Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesítenek a régi barátaim,...

Idegesítenek a régi barátaim, mit tegyek? Kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Középsuliban 4en voltunk nagyon jó barátnők, ők most is a legjobb barátnőim, mindig mindent megosztunk a másikkal. 5 éve érettségiztünk, én mentem egyetemre, ők hárman pedig elkezdtek tanfolyamokat meg okj-s képzéseket, de valahogy még egyiket se fejezték be. A mai napig a szüleikkel élnek és nem dolgoznak, sulikba járogatnak, néha egy kis diákmeló. Én elvégeztem az egyetemet, gyakorlatoztam és elkezdtem dolgozni, hamarosan költözök albérletbe. Na most csaptunk egy több napos házibuli szerűsgéet, hogy biztos mindenkinek lesz mondanivalója, szuperül elleszünk mint a régi szép időkben, de valahogy borzalmasan kivűlállónak éreztem magam. Ők kb mint a 17 évesek vihorásztak, kibeszéltek mindenkit, pasikról beszéltek, hogy júúúj mindegyik csak azt akarja meg ilyenek. Sőt olyanokról is k i mit mondott anyukájának mikor nem ment haza időben. Teljesen le voltam döbbenve, én felnőtt társasággal vagyok évek óta, azthiszem elgé sokat is komolyodtam, de ez a szint amit itt levágtak nekem már réges régen nem fekszik. Azt hittem tudunk rendesen is beszélgetni. Volt amikor felhoztam valami komolyabb témát, mint a munka vagy bármi ilyesmi csak pislogtak és meredtek rám, hogy hát mit is mondjanak. Kérdeztem túlük dolgokat amiket a felbőttek már értenek, most mondjuk az apehhal (tudom, nav) kapcsolatban vagy, hogy nem tudják e bankban el tudom e intézni ezt avgy azt, aztse tudták miről beszélek. Alapvető dolgokat nem tudtak, teljesen életképteleneknek tűntek a szememben. Kérdezték, hogy vagyunk a párommal (nekem van csak komoly kapcsolatom évek óta), mondtam hogy megvagyunk és hamarosan költözünk össze. Erre megkaptam, hogy 23 évesen miért nem bulizok meg pasizok még, minek költözök, úristen hova sietek, hát az élet csupa buli meg fesztivál. Úgy jöttem haza, hogy egész úton a sírás kerülgetett. Mintha nem is őkletek volna, vagy mintha az 5 évvel ezelötti szintükön ragadtak volna le. Katasztrófa.... Mit tegyek?

2012. ápr. 20. 15:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Én nem értelek. 14 éve dolgozom, lediplomáztam (kettő is van), "komoly" helyen dolgozom, vannak beosztottjaim, jól keresek, de ugyanaz a hülyegyerek vagyok, mint középiskolában. Ugyanúgy a középiskolás barátaimmal járok el szórakozni és ugyanúgy hülyéskedünk, mint "ezeréve".

Azért mert dolgozol, "felnőttek" közé kerülsz, miért kellene megváltozni? Ez számomra olyan, mintha a "felnőttek" kedvéért magadra húznál egy szerepet, mert azt várják el tőled, hogy komoly légy.

Mit tegyél? Próbálj kikapcsolni és barátként nézni a volt osztálytársaidra, ne "felnőttként".


Egyébként is, akit az Istenek szeretnek, örökre meghagyják gyereknek. :)

2012. ápr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az a furcsa, hogy miért nem ismered fel, hogy más vizekre sodródtál, más irányba, a barátságok nem csak születnek, hanem véget is érnek. Vannak közöttük örök életre szólók, és vannak, amelyek életkortól, lakóhelytől vagy környezettől függenek.

Kár keseregni azon, ami elmúlt, örülni kell annak, hogy megtörtént és törekedni arra, hogy sose legyél barátok nélkül.

