesz.

Ha párod nem változik, bizony át kell gondolni a jövőtöket alaposan.

2012. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Ha összeházasodtak volna, akkor azt írja, hogy a férje, nem azt, hogy a párja. Legalábbis még nem nagyon láttam olyan embert, aki a férjére/feleségére a "párom" szót használja.


Viszont már gyerek van. Ami felelősség. Tehát nem nagyon lehet ugrálni, most már tökmindegy, hogy összeházasodnak-e, illetve pont nem. Most a pasi kitehti a kérdezőt az utcára, esetleg egy kis gyerektartással. Ha összeházasodtak, akkor amit utána szereztek, az közös. Olyan pasinál, aki még azt se fogja fel, hogy a keresetéből legalább a gyerekének adjon, igenis fontos a papír, mert a belátására számítani ebben a helyzetben botorság.

A kérdezőt most pont az védené, ha házasok lennének.

2012. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Persze! Ha megtették volna!

De most, amikor már komoly gondok vannak, akkor arra biztatni, hogy gyorsan-frissen házasodjanak össze. Egy link hapit azzal nem lehet takarékosságra nevelni, ha saját magától nem fogja fel, mi a kötelessége, akkor annak mielőbb utilaput kell kötni a talpára!

2012. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

nehéz átállni egy csóróbb életmódra, de nem lehetetlen.

mondd meg neki, hogy amikor fizut kap, akkor első a számlák, és a nagybevásárlás. ha marad, akkor költhet a hobbijára is, ha nem, akkor spórolja össze.

2012. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!