Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu azt akarja, hogy hagyjam...

Anyu azt akarja, hogy hagyjam abba az egyetemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy vidéki egyetemre járok már második éve. Ott is lakok koleszban. 2 hetente járok haza, pl ezen a hétvégén is otthon voltam. Anyu egyszer csak azt mondja, azon gondolkozott, hogy abba kéne hagynom az egyetemet mert senki nincs aki vigyázzon a húgomra. Ő 8 éves. Eddig anyu vigyázott rá, de kapott egy munkát, reggeltől-estig ott van.

Apu külföldön dolgozik, nagyszülők nincsenek, babysitterre nincs pénzünk, a napközi csak 4 óráig tart.

Én nagyon szeretem a tesóm és én sem akarom hogy egyedül legyen, vagy baja essen, de az egyetemet is nagyon szeretem, jól tanulok, nagyon sok munkám van benne.

Tudom, hogy ez a dolog nem csak pár nap vagy hét lenne, mert ha anyu nem megy máshova dolgozni ez így lesz hosszú évekig. Apu csak nagyon ritkán jön haza.

Nem tudom mit tegyek, elvagyok keseredve. :(


2012. máj. 6. 17:52
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

17:56


Lehet furcsán hangzik, de nincsenek rokonaink, csak unokatesók de ők nagyon messze laknak és nem is tartjuk a kapcsolatot. A szomszédok meg aranyosak, és van is aki vigyázzon rá, de nem évekig minden egyes nap estig...


17:57


Úgy végezzem mint anyám? Ezt hogy érted? Anyu is fősulit végzett.


18:00


Nem hiszem, államin vagyok, a kolesszal meg a többi kiadással eddig nem voltak gondok, java részét én fizetem.

Van munkám abból fizetem az kaját, jegyzeteket stb.

Apu a gyerektartáson kívül nem igen fizet semmit...


18:02 76%


A húgomra sosem haragudnék ez miatt. Sokszor vigyáztam rá már akkor is, amikor gimibe jártam. Kicsit olyan, mintha a saját gyerekem lenne. Nagyon szeretem


18:03


Anyu most kapta ezt az állást, eddig nem dolgozott, apu pedig nem fizet a gyerektartáson kívül semmit.


18:06


Nem volt ez mindig így. Régen együtt voltunk. Amikor anyu nem volt itthon apu vigyázott rá, és fordítva. Azért ezt ne mond, hogy nem tudja magán tartani a bugyit! Mindketten egy apától vagyunk, apu óta nem is volt senkije. Nem olyan nő. És mint mondtam régen szép család voltunk...


18:14


Bárcsak az lenne.


18:17


Dehogy! Sosem bánt minket, és nem buta. Neki is diplomája van. Most az egy másik dolog, h nem talál munkát, és olyan munkát kell végeznie mint egy szakmunkásnak, több műszakban...

2012. máj. 6. 18:25
 22/34 anonim ***** válasza:
90%

Lehet furcsán hangzik, de nincsenek rokonaink, csak unokatesók de ők nagyon messze laknak és nem is tartjuk a kapcsolatot. A szomszédok meg aranyosak, és van is aki vigyázzon rá, de nem évekig minden egyes nap estig...



Évekig? nem azért, de egy 8 éves nem kicsi már! én is sokat voltam egyedül itthon, egyedül mentem suliba is, haza is.

2012. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van, csak úgy féltem. Ügyes, okos gyerek nagyon és tuti nem csinálna semmi ostobaságot, de annyi véletlen és baleset van. Sosem bocsátanám meg magamnak, ha történne vele vmi.
2012. máj. 6. 18:32
 24/34 anonim ***** válasza:
92%

Apád mit szól ahhoz, hogy téged anyuka korai zárásra, ingyenes bébiszitterkedésre és hamarosti szülés-családalapítási programra akar szorítani (mert más esélyed úgysem lesz)? Anyád önző, kegyetlen és gonosz ember. Akár mentegeted, akár nem, akkor is az.


