Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha azt a nevet szeretném a...

Ha azt a nevet szeretném a gyerekemek adni hogy Jennifer és nem azt, hogy Dzsenifer akkor mit kell tennem?

Figyelt kérdés
A wiki szerint nem anyakönyvezhető csak a Dzsenifer de az borzalmasan nézki.És cigányos.

2012. máj. 2. 20:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
52%
Az első Jenniferek vagy Dzseniferek már 18-20 éves kor körül járnak. Ha van óvónő vagy tanítónő ismerősöd kérdezd meg, de nem az etnikum volt az aki meghonosította ezt a nevet. Van egy ismerősöm aki kifogott egy szerintem rossz értelemben jó fej anyakönyvvezetőt, aki arra való hivatkozással, hogy ha nem magyar származású vagy akkor bármilyen nevet lehet anyakönyveztetni, megengedte a Jennifert. (Az ismerősöm annyira nem magyar csak, hogy van egy blikfangos német eredetű vezetékneve.)A gyereknek meg abból áll az élete, hogy először betűzi a vezetéknevét, majd a keresztnevét is.
2012. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
80%

Már nem lehet Jenniferként anyakönyvezni, hacsak te vagy a párod nem külföldi származású.

Itt találod a bejegyezhető neveket:

[link]

Megnéztem, a Jennifer nincs rajta. Még korábban hallottam, csak magyar írásmóddal engedik elfogadtatni. Van 20 éves Jennifer ismerősöm, ő még Jennifer lehetett.

2012. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
98%
Azért cigányos, mert minden harmadik cigány kislányt Így hÍvnak. Ha kiabálod a téren a nevét, nem látják, hogy te, hogy Írod le.
2012. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
80%

Az MTA Nyelvtudományi Intézete által

anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak minősített utónevek jegyzéke: női nevek – 2012. április 1-től a következőt találtam

- Dzsenifer

Mint Jennifer nincs a listában..

De itt a link

[link]

2012. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, hogy aki kisebbségi csoporthoz tartozónak vallja magát, az a saját kultúrájának megőrzése miatt élhet olyan névadási lehetőséggel, ami nincs benne az anyakönyvezhető nevek listájában.
2012. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
71%
Kiköltözöl egy másik országba.
2012. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
55%
20:30 A Cintiát lehet Cintia, és Szintia-ként is anyakönyvezni. Rokon lány is Cintia, c-vel, és Cintiának is szólítja mindenki 20 éve, beceneve Cini. Szomszéd kislány pedig Szintia, így anyakönyvezték, így is mondják. Több Cintia ismerősöm is van, mindegyik c-vel mondja a saját nevét, és kikéri magának ha le "szintiázzák".
2012. máj. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
79%
Mindegy hogy írod attól még tipikus cigánynév lesz.Rájuk jellemző ez a névadás.Aztán szegény gyereket látatlanban cigánynak fogják hinni csak a neve alapján,de felnőttként is majd pl egy önéletrajznál csodálkozik miért nem hívja be senki.Miért kell szándékosan szivatni a gyereket?
2012. máj. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
68%
Én is ismerek Cintiát, aki C-vel mondja, és szintén Cini a beceneve. Egy rokon kislány pedig Szintia. A környékükön ez a jellemző, ott általában Sz betűvel anyakönyvezik.
2012. máj. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
86%

Jól írta az egyik előttem hozzászóló. 20-30-40 évvel ezelőtt még más szabályok vonatkoztak az anyakönyvezésre. Nekem is van pl. Yvonne, Yvette és Claudia nevű ismerősöm, akiknek a személyi ig-ban hivatalosan így szerepel a nevük, pedig magyarok a szüleik, itthon születtek, éltek, nem kisebbséghez tartoznak.

Azóta ezek a szabályok változtak, és most már magyar kiejtés szerint kell anyakönyvezni a neveket. A Cintia-Szintia teljesen más, mert azt lehet C-vel és S-szel is ejteni, ezért mind a kettő elfogadott.


Ha a férjed külföldi vagy nemzetiséginek valljátok magatokat, akkor elvileg választhattok olyan nevet is, ami nincs benne az anyakönyvezhető nevek listájában (de azt nem hiszem, hogy ha valaki pl. örménynek vallja magát, aztán erre fel választ egy echte amerikai nevet, akkor azt elfogadnák).


Szerintem annak is igaza van, aki szerint a Dzsenifer/Jennifer itthon cigányos névnek számít, mert tapasztalataim szerint is az ő köreikben népszerű ez a név MAGYARORSZÁGon. Ez nem azt jelenti, hogy minden Dzs. cigány, az amerikai színésznők esetében meg pláne nem jelent semmit. Nyilván ők adták a névválasztás ötletét.

2012. máj. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!