Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu azt akarja, hogy hagyjam...

Anyu azt akarja, hogy hagyjam abba az egyetemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy vidéki egyetemre járok már második éve. Ott is lakok koleszban. 2 hetente járok haza, pl ezen a hétvégén is otthon voltam. Anyu egyszer csak azt mondja, azon gondolkozott, hogy abba kéne hagynom az egyetemet mert senki nincs aki vigyázzon a húgomra. Ő 8 éves. Eddig anyu vigyázott rá, de kapott egy munkát, reggeltől-estig ott van.

Apu külföldön dolgozik, nagyszülők nincsenek, babysitterre nincs pénzünk, a napközi csak 4 óráig tart.

Én nagyon szeretem a tesóm és én sem akarom hogy egyedül legyen, vagy baja essen, de az egyetemet is nagyon szeretem, jól tanulok, nagyon sok munkám van benne.

Tudom, hogy ez a dolog nem csak pár nap vagy hét lenne, mert ha anyu nem megy máshova dolgozni ez így lesz hosszú évekig. Apu csak nagyon ritkán jön haza.

Nem tudom mit tegyek, elvagyok keseredve. :(


2012. máj. 6. 17:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
97%

Ott ne hagyd!!!!

Életed legnagyobb baklövése lenne. Szépen el lesz a kislány.

2012. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott! Meg fogod bánni és ez a keserűség a húgoddal és az anyáddal való kapcsolatodra is rá fog menni!
2012. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs de ez nem kis önzőség anyukád részéről... Biztos vagyok benne, hogy meg lehet ezt máshogy is oldani. Pár évig dadust játszol és utána mi lesz? Nem lesz végzettséged és a lehetőségeid is jóval korlátozottabbak lesznek, rossz döntés lenne ha otthagynád az egyetemet.
2012. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
98%
Na meg azt nem értem ha apukád külföldön dolgozik akkor miért ne tellne babysiterre főleg,hogy még anyukád is dolgozik.
2012. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
94%
Soha nem értettem azokat a szülőket, akik a nagyobbik gyereküknek szülik a kicsit (kicsiket). Anyuka keressen más munkát, ha nem tudja kire bízni a gyereket. Ha te nem lennél, ki vigyázna a gyerekre?
2012. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%
Biztos hogy nem hagynám ott, ne haragudj de anyádnak gondolkoznia kellett volna mielőtt gyereket szül, hogy hogy fogja megoldani ezeket a problémákat, de nem is értem milyen felelőtlen önző anya az aki megfosztaná a lányát egy egyetemi végzettségtől ami később akár sokat is érhet csak azért mert ő nem tudta magán hagyni a bugyit és szülni akart, nehogy már neked legyen belőle hátrányod, és amúgy is, ahogy írták, dolgozni sem fogsz, mert a húgod egyedül marad? vagy eltart és akkor az lesz a gond hogy neked pofa be mert te el vagy tartva? ha akarja megoldja, ha meg nem akkor áll elő ez a helyzet.
2012. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%
minek szulte meg? Azert ,hogy te vigyazzal ra? Anyadnak kell megoldania,nem neked.
2012. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
11%

Nem veszitek észre, hogy ez egy újabb kamu kérdés?

Egyre inkább elszaporodnak, sokan unatkoznak még ilyen jó időben is úgy látom.

Apa külföldön dolgozik, de nincs pénz bébiszitterre... anya meg éjjel nappal dolgozik...

nekem sántít

2012. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
85%

Lázadj: a te életed, a te jövőd. Eszedbe se jusson otthagyni az egyetemet, a húgod miatt.


Anyád nagyon önző ember: azt akarja, hogy az egész életedet cseszd el az ő önzősége miatt, hogy egyúttal meggyűlöld a húgodat (mert az lesz belőle, ha akarod, ha nem), és hazarángasson téged, magyarul nem enged leválni.


Anyukának gondolni kellett volna arra, amikor 8 évvel ezelőtt megszülte a húgodat, hogy NEKI kell felnevelni, gondoznia, ápolni, törődni vele, nem pedig neked!


És a másik: ugye, anyukád jóval butább, mint te? Jóval alacsonyabb a végzettsége, mint neked lesz? Az ilyen nők szokták ütni-vágni a náluknál tehetségesebb lányukat.


A többit leírom priviben.

2012. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Durva, de egyetértek a többiekkel. Szerintem se hagyd ott az egyetemet, mert ma ez tényleg ugródezka egy jobb élet felé - petsze, feltételekkel, mint pl. a jó jegyek és a szak munkaerőpiaci hasznosíthatósága.


Én is sokat voltam egyedül 8 évesen; semmi mást nem mondott anyu, csak azt, hogy senkinek ne nyissak ajtót, és volt nekem kaja (meleg étel is) külön téve, hogy pl. ne vágjam meg magam, mikor a kenyérrel bíbelődök. Szóval nem lehetetlen egy 8 évest estig magára hagyni, igaz, kényszerből történik.

2012. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!