Bár nem buta ember, és elvileg főiskolát végzett, de te mégis több leszel nála az egytemmel, ugye? Na itt a baj. Esztelen féltékenység, és ebből fakadó gyűlölet. A tesódat pedig meg fogod gyűlölni, nyugodj meg. Most ezt te nem tudhatod, de 20 év múlva, amikor ott leszel életed romjain, és teli leszel a "mi lett volna, ha"-val, és esetleg a tesó végezhet egyetemet, te pedig MIATTA nem, akkor benned akkora lesz a tetsvérféltékenység - és gyűlölet, mint egy ház. Akár tudatos, akár tudattalan szinten.


De tégy, amit akarsz. Én soha nem hagynám, hogy bárki s tönkretegye az életemet, de ehhez nem csak ész kell (mint az egyetemhez is kéne), hanem AKARAT és BELSŐ ERŐ is. Amit én nem tudok neked adni - ha nics, akkor seperc alatt meg fognak törni, bármit is ír/ok/unk neked.

2012. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hagyd ott a sulit. Valahogy csak megoldjatok.
2012. máj. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon pozitívak vagytok, most kapta az állást de te már évekről beszélsz, hogy addig fog ott dolgozni, próbaidő nuku? miért vagytok ebben ilyen biztosak? gondolom volt állása ez előtt is, és utána munka nélkül volt akkor miért olyan tuti hogy itt megmarad? otthagyod a sulit aztán meg nem lesz munkája, és te megszívtad, és ugyanúgy felteszem a kérdést, te soha nem fogsz dolgozni évekig? azt meg nem mondtam hogy anyád mástól szült de ettől függetlenül nem tartotta magán a bugyit, amikor terhes lett sem volt szerintem ehhez olyan viszonya apáddal ha mostanra már rég elváltak...gondolkozni kellett volna a helyedben akkor sem hagynám ott, és lehet hogy most úgy gondolod nem fogod utálni a húgodat meg az anyádat, de a húgos egyszer majd kamaszodik, lehet nem lesz olyan jó kislány mint te...és majd lehet később mikor az életed nem úgy alakul akkor majd mondod hogy nem kellett volna otthagyni...és akkor ők lesznek az ok.
2012. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
91%

" de nem évekig minden egyes nap estig... "


Évekig? Miért, akkor te évekig nem dolgozhatnál, hanem otthon lennél a félbehagyott egyetemi tanulmányaiddal, mint ingyen bébiszitter? Édesanyád oldja meg! Fizessen bébiszittert! Egy kolléganőm gyárban melózott az öccsével (ketten nevelték), meg tudták oldani, hogy a kisfiúval mindig legyen valaki. Mikor mindketten dolgoztak, bébiszitter jött ki. Ki tudták fizetni, pedig minimálbért kerestek.

2012. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
78%
Ne viccelj már,8 éves a gyerek.10-11 éves korában is vigyázni fogtok rá?Pelenkázni nem akarjátok?Ez egy kicsit durva.Szerintem nem érdemes egy ilyen butaság miatt elszúrni a jövődet,de még csak ne is halassz.Ideje kicsit önállósodni a kislánynak.
2012. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
86%
8 évesen a két kisebb testvéremre vigyáztam délutánonként, mert a szüleink dolgoztak. Szóval nem hinném hogy a húgod ennyire önállótlan lenne!
2012. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
73%

18:14

"Apa külföldön dolgozik, de nincs pénz bébiszitterre"

Ez az amikor az itthoniak álom világban élnek a külföldi munkavállalással kapcsolatban. Elárulom neked, hogy a "külföldiek" nagy része ugyanúgy nem tart bébiszittert mint itthon és még azt is érdemes tudni, hogy egy magyar vendégmunkás valószínűleg nem az ottani csúcs fizetést kapja.

2012. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!