1000 Gigabyte közös fényképetek is lehet, ha ezek a barátaid már a múlté. Ne legyél szentimentális.

2012. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Oké, de az illető írásából kihallatszott, hogy most ironizálva használta a barcsinők kifejezést, mintha ők csak barcsinők lennének, de ő már komoly nagy nő.
2012. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
26 éves nő vagyok, nyelvszakos tanárként végeztem nemrég, de ha a régi barátnőimmel összejövünk, bizony elvihorászgatunk mint "lánykorunkban": pasikon, elbénázott randikon, közös ismerősökön. Kívülről nézve olyannak tűnhetünk mint egy idétlen, viháncoló nőstényhorda. Olyan jól esnek néha ezek a csacskaságok. Nem hinném, hogy kizárólag a barátnőid fejlődtek negatív irányba az évek során. Ne legyél ennyire kékharisnya, mert nagyon visszataszító.
2012. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Innen is látszik, hogy aki már túlvan az általam már vázolt "kisfelnőtt" koron, mindenki látja hogy hogy is megy ez :) AKi már nincs elalélva attól hogy ő mennyire komoly, már újra tudja élvezni a csacskaságokat és csajos viháncolásokat :)) Nincs is annál jobb. Ki a franc akar bulin az apeh-ról beszélgetni? Mondom ezt én, aki államigazgatási diplomával rendelkezem és számviteli cégnél voltam gyed előtt vezető beosztásban .
2012. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Szerintem te egyszerűen föléjük akartál kerekedni,csak nem sikerült és attól vagy kibukva.Kicsit el lehetsz telve magadtól,hogy neked már mindened megvan,hogy elkezd az életed,sínen vagy,ott a párod,nekik persze nincs stb.Azon meg fogtam a fejem,amikor az apehról és az ügyintézésről akartál velük beszélni,mint felnőtt témáról.Lehet,hogy értenek hozzá,csak egy bulin miért pont erről akarnának beszélgetni?Szerintem egy normális ember az ilyeneket egy bulin inkább maga mögött akarja hagyni és inkább a lelkiekre figyel,vagy bármi másra,ami elfeledteti vele a gondokat.Lehet,nekik is van elég,csak ez téged nem érdekel.
2012. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"olt amikor felhoztam valami komolyabb témát, mint a munka vagy bármi ilyesmi csak pislogtak és meredtek rám, hogy hát mit is mondjanak. Kérdeztem túlük dolgokat amiket a felbőttek már értenek, most mondjuk az apehhal (tudom, nav) kapcsolatban vagy, hogy nem tudják e bankban el tudom e intézni ezt avgy azt, aztse tudták miről beszélek."



Hm...egyébként mintha azt írtad volna, hogy nem te kezdtél kérkedni ezekkel a témákkal, hanem ők kérdeztek és így jött szóba. Legalább ne kamuzz, mer tudod a kamuzás a lehető leggyerekesebb viselkedés, ilyen komoly nőhöz nem illik :)

2012. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Az idézett szövegrészletből is látszik, hogy valóban kérkedni akartál, megmutatni, hogy te már miket tudsz.

Nem jó úton haladsz. Te fogod elveszíteni így a barátaidat, ők hárman megmaradnak egymásnak, pár év múlva majd együtt beszélgetnek a nav-ról, ha már ők is dolgozni fognak, illetve majd együtt tologatják a babakocsit, beszélgetnek mindenről, jó barátnők maradnak, és te már rég nem leszel közöttük.....ezt akarod?

2012. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Utolsó: hűha, most tuti lebuktattál, azta... Nem tök mindegy, hogy hogy volt?? Itt a lényeg azon van, hogy 23 évesen olyan tanácsokat kaptam, hogy csaljam meg a páromat meg pasizzak még bőven mert az trendi, valamint, egymás között megbeszélték milyen kamu indokokkal szoktak pénzt kérni a szüleiktől bulikra.

És az még hagyján, hogy nem értenek semmi ilyesmihez, de nagyon bosszantó tud lenni, ha úgy néznek rám mint egy ufóra, miután hosszas diákhiteles, tandíjas kérdésük után megszólalok a navról. Áhh, mindegy, itt mindenki kiszűrte tisztességesen a lényeget, sosem hencegtem előttük, hogy hű én mérnök vagyok, ti meg egy senkik, igazából nem is szerettem beszélgetni a suliról, hisz arra vannak a szaktársak, nem? Mindig el tudtunk bohóckodni, de úgy néz ki az ilyen több napos bulikat ezentúl mellőzni kell.

2012. ápr. 21. 14:21
 30/32 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nem szeretnék kiszakadni közülük, de lehet, hogy csak most érzem így:S Nekem ők fontosak voltak, ha bármelyikünknek baja volt, a másik 3 ott volt mindig, volt hogy éjszaka közepén. Hát, remélem később jobb lesz, és ezt meg betudom egy nagyon félresikerült összeröffenésnek.
2012. ápr. 21. 14:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!