Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha azt a nevet szeretném a...

Ha azt a nevet szeretném a gyerekemek adni hogy Jennifer és nem azt, hogy Dzsenifer akkor mit kell tennem?

Figyelt kérdés
A wiki szerint nem anyakönyvezhető csak a Dzsenifer de az borzalmasan nézki.És cigányos.

2012. máj. 2. 20:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
55%

Szerencsére nem anyakönyvezhető.

Egy megoldás van, el kell költöznöd az országból.

2012. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon a "Jennifer" is cigányos.
2012. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
56%

Magyarországon csak magyar kiejtés szerinti írásmóddal lehet anyakönyveztetni egy nevet. Ez a törvény, ez van. Esetleg menj angol hivatalos nyelvű országba és szüld meg ott a gyereket, akkor viszont a gyerek nem lesz magyar állampolgár (bár talán lehet kérni a kettős állampolgárságot, nem tudom).


Mondjuk kiköltözni, új munkát keresni és persze a helyi nyelvet megtanulni stb. mindössze egy név miatt kicsit túlzás szerintem.

2012. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
50%

1. Rendesen utána kell nézni, Nem, a wiki nem hivatalos forrás, mivel az átlag ember szerkeszti bekerülnek egetverő baromságok.

2. Nem ez az az oldal ahol, zsenik válaszolnak.

3. Cintia. Ugye nem azt mondjuk, hogy Cintia, hanem Szintia, egy valódi példa az előző válaszok megcáfolására.

2012. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is tökéletesen mindegy, ez bármilyen írásmóddal cigányos.
2012. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%
Semmi cigányos nincs benne.
2012. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
28%

Írj az MTA titkárságára. Az oldalukon ott az email cím és válaszolnak is elég hamar. Ott érdeklődj.


Gyökerek!

Na mert aztán Jennifer Aniston, Jennifer Love Hewitt rendkívül cigány....

2012. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
2012. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
46%
És azt nem lehet mondani az akármilyen hivatalban ahol kérvényezni kell, hogy te úgy is akarod kiejteni, hogy Jennifer? (tehát j-vel, nem dzs-vel) Aztán ha már ott van az anyakönyvben akkor ejthetitek ahogy akarjátok :D
2012. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
38%
nem csak kiejtés szerint lehet a nevet használni, én ismerek Christophert, aki magyarul Krisztofer és nem külföldi egyik szülő sem.
2012. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!