Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényszeríthet 18 éven felül a...

Kényszeríthet 18 éven felül a szülő arra, hogy iskolába menjek?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy nem akarok iskolába járni többet. Csak egy napot akarok kivenni, nincs különösebb indokom, nem vagyok beteg vagy hasonlók. Vagyis van indokom, de ez magánügy, anyának nem mondom el. Nem túl jó a kapcsolatunk... Ugye már én is igazolhatom magamnak a 3 napot mivel már elmúltam 18. De kényszeríthet hogy menjek? Akár erőszakkal, akár verbálisan...?
2012. ápr. 22. 12:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazolhatod le magadnak, nálunk nem fogadták el, csak a szülőét.

Kényszeríthet-e? Ne csodálkozz, ha azt mondaná, hogy akkor ezentúl nem ott laksz kiteszi a cuccaidat, és mondjuk lecseréli a zárat. Azzal az indokkal, hogy te 18 éves nem köteles neked hajlékot, kaját és pénzt adni.


Nem hiszem el, hogy ne lenne olyan dolog, amit nem engednének meg, ha nincs rá különösebb indokod.

2012. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy nap hiányzást sem tűrtek el.Úgyhogy én amikor épp magam alatt voltam és ki akartam venni egy szabadnapot,lementem a háziorvoshoz és kiírattam magam.És egész nap elmentem valahová,hogy ne legyek otthon és ne bukjak le.De volt már arra is példa,hogy otthon maradtam,akkor egyszer-egyszer sikerült lebuknom,elég nagy ordítozás lett belőle.
2012. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban hiába OKJ-s képzések vannak érettségihez kötve, szóval 18 év felettieknek, nem lehet igazolni a 3 napot magunknak.
2012. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!