Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy ezek miatt megfogj...

Lehet, hogy ezek miatt megfogja bánni a párom az összeköltözést?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, ha sikerül munkát találnom összeköltözünk párommal. (Ő már évek óta dolgozik, 28 éves)

2 éve vagyunk együtt, igazából tudja hogy milyen vagyok. Nem arra gondolok hogy csalódást fogok neki okozni, csak félek.

Én nagyon elkényeztetett vagyok 23 éves korom ellenére, nem tudok főzni, mosni sem szoktam, vasalni sem tudok és még mosogatni sem szoktam.

Számtalanszor kértem anyut, hogy tanítson meg de ő mindenre azt mondta ráérek, nekem csak az a dolgom hogy tanuljak. Mindent megtettek értem, és hálásnak kellene lennem, de mégsem tudok az lenni. Úgy érzem életképtelen lettem és csalódást okoztam nekik. Mivel már kezdem belátni, hogy hiába van diplomám nem fogok egyből vezető székbe kerülni. (Amit édesanyám elképzelt)

Párom sokszor van nálunk, akkor is kiszolgál minket anyu. Ha előre közlöm, hogy én szeretnék főzni nem csináljon semmit, akkor is megfőz. Ha olyan napja van akkor meg a fejemhez vágja hogy nem csinálok semmit és még munkát sem találok. De ha szeretnék valamit csinálni akkor csesztet hogy lassú vagyok, majd ő inkább elmosogat mert nem bírja nézni ezt a lassú tempót. Egyébként ez általánosságban is igaz ránk én nagyon precíz és aprólékos ő nagyon gyors és kissé hanyag.

A kérdésem annyi, hogy ha összeköltöznénk párommal szerintetek elege lesz abból hogy én semmit nem tudok? Elképzelésem sincs, hogy hogy kellene majd. Minden nap főzni? Mikor főzni sem tudok. Azt gondolom mosás, vasalás könnyen megtanulható. Mosogatás nem probléma. Egyébként is tisztaságmániás vagyok. De az hogy munka mellett, ezekre mennyire lesz energiám, úgy hogy most szinte semmit nem csinálok attól félek. És attól is félek, hogy magamra semmi időm nem marad.

Mit gondoltok? Ti nem féltetek az összeköltözéstől?



2012. máj. 5. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Felesleges aggódnod, én sem tudtam semmit, amikor összekerültem a volt párommal. Aztán megtanultam. És a végére már olyan jó lettem, hogy csicskának használt. Állt fölöttem, és rendelkezett, hogy mit hogyan kell csinálnom, és mikor. Ő meg a kisujját sem mozdította meg.

Szóval nem kell olyan nagyon készségesnek lenned, és igaza van anyukádnak: majd megtanulod, majd eljön a te időd is.


24/n

2012. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam.De összeköltöztünk,és muszáj volt megtanulni.Megosztottuk a munkát,hogy hamarabb kész legyen.Főzni a férjemtől tanultam,meg szakácskönyvből.

Pár év múlva jobban főztem,mint Anyám.Később a gyerekek miatt sütni is megtanultam.Nem félni kell,hanem hozzáállni és csinálni.

2012. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát majd beletanulsz! Én sem végeztem túl sok házimunkát, mire összeköltöztünk a párommal. A mosógépet egyszer kapcsoltam be otthon, akkor is olyan idióta voltam, hogy a kifolyócsövét nem tettem a kádba és úszott a fürdő. :D Vasalni is úgy mertem, ha anyám beállította, mert pánikoltam, hogy elégetem a ruhát.

Főzni sem gyakran tudtam. Aztán belerázódtam mindenbe. Párom sosem panaszkodott rám, minden ételt elsőre tökéletesen elkészítek.

2012. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyik házimunka sem olyan nagy művészet, gyakorlás ás elszánás kérdése csak. Egy-két hónap alatt abszolút belejöhetsz a dolgokba, és ha a párod szeret, akkor türelmes lesz, mi több, együtt küzdötök meg a házimunkával, úgy még szórakoztató is :)

Főzés: számtalan kezdőknek való recept van az interneten, a fórumokon még segítséget is kérhetsz a tapasztaltabbaktól.

