Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha azt a nevet szeretném a...

Ha azt a nevet szeretném a gyerekemek adni hogy Jennifer és nem azt, hogy Dzsenifer akkor mit kell tennem?

Figyelt kérdés
A wiki szerint nem anyakönyvezhető csak a Dzsenifer de az borzalmasan nézki.És cigányos.

2012. máj. 2. 20:20
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

A tudományos akadémia munkatársa szerint:

Lehet Jenniferként írni, ha a német nemzeti kisebbséghez tartozik az apa vagy az anya.

Abban Dzsenifer az elég borzalmas így leírva.

Lehet cigányosnak nevezni ha az ember gyereke leírva ránéz :/


És nem is értem, hiszen,

1, Cinthia ejtése Szintia,

2,a Récsöl mehet Ch-val írva, vagyis Rachel-ként írható!!,

3,a Jemima: pedig Dzsemima kiejtve még sem a kiejtés szerint írja a utónévgyűjtemény, holott az külföldön sem Jemima-ként van ejtve.

Hallottam ezt a nevet, és a szülők, Dzsemima-ként ejtették ki...

A Jennifer sajnos áldozatul esett, és úgy anyakönyvezik, ahogy kiejtik, kivéve, ha német kisebbséghez tartózónak vallod magad és ezt vezetéknévvel, vagy egyéb származást igazó dokumentumokkal bizonyítod!


A 70-s években bejött divatnevek Mónika, Nikoletta, Andrea, Bernadett, Klaudia szerintem sokkal ellenszenvesebb nevek, csak volt 35 év megszokni őket...

2013. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

27. egyetértünk.

Valóban Arthúr király feleségéről Guinevráról vette át az amerikai nyelv és Gennifer, Ginnifer, is szokásos írásmód az USA-ban.

Valóban kelta, és fehér úrnőt jelent.

Szerintem azért népszerű, mert nincs olyan vezetéknév akár külföldön, akár belföldön amihez ne passzolna!!

Jennifer Aniston, Lawrence, Connelly, Garner stb.

Ugyanúgy Varga Jennifer, Kováts Jennifer, Sárdi Jennifer sz mindeegyikhez jól áll.

Na már most, ha Dzseniferként írjuk, akkor elrontjuk a név sokszínűségét, és adottságait.

Szerintem...

2013. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
menj hozzá egy külföldihez,ő kérheti,hogy a gyerek nevét úgy irják ahogy azt a z ő hazájáben szokták. nézz utána facebook-on van egy két szokatlanul leirt név-ott nyilván ez volt a helyzet.
2013. jún. 30. 22:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!