Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 évesen hogy álltok az...

22 évesen hogy álltok az életben? (család, munkahely)

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy 22 évesen kinek van saját családja, vagy ki él mondjuk a szüleivel, esetleg albérletben. Van-e munkahely, és ha igen milyen szintű beosztással (kezdő,félfizetéssel, vagy mondjuk bevágódott már és jó összegeket visz haza )


Én is 22 éves vagyok, és úgy érzem eléggé elmaradva a korosztályomtól ilyen téren.


2012. ápr. 24. 09:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

23 évesen a pasimmal lakom, albérletezünk. Egyetem mellett félállásban dolgozom. Rövidesen diplomám lesz, aztán ki tudja. A munkahelyemen csak helyettesítek, ha jön vissza az eredeti dolgozó, akkor el kell menjek. Utána nem tudom, mi lesz.

Anyagilag nem állunk sehogy, van kb. 200 ezer megtakarításom és ennyi..

2012. ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
50%

Miért érzed úgy, hogy el vagy maradva a korosztályodtól?


Én 20 vagyok, szüleimmel élek, akik szinte semmit nem engednek. Van 2 millió forintom a bankba, de nem tehetek vele semmi olyat, amit szeretnék - autó és mellnagyobbítás, ami összesen 1,2 millióba kerülne - mert a szüleim megtiltották - ha megteszem, mehetek az utcára lakni.

Emellett dolgozom havi 160-180 között kapok nettóban. Albérletre nem akarom elszórni a fizetésem.


A kapcsolatom a családommal a nem-szólunk-egymáshoz szinten van.

2012. ápr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
58%

Én már 25 leszek, de elmondom, hol álltam 22 évesen :)

Egy diploma (BA), és egy friss házasság, szoba-konyha albérletben, kezdő munkaerőként.

Mára friss babás vagyok, dolgoztam kicsit, és gondoltam, fiatalon jobb anyukának lenni, férjem velem egyidős, most építi a vállalkozását, amit akkor kezdett, fősuli helyett.

Jelenleg családi házban lakunk, amit úgy kaptunk, hogy még kell érte fizetni egy évig (nem banknak), de hitel nélkül meg tudtuk szerezni.-nem vagyunk hitel pártiak. Autónk is lett, igaz, régi fajta, olcsóbb, de van :)

2012. ápr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 3rdeye ***** válasza:
100%
én 21, egyetemre járok, és ennyi, anyámmal lakok, és ne legyek kemény?
2012. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%

22 éves vagyok a szüleimmel (apummal) lakok, nincs állásom, érettségim van és nyelvvizsgám, illetve egy olyan szakmám amit azért végeztem mert érdekelt. főiskolára jártam érettségi után, 190e/félév, és olyan tanárokkal akikkel ha meggebedek se jutok tovább (nem tanultam előtte olyasmit, így a nem akarok tanitani tanár mellett bukás lett volna a vég) nyáron végeztem a szakmás sulival, azóta volt két állásom (az egyik fekete ahol a fönök szexuális szolgáltatást is akart volna, a másiknál pedig felvették a pénzt munkaügytől és két hónap után elküldték az újonnan felvetteket) rendszeresen nézem az újságokat, munkaügyi oldalát, probálkoztam már a protekcióval is, nem vesznek fel sehova, mert vagy nincs szakmám vagy nincs szakmai tapasztalatom :-/ (még a takaritáshoz is szakmai tapasztalatot kérnek, meg megváltozott munkaképességet) a megyénkben 10%os a munkanélküliség


a barátommal bő másfél év után szakítottam...


én így állok most, örülök hogy anno szüleimnek sikerült olyan munkahelyet kifogni ahol még megbecsülik az embert és jó fizetést kapnak, így tudnak segíteni.


én így állok

2012. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Amikor már tapasztalod, láthatod, hogy nem mindegy mikor kerülsz ki a nagybetűsbe. Egy továbbtanulás igencsak elhúzza az éveket, és főleg, ha nincs szerencséd, vagyis pont a válságba kerülsz ki a piacra, és hacsak nincs protid, vagy olyan nyelvtudásod, hogy nagyon jó, akkor keresgélhetsz hónapokig. Vagy: elmész egy gyárba, vagy elköltözöl másik megyébe ahol több a lehetőség. Nagyon sok ember lemarad abba, hogy a szakmájába melózhasson az előbb említettek miatt.
2012. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Èn 22, szüleimmel élek, még egy hònap maradt mig megkapom a diplomám ìgy hàt hètköznap itt vagyok albérletben, hétvégén otthon, nagyon bànom, h ezt a szakmát választottam (pontosabban anyám rám tukmálta) mivel ha lenne munkám elég kicsi lenne a fizu, de az sincs. Igyhát azt tervezem, h miután befejezem megyek külföldre. Csalàdom még nincs, de sztem semmirõl sem maradok le.
2012. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Én 22 vagyok, a szüleimmel élek, most diplomázok. Tervezek még két év mesterizést, mellette ha lehet akkor munka. Most is besegítek egy céghez, elég kevés fizuért. Én is magam tartom fenn (inkább az öszöndíj mint a fizetés), de sose adja ki a széle a hosszát, alig elég a költségeimre. Ruhákat venni már szinte luxus. Van párkapcsolatom, de nem élünk együtt, nem vagyunk a vadházasság hívei. Viszont a lagzi is tervbe van, persze nem idénre.


Látom sok korosztálybelimet, amint komoly munkahellyel rendelkeznek, esetleg egyesek már családdal is.

2012. ápr. 24. 09:39
 9/35 anonim ***** válasza:
80%

24 éves vagyok a férjemmel és a gyermekeimmel élünk, saját családi házunkban,,, még jelenleg gyeden vagyok,, a férjem dolgozik,, amúgy ügyintéző szakmával rendelkezem,, :-)

Még annyit hozzáfűznék hogy egyáltalán nem vagy elkésve a korosztályodtól,, jól teszed ha tanulsz ,, semmiről nem fogsz lemaradni,, és hidd el később neked lesz majd jobb :)))

2012. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%

Elmondom, hol tartottam 22 évesen (most 27 vagyok).


Frissen diplomáztam, PhD-re készültem, párom nem volt, és a szüleim vettek nekem és a testvéremnek lakást, ott laktam.

2012. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!