Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Jennifer/Dzsennifer névvel...

A Jennifer/Dzsennifer névvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Anyukám mesélte, hogy a Jennifer nevet akarta nekem adni (fehérbőrűek vagyunk), de nem tetszett neki, hogy csak dzs-vel lehet anyakönyveztetni.

És lényegében ez a kérdésem. Mi van, ha egy gyereknek a Jennifer nevet akarják adni, és így ejtik ki, j-vel, ahogy leírom, nem pedig dzs-vel. Akkor lehet? Mert ha valaki meglátja a Jennifer-t akkor dzs-vel fogja ejteni.


2011. júl. 3. 18:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ilyen magyar név. Vegyétek fel az amerikai állampolgárságot, és anyakönyveztessétek a gyereket ott.
2011. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés. És tényleg érdekel. Nincs semmilyen gyerek, akinek ezt a nevet adnám.
2011. júl. 3. 18:29
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Magyar embernek magyar nevet. Mondom ezt úgy hogy tudom hogy a legtöbb keresztnév nem magyar eredetű. Magam is Dániel vagyok de ha lesz gyerekem akkor valószínűleg magyar eredetű neve lesz esetleg valami nálunk elterjedt.
2011. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, de szerintem így is romás.
2011. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Én tudok egy Jenifer-ként anyakönyveztetett lányról, tényleg így van írva a neve, Mo-n született, hivatalos dokumentumban láttam leírva. Én arra gondolok, hogy anyukája így kérte az anyakönyveztetést, hogy (kiejtve)"jenifer" és úgy gondolta, hogy onnantól úgyis Dzsenifernek szólítják. remélem érhető, mire gondolok.
2011. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor amit látom, te is tudod, hogy az a szabály, hogy fonetikusan kell leírni a külföldi neveket, csak úgy engedik anyakönyveztetni.

Viszont ettől függetlenül kétlem, hogy engedélyeznék a j-s változatot, bármennyire is leteszed a nagyesküt, hogy te a gyerekedet "jennifernek" fogod szólítani, mert nem ez számít, nem az a lényeg, hogy te hogy ejted, hanem az, hogy olyan név nem létezik, amit "jennifernek" ejtenek. Csak olyan van, hogy "dzsenifer", mármint kiejtésileg, ennek az az írásmódja külföldön, hogy Jennifer, itthon meg az, ahogy ki is ejtjük.

2011. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom nem lehet ez a "csel", hogy azt mondjuk, "j"-nek ejtjük majd :))- mert te is mondod: dzs-nek ejtik majd. Úgy lehet anyakönyveztetni, hogy a magyar írás és kiejtés egyezzen -Dzsennifer.
2011. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Ja, még visszatérve erre. Nem elég csak kérni. Kérvényezni kell a tudományos akadémiánál, ahol nyelvészek döntik el, hogy mit lehet és mit nem.

Más kérdés, hogy akad pár tizenpáréves Jennifer Magyarországon, mivel korábban nem voltak ilyen szigorúak a szabályok. Most már igen.

2011. júl. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, márpedig az a kislány Jenifer-ként anyakönyveztetve. Hivatalos papíron láttam a nevét ÍGY.
2011. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Én személyesen ismerek egy kislányt, Jennifer a neve, és kérvényeztetni kellett, hogy így írják, az engedélyt megkapták. Nincs amerikai kötődés.
2011. júl. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!