Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha azt a nevet szeretném a...

Ha azt a nevet szeretném a gyerekemek adni hogy Jennifer és nem azt, hogy Dzsenifer akkor mit kell tennem?

Figyelt kérdés
A wiki szerint nem anyakönyvezhető csak a Dzsenifer de az borzalmasan nézki.És cigányos.

2012. máj. 2. 20:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
26%

"Magyarországon csak magyar kiejtés szerinti írásmóddal lehet anyakönyveztetni egy nevet. Ez a törvény, ez van."


A Richárddal és a Cintiával mi van?

2012. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
13:31 A Cintiáról már írtunk többen is, olvasd el az előző oldalon!
2012. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
65%

"A Richárddal és a Cintiával mi van?"


A Richárddal az van, hogy mi Richárdnak ejtjük, nem Ricsárdnak. Ez úgy lett magyarosítva, hogy az írásmódja szerint ejtjük. Több ilyen név is van, ha nem vetted volna észre.

2012. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
54%
Ha Rihárdnak ejtjük, akkor mit keres benne a c? Vagy kimondod hogy Richárd?
2012. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
53%
10-es! Véletlen nem egy Cristot ismerünk? Amúgy nem hsiezm,, hogy megoldható lenne a dolog kérdező.
2012. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
52%

13. tegnapelőtt 20:47


attól hogy a kisebbség átlopta Amerikától mint minden mást máshonnan még nem cigányos, ezentúl akkor minden Varga vezetéknevű vagy Gáspár vagy a többi cigány?

2012. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


Kérvényezd az MTA-nál és mondd, hogy te Jennifernek szólítanád :) Tehát bejegyezhetik neked így. Aztán meg simán Dzsenifernek szólítod majd, és mindenki más is. Nem fogja senki sem ellenőrizni :)



Egyébként meg szerintem semmivel nem rosszabb egy Jennifer, mint a mostanában felkapott "legyünk nagggyon nagggyon őőősmagyarok és nevezzük a gyereket Hunornak, Lehelnek, Koppánynak, Zéténynek, Kendének". Mert most a nagy divat az őőőősmagyar. Meg a Hanna-Panna-Anna. Hát, a kérdező nem szeretné ha a gyermeke ovijában a kislánya lenne a 10. Zselyke vagy Hanna. Ennyi.

2012. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
50%

"Ha Rihárdnak ejtjük, akkor mit keres benne a c? Vagy kimondod hogy Richárd?"


Tanultál német nyelvet, tudod, hogy ejtik a ch-t? Így írásban nem tudom megmagyarázni, hogyan ejtik, de én így ejtem a Richárdot is.

2012. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
34%
De akkor is MAGYARORSZÁGON vagyunk, tehát a ch tökmindegy hogy NÉMETÜL hogyan ejtődik ki.....ennyi erővel simán lehet Jennifert is, mert az is német eredetű. Vagy angol, mindkét nyelvben van...
2012. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

azért azt áruld már el nekem, kérdező, hogy a Dzsenifer miért lesz cigányos, és a Jennifer meg nem, mikor feltételezem, hogy pont ugyanúgy ejtenéd ki?

ha nem vagy magyar származású, vagy bizony, ha cigány vagy, akkor úgy írhatod, ahogy akarod, egyébként csak magyar kiejtés szerint.


és cigányos? konkrétan elég régi név, emlékeim szerint kelta, Guinevra névből. angol nyelvterületen meglehetősen gyakori.

szüld meg külföldön, akkor írhatod így.

2012. máj. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!