Mosás: na ne már, ezzel milyen gondod lehetne? :D

Vasalás: ez nehezebb, de pár elrontott ing után simán belejössz (csak ne gyújtsd fel őket :D)

Mosogatás: víz+szivacs+mosogatószer -> adja magát a dolog, nem? :)

Úgyhogy kár ezen paráznod.

2012. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, engem is a férjem tanított meg főzni, takarítani, és vasalni.57 éves vagyok, de nadrágot pl. még most sem tudok szépen vasalni.Nagyon klassz kezdőknek való szakácskönyvek vannak, szerezz be belőlük egyet, és nézegesd. Jelöld be, amelyiket úgy gondolod, hogy el tudnád készíteni, és először azokat csináld meg.Kicsit lassabb leszel, mint egy gyakorlott háziasszony, de a saját károdon fogsz tanulni.
2012. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyughi,ne foglalkozz ezzel,belejössz.

Én is ugy kerültem el otthonról hogy konyha közelébe nem kerülhettem,csak a saját szobám tarthattam rendben.


Erre amikor összeköltöztünk,ott álltam a lakás közepén hogy akkor oké,van fazék,főzni kellene.spagettit tudtam és kész.Internet,recept,sokmindent elrontottam elsőre,de utána sikerült.Ma már szerénység nélkül mondhatom hogy jól főzök.


Takaritás.Bútorápolón kivül nem ismertem más tisztitót,mert csak a bútort kellett letörölni anyáméknál.Igy szépen amit gondltam,összevásároltam.Első nap megtanultam hogy többféle vegyszert nem öntök össze,a kórgázban majd megfulladtunk :D

De belejöttem,jöttünk,mert közösen csinálunk mindent.


Nyugi,menni fog.


Párod egyedül él,vagy a szüleivel?

2012. máj. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A vasalástól sem kell félni, én úgy álltam neki, hogy a legkisebb fokozattal kezdtem - gondoltam, ott még nem lehet gond. :D Egy ruhát sem égettem el!

Eleve gőzölős vasalóm van, azzal szerintem nehéz lenne, max ha percekig rajta hagyom.

2012. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

25-26 évesen kezdtem el megtanulni ezeket. Takarítást nem kell tanulni, porszívózni, port törölni vagy felmosni bárki tud.


A főzésnél eleinte elcsesztem a kajákat, aztán minden mozzanatnál vagy anyámat, vagy anyósomat hívtam, hogy pl "milyen az "üveges" hagyma?". Néhány kaja a kukában végezte, de 1-2 hónap alatt belejöttem.


Vasalni a mai napig nem tudok, azt a férjem csinálja :) Illetve ruhát se tudok szépen hajtogatni, neki viszont a katonaságnál milliméterre pontosan kellett, így az is rá marad.


De ha mindketten dolgoztok, akkor lehet felezni, sehol sincs előírva, hogy kizárólag a nőnek kell ezeket megcsinálnia.

2012. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Én nagyon elkényeztetett vagyok 23 éves korom ellenére, nem tudok főzni, mosni sem szoktam, vasalni sem tudok és még mosogatni sem szoktam." - a jó hír az, hogy nem kell így maradnod, aggódj kevesebbet, vágj bele minél előbb. Jobb is lesz, ha elkerülsz otthonról. A kezdeti nehézségek után örömöd lesz abban, hogy végre a magad ura lehetsz.


Nekem egyszer vagy egy fél órája ment már a mosógép, mire eszembe jutott, hogy a vízcsapot nem nyitottam meg hátul - csak hogy csatlakozzam a kezdetben bénázók klubjához :D

2012. máj. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is mostanában tanulok főzni, és sütni:D Persze, van pár dolog, amit eddig is tudtam:spagetti, gombapörkölt, paprikás krumpli, krumplipüré, ilyen egyszerűbbek. Én netről nézem le párommal a recepteket. Mindent együtt csinálunk, nemrég lángost készítettünk, és fasírtot. Muszály lesz megtanulnom, mert az anyukája nemrég halt meg, és én vagyok itt az egyedüli nő, már amikor nincs itt a bátyja a párjával. De szépen lassan bele lehet jönni, az internet is segít, csak tudnod kell magadról, hogy melyik az az étel, ami nem okoz akkora gondot:-)
2012. máj. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!