Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Az egyetemet most...

Mit tegyek? Az egyetemet most hagyjam-e ott vagy csak év végén?

Figyelt kérdés
egyetemre járok, de utálom a szakomat,és azért járok erre , mert nem vettek fel a másikra, amelyet teljes szívemből szeretnék tanulni. idén ismét jelentkezem az egyetemre, de nem tudom, hogy ezt az egyetemet most hagyjam-e ott vagy csak év végén...már teljesen ki vok készülve.. Mit csináljak?
2010. okt. 17. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha biztosan nem akarod folytatni akkor inkább még most hagyd ott, mert fogynak az államilag támogatott féléveid. Addig keress valami munkát és tanulj, majd érettségizz újból, hogy fölvegyenek oda ahová valóban szeretnél járni.
2010. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az lehet a döntő, hogy mit csinálnál helyette? Ha valami jobbat/hasznosabbat, akkor nem érdemes itt töltened az idődet. Ha csak néznél ki a fejedből, akkor már érdemesebb lehet ide járni, hisz még a vizsgák miatt sem kell aggódnod, ha úgy is át akarsz menni más szakra. Viszont gyűjthetsz tapasztalatokat az egyetemi életről, meg talán némi tudást is.
2010. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen szakon vagy most és milyenre mennél át?


Én a helyedben nem hagynám ott. Mivel egy félévet már így is úgy is buksz, de ha jól tudom, akkor bukott kreditekért fizetned is kell.

+lehet h vmilyen itt megszerzett kreditet majd a másik szakon is eltudsz majd fogadtatni!

Fel a fejjel! Ezt a félévet még húzd ki, utána meg tűnj el onnan! ;P

2010. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát most biológiát (növénytan inkább) tanulok, és orvosira készülök,és a két ágazat elég messze áll egymástól, mert ugye a növényeknek semmi köze az emberhez...
2010. okt. 17. 17:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem félév végén hagyd abba, mert nem mennek le az államilag támogatott féléveid!!!!!4
2010. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
viszont egy jó biosz emelthez segítséget nyújthat, nem? mert ha tavaly nem vettek fel, az valszeg a ponthatár miatt lesz, tehát menned kéne újra érettségizni, nem?
2010. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a félévet még csináld végig ( a vizsgákat is). A köv. félévet azért nem érdemes, mert ugye fogynak az államilag támogatott féléveid, és az orvosin egy félé ugye elég húzós összeg (nem tudom pontosan, de milliós nagyságrendű). Az e félévi vizsgáidat viszont még azért lenne érdemes megcsinálnod, h ha felvesznek az orvosira, egy- egy tárgyat hátha el tudsz majd fogadtatni.
2010. okt. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és azt hiszem megfogadom őket, még vhogy kihúzom ezt a félévet és a 2-ban otthon készülök az érettségire, mert megint kell majd érettségiznem.Köszönöm nektek :) és további szép napot !
2010. okt. 18. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!