Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesítenek a régi barátaim,...

Idegesítenek a régi barátaim, mit tegyek? Kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Középsuliban 4en voltunk nagyon jó barátnők, ők most is a legjobb barátnőim, mindig mindent megosztunk a másikkal. 5 éve érettségiztünk, én mentem egyetemre, ők hárman pedig elkezdtek tanfolyamokat meg okj-s képzéseket, de valahogy még egyiket se fejezték be. A mai napig a szüleikkel élnek és nem dolgoznak, sulikba járogatnak, néha egy kis diákmeló. Én elvégeztem az egyetemet, gyakorlatoztam és elkezdtem dolgozni, hamarosan költözök albérletbe. Na most csaptunk egy több napos házibuli szerűsgéet, hogy biztos mindenkinek lesz mondanivalója, szuperül elleszünk mint a régi szép időkben, de valahogy borzalmasan kivűlállónak éreztem magam. Ők kb mint a 17 évesek vihorásztak, kibeszéltek mindenkit, pasikról beszéltek, hogy júúúj mindegyik csak azt akarja meg ilyenek. Sőt olyanokról is k i mit mondott anyukájának mikor nem ment haza időben. Teljesen le voltam döbbenve, én felnőtt társasággal vagyok évek óta, azthiszem elgé sokat is komolyodtam, de ez a szint amit itt levágtak nekem már réges régen nem fekszik. Azt hittem tudunk rendesen is beszélgetni. Volt amikor felhoztam valami komolyabb témát, mint a munka vagy bármi ilyesmi csak pislogtak és meredtek rám, hogy hát mit is mondjanak. Kérdeztem túlük dolgokat amiket a felbőttek már értenek, most mondjuk az apehhal (tudom, nav) kapcsolatban vagy, hogy nem tudják e bankban el tudom e intézni ezt avgy azt, aztse tudták miről beszélek. Alapvető dolgokat nem tudtak, teljesen életképteleneknek tűntek a szememben. Kérdezték, hogy vagyunk a párommal (nekem van csak komoly kapcsolatom évek óta), mondtam hogy megvagyunk és hamarosan költözünk össze. Erre megkaptam, hogy 23 évesen miért nem bulizok meg pasizok még, minek költözök, úristen hova sietek, hát az élet csupa buli meg fesztivál. Úgy jöttem haza, hogy egész úton a sírás kerülgetett. Mintha nem is őkletek volna, vagy mintha az 5 évvel ezelötti szintükön ragadtak volna le. Katasztrófa.... Mit tegyek?

2012. ápr. 20. 15:01
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
nem értékelem túl magam.... épp, hogy önbizalomhiányos voltam, miért kell általánosítani?:S Én csak a problémámat írtam ki, annyit, hogy nem találunk közös vonalat, nem érzem már magam tinédzsernek.
2012. ápr. 20. 15:49
 12/32 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagy több, vagy okosabb, csak ők még nem kezdték el ezt a típusú életet. Ha igaz barátnő vagy, nem tartod emiatt őket kevesebbnek. Ha nem, akkor keress üzletasszonyokat.


És nem bájcsevegés az, ha nem feltétlen pénzügyekről beszélgetsz, ezt se feledd el. Majd évek múltán te is csak mosolyogsz a mostani önmagadon, és rájössz, hogy a barátnőid a barátnőid, csak később érőek kicsit.

2012. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Nem általánosítottam, csak azt írtam le, ami lejött az írásodból. Nem látszol önbizalomhiányosnak egyáltalán, hanem inkább komolykodónak. Ezért írtam, hogy tudd, a legtöbb nő ilyen volt akkor, amikor elkezdte a felnőtt életet. Pár év múlva a barátnőid is beérnek.
2012. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként!
2012. ápr. 20. 15:53
 15/32 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem pedig nagyképű lettél, aki hirtelen úgy érzi, hogy egy esti beszélgetés után már jobb lett a barátnőinél. Ő már a felnőttekkel beszélget felnőttes dolgokról, így ő már túlnőtt a gyerek barátnőin. Jól érzi magát, hogy a többiek orra alá dörgölheti a végzettségeit, hogy van párja, többnek, fontosabbnak, haladóbbnak érzi magát. Aztán lehet, hogy ha 5 év múlva találkoznak, akkor a barátnők a sportkocsiból lógnak ki, menő állásuk van, férjük, neked meg éppen nincsen senkid, vagy állásod, és csak pislogsz, hogy miről van szó, ők meg fennhéjázva mesélnek.

Ezért mondom, hogy ez nem barátság, ez valami haverszerű akármi, annak is gyenge, mintha versenyezni akarnál, hogy épp ki hogyan áll, de az pont nem érdekel, hogy mint emberek mi van velük. Nyilván korábban is azt szoktad meg, hogy rólad szólt a "barátság", és most, hogy már nincs így, kirekesztve érzed magad, és a karrierrel akarsz kompenzálni.

2012. ápr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
15# mint mondtam nincs igazad, de nem állok neki veszekedni, én vagyok benne a dologba, tudom miről van szó. de azért köszi, hogy leírtad..
2012. ápr. 20. 16:01
 17/32 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon nem értek egyet az olyan hozzászólásokkal, mint 14es.

Nekem is ugyanez volt a problémám, most 24 leszek, de már 2 éve nem tartom a kapcsolatot a középsulis barcsinőkkel. Én érettségi után okjztem, rögtön melózni mentem, a többiek dettó, csak lépecoltak. Én ugyan jól éreztem magam velük, de egy idő után hogy mondjam, nekem is elment a kedvem attól, hogy az anyjáékhoz kellett felmenni a panelba, ha kávézni akartunk. Nem hordom én se fent az orrom, nem értem a többiek miért mondják ezt. Nekem csak szakmunkásom van, mégis más lett a gondolkozásunk.. Én egyik napról a másikra egyszer csak nem telefonáltam, ők se nekem, így megszakadt a "barátság". Nem bánom, más barátaim lettek, be kell látni, hogy valami elmúlt, harag nélkül. Nem te vagy a hibás, ők sem.

2012. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

"barcsinők", "panelba kellett felmenni"

na, ez a nagyarcúság.

2012. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Most miért, ők is ugyanígy mondták. Ne ilyeneken vitatkozzatok már. Felmegyünk anyámhoz a panelbe? minden talink így kezdődött. egyáltalán nem is értitek a kérdést. nem vagytok benne, úgy látszik, csak az tudja érteni, aki megtapasztalta...
2012. ápr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Szia! Megértem, hogy rosszul érzed magad emiatt, mert a sok közös emlék stb... De el kell fogadni, hogy ilyen az élet, sajnos nem minden barátság tart örökké. És nem kell leszólni, hogy akkor az nem is volt igazi barátság... lehet, hogy akkor az volt, de most egyszerűen másfelé megy az utatok. De az is lehet, hogy egyszer újra egymásra találtok, ki tudja.


Én azt mondom, nem kell erőltetni. Ha úgy érzed, hiányoznak, keresd meg őket, találkozz velük, érezd jól magad. Ha meg tényleg idegesítenek, akkor ne találkozz velük.


Az emberek nem egyforma tempóban érnek. Ők lehet, hogy későn érő típusok.


27/N

2012. ápr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!