Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu azt akarja, hogy hagyjam...

Anyu azt akarja, hogy hagyjam abba az egyetemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy vidéki egyetemre járok már második éve. Ott is lakok koleszban. 2 hetente járok haza, pl ezen a hétvégén is otthon voltam. Anyu egyszer csak azt mondja, azon gondolkozott, hogy abba kéne hagynom az egyetemet mert senki nincs aki vigyázzon a húgomra. Ő 8 éves. Eddig anyu vigyázott rá, de kapott egy munkát, reggeltől-estig ott van.

Apu külföldön dolgozik, nagyszülők nincsenek, babysitterre nincs pénzünk, a napközi csak 4 óráig tart.

Én nagyon szeretem a tesóm és én sem akarom hogy egyedül legyen, vagy baja essen, de az egyetemet is nagyon szeretem, jól tanulok, nagyon sok munkám van benne.

Tudom, hogy ez a dolog nem csak pár nap vagy hét lenne, mert ha anyu nem megy máshova dolgozni ez így lesz hosszú évekig. Apu csak nagyon ritkán jön haza.

Nem tudom mit tegyek, elvagyok keseredve. :(


2012. máj. 6. 17:52
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
64%

Ne hagyd ott az egyetemet!

Az egyetemmel alapozod meg a jövődet, ezek az évek már soha nem jönnek vissza. Az tesódra vigyázni a szüleid felelőssége. Persze ezt valahogy finoman tálald,de értesd meg a szüleiddel, hogy ez a döntés az egész életedet meghatározná. Hidd el én tudom, hogy mennyit ér egy szálérettségi. Semmit. Nagyon nehéz így munkát találni és ha találsz az is szar munka kevés pénzért. Most már én is egyetemre járok és jó kilátásaim vannak a jövőre nézve.

Valahogy oldjátok meg, de ne hagyd ott az egyetemet!

2012. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem olvastam el az összes hsz-t de ha este 11-ig dolgozik ami valószínű 10 akart lenni max 11-re ér haza akkor az valami gyár lehet méghozzá délutános műszak. Nem hinném, hogy csak délutános műszak van egy gyárban. Van ott délelött is amikor reggel megy és délután 2-kor végez, bőven otthon van 3-ra és 4-kor vége a napközinek. Amikor meg épp délutános akkor nem hiszem el , hogy nem lehet ott valakinél addig vagy nem tudtok áthívni valakit hozzá aki el lenne vele...
2012. máj. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
81%
Az eddig utolsó válaszoló nagyon jót írt! Én is arra gondoltam, hogy valószínűleg gyári munka, ahol megoldható a műszakváltás. Menjen reggel 6-ra és mire hazaér a kislány, már rég otthon lesz. Reggel meg kikészíti a pénzt/kaját a gyereknek, és beállít ébresztőórát. Nálunk is mindig 7-re járt anya melózni, én meg akkor keltem, mikor ő indult. Hidd el nem lesz ezzel probléma.
2012. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
37%
Engem is otthon hagytak mindig kicsikoromban, minden második héten, mert csak igy volt megoldható. Néha átjöttek mamámék, és esetleg szomszédok rámnéztek. Ebéd, vacsora ki volt készitve. Semmi bajom nem lett, még szerettem is egyedül lenni. Nagyon féltettek engem is, de ha nem volt más választás megoldották igy. Valahogyan biztos megtudják oldani a te szüleid is. Ezért ne hagyd ott az egyetemet. Szerintem nagyon megbánnád.
2012. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!