Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényszeríthet 18 éven felül a...

Kényszeríthet 18 éven felül a szülő arra, hogy iskolába menjek?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy nem akarok iskolába járni többet. Csak egy napot akarok kivenni, nincs különösebb indokom, nem vagyok beteg vagy hasonlók. Vagyis van indokom, de ez magánügy, anyának nem mondom el. Nem túl jó a kapcsolatunk... Ugye már én is igazolhatom magamnak a 3 napot mivel már elmúltam 18. De kényszeríthet hogy menjek? Akár erőszakkal, akár verbálisan...?
2012. ápr. 22. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem hinném, hogy te saját magadnak igazolhatod, csak mert elmúltál 18... Nincs esetleg egy másik családtagod erre? Vagy miért nem mész el háziorvoshoz?
2012. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem igazolhatod magadnak, de a szüleidnek sem kötelező eltartani téged...
2012. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De igen, igazolhatom magamnak utána érdeklődtem. Szóval ez a része meg van oldva. Arra szeretnék választ, hogy kényszeríthet-e valamilyen formában?

Köszönöm a válaszod!!:)

2012. ápr. 22. 12:34
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem igazolhatod magadnak, ha középiskoláról van szó. Annak a tanévnek a végéig tanköteles vagy, amelyikben betöltöd a 18-at. A szüleid feladata, hogy felügyeljék, hogy bejársz-e az iskolába.
2012. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát mondjuk úgy, hogy közli: fiam, felnőtt vagy, mostantól keresd meg magad a kajára valót és szállj be anyagilag a rezsibe.
2012. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

tényleg nem igazolhatod magadnak.

verbálisan kényszeríthet, vagyis ha oltári balhét akarsz, csak hajrá. nem tudom mi az indokod de nem lenne egyszerűbb őszintének lenni? vagy simán elmész otthonról reggel anyud meg nem tudja meg h hova és kész

2012. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Ha szeptember 1. előtt múltál el 18, akkor igazolhatod magadnak a 3 napot (illetve egész pontosan az első 3 igazolatlan hiányzást az iskola igazoltnak tekinti).

De ha szeptember 1. után töltötted be a 18-at, akkor június 30-ig tanköteles vagy, tehát nem igazolhatod magadnak a hiányzást.

2012. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem feltétlen tanév közben van a szülinapja, lehet, hogy már nyáron betöltötte, akkor nem tanköteles már.. És igen, igazolhatja magának, nálunk volt is ilyenre példa.
2012. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhet rá.

Ahogy ő sem kötelezhető arra, hogy eltartson.


Mire kell a szabadnap? Ha meg sem próbálod megbeszélni velük, honnan tudod hogy nemet fognak mondani?

2012. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudod ugy intézni hogy ne tudja meg h nem voltál isolába?


nekem az orvosom nagyon rendes,mikor szakítottama barátommal,nagyon ki voltam,élni se volt kedvem,elmentem elmondtam mi van,és kaptam egy hát igazolást h pihenjek,de utánna menjek suliba,meg kaptam egy tel.számot pszichológusét,hogy ha rosszabbul érzem magam akkor hívjam fel egy időpntért. Meg akkor is leigazolta a napom,amikor tesóm hazajött külföldről de nekem suli volt,és hét végén meg márt ment vissza.

Lehet a te dokid is ilyen.

2012. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!