Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Jennifer/Dzsennifer névvel...

A Jennifer/Dzsennifer névvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Anyukám mesélte, hogy a Jennifer nevet akarta nekem adni (fehérbőrűek vagyunk), de nem tetszett neki, hogy csak dzs-vel lehet anyakönyveztetni.

És lényegében ez a kérdésem. Mi van, ha egy gyereknek a Jennifer nevet akarják adni, és így ejtik ki, j-vel, ahogy leírom, nem pedig dzs-vel. Akkor lehet? Mert ha valaki meglátja a Jennifer-t akkor dzs-vel fogja ejteni.


2011. júl. 3. 18:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Húgomat Dzseniferként anyakönyvezték. Anyukámnak tetszett nagyon a Jennifer név, de úgy nem engedték... így meg szerintem egy kicsit furcsa, de most már mindegy. :)
2011. júl. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Valamikor a módszerváltás idején terjedt el ez a sok amerikai, meg sorozatnév, akkor hozták a jogszabályt, hogy csak fonetikusan lehet anyakönyvezni ezeket a neveket. Előtte lehetett eredeti írásmód szerint anyakönyvezni.
2011. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát de milyen hülyén hangzik már ha J betűvel ejted...
2011. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó, márpedig az a kislány Jenifer-ként anyakönyveztetve. Hivatalos papíron láttam a nevét ÍGY."


"Márpedig" mondom, hogy nem mindig volt ez a szabály. Nem tudom, mikor vezették be, volt idő, amikor lehetett nem fonetikusan is adni ilyen neveket, most viszont már nem lehet, csak bizonyos speciális esetekben (vagy ha némi pénz cserél gazdát).

2011. júl. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Akit én ismerek, most elsős, tehát messze nem a rendszerváltás előtt született.
2011. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én ismerek 20 éves lányt, aki Jennifer-nek írja, és Dzs-vel ejtik a nevét neki is. Bár ha jól tudom az apukája német, és ő is kint született. Szóval ez így más eset. Szerintem, abban az esetben amit te írsz, kérvényezni kell.
2011. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem is azt mondtam, hogy a rendszerváltás után jött be ez a szabály. Pont azt mondtam, hogy nem tudom mikor. Csak abban vagyok biztos, hogy az elmúlt 4-5 évben már biztos, hogy csak fonetikusan lehet, de mondjuk hogy 7-8-9-10 éve mi volt, azt nem tudom, nem a Tudományos Akadémiánál dolgozom, szóval nem szolgálhatok naprakész infókkal. Annyi, hogy van egy majdnem 4 éves fiam, terhesen kezdtem sokat foglalkozni az utónevekkel (bár nála nem merült fel ilyenfajta név adása), azóta sokat olvasok a témában, mert érdekel.
2011. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehet, ha úgy kéritek, hogy j-vel, fonetikusan legyen ejtve.


Gyakorlatilag meg sztem hülyén hangzik magyar névrendben, magyar vezetéknevekkel...

2011. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
76%

szerintem ez a név annyira visszataszító, undorító. a jenny /dzsenni becézése is borzasztó. soha nem adnám a gyerekemnek, ennyire nem akarnék vele kicseszni. van annyi szép másik név.

18L

2011. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!