Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesítenek a régi barátaim,...

Idegesítenek a régi barátaim, mit tegyek? Kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Középsuliban 4en voltunk nagyon jó barátnők, ők most is a legjobb barátnőim, mindig mindent megosztunk a másikkal. 5 éve érettségiztünk, én mentem egyetemre, ők hárman pedig elkezdtek tanfolyamokat meg okj-s képzéseket, de valahogy még egyiket se fejezték be. A mai napig a szüleikkel élnek és nem dolgoznak, sulikba járogatnak, néha egy kis diákmeló. Én elvégeztem az egyetemet, gyakorlatoztam és elkezdtem dolgozni, hamarosan költözök albérletbe. Na most csaptunk egy több napos házibuli szerűsgéet, hogy biztos mindenkinek lesz mondanivalója, szuperül elleszünk mint a régi szép időkben, de valahogy borzalmasan kivűlállónak éreztem magam. Ők kb mint a 17 évesek vihorásztak, kibeszéltek mindenkit, pasikról beszéltek, hogy júúúj mindegyik csak azt akarja meg ilyenek. Sőt olyanokról is k i mit mondott anyukájának mikor nem ment haza időben. Teljesen le voltam döbbenve, én felnőtt társasággal vagyok évek óta, azthiszem elgé sokat is komolyodtam, de ez a szint amit itt levágtak nekem már réges régen nem fekszik. Azt hittem tudunk rendesen is beszélgetni. Volt amikor felhoztam valami komolyabb témát, mint a munka vagy bármi ilyesmi csak pislogtak és meredtek rám, hogy hát mit is mondjanak. Kérdeztem túlük dolgokat amiket a felbőttek már értenek, most mondjuk az apehhal (tudom, nav) kapcsolatban vagy, hogy nem tudják e bankban el tudom e intézni ezt avgy azt, aztse tudták miről beszélek. Alapvető dolgokat nem tudtak, teljesen életképteleneknek tűntek a szememben. Kérdezték, hogy vagyunk a párommal (nekem van csak komoly kapcsolatom évek óta), mondtam hogy megvagyunk és hamarosan költözünk össze. Erre megkaptam, hogy 23 évesen miért nem bulizok meg pasizok még, minek költözök, úristen hova sietek, hát az élet csupa buli meg fesztivál. Úgy jöttem haza, hogy egész úton a sírás kerülgetett. Mintha nem is őkletek volna, vagy mintha az 5 évvel ezelötti szintükön ragadtak volna le. Katasztrófa.... Mit tegyek?

2012. ápr. 20. 15:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%
Szia,megértelek, nekem is valami hasonló a helyzet. Bulizni már nem buliznak de már nem tudunk olyan jól elbeszélgetni. Én dolgozok,ők nem és vannak témák amiket nem lehet érinteni mert egyszerüen nem értik.hát nekem az egyik barátnő leszakadozott a másikkal ritkán beszélünk de az is csak felszines "hogya vagy" társalgás. Én valahogy túlléptem a dolgon annak ellenére h nincsenek "felnött" barátaim.
2012. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben jártam én is régebben mint Te, de el kell fogadni hogy a dolgok változnak, Te magad is változtál teljesen más közegben voltál, ők pedig a kis megszokott életükkel tengődnek. Ha nem érzed magad jól velük, akkor ne ragaszkodj annyira ehhez a barátsághoz. Én közöltem a régi barátnőimmel, hogy szép időket éltünk meg együtt, de valahogy megváltoztak a dolgok és sajnos már nem úgy vannak a dolgok, ahogy 17 éves korunkban voltak. Az emberek egyszer felnőnek, keress inkább érettebb barátokat, akikkel valóban jól tudod érezni magad. Tudom, ez így elég hülyén hangzik, de ez az igazság.
2012. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
a gépemen több gigányi közös képünk van a 4 év alatt összejöttekből... ez borzalmas, nem is tudom hova tenni ezt az állapotot
2012. ápr. 20. 15:17
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

egészen egyszerűen más irányba ment az életetek, más ingerek értek téged, mint őket és az is meghatározó, hogy te párkapcsolatban élsz, ők meg nem.

nekem van egy nagyon jó barátnőm még egyetemről, aki szingli és nem is akar tartós kapcsolatot és mindene a buli, én pedig kapcsolatban élek. néha érzem én is azt vele kapcsolatban, hogy teljes más világban élünk, de utána mégis visszarepülök egy kicsit az időben és olyan jó önfeledten csupa "hülyeségről" beszélgetni.

2012. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a tiétek sosem volt igazi barátság, csak haverok voltatok. Amikor te egyetemre mentél, elszakadtatok, és az egész megszakadt. Az igazi barátoknak nem az számít, hogy a másik milyen fokára jutott a társadalmi ranglétrának, ismerik egymást, és még akkor is lesz közös téma, amikor az útjaik elágaznak.

Akkor ők voltak a haverjaid, mert velük érezted jól magad, de megváltoztatok(hidd el ők is), és már más haverokra vágysz. Vannak olyan barátaim, akik az elmúlt 15 év alatt vagy ötször megváltoztak, de attól még nem nézem le őket. Ha így tennék, nem keresném a társaságukat sem. Van olyan, aki ugyanolyan bolond, mint gyerekkorunkban volt, de attól még ugyanúgy szeretem.

Nem lettél te egy kicsit nagyképű és fellengzős az évek során?

2012. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Nem négyes, nem lettem nagyképű, de hozzászoktam a felnőttekhez és borzalmasan fura, hogy az ő szintjük megállt vagy 5 éve. A csoporttársaim akikkel ők is egyidősek egyik sem ilyen már és ezt nem tudom megérteni. De van olyan barátom is aki az érettségiig sem jutott el, de érdekes mód vele is nagyon jól kijövök.
2012. ápr. 20. 15:31
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha jó hangulatú házibuliban, amikor csajosan röhögcsél egy régi barátnő-banda, és egyik elkezd nav-os kérdéseket feltenni meg bankosakat, mi is pislognánk az tuti, hogy vajon csak hencegni akar hogy bibibííí ezt a szót is ismeri?


Figyi, 27 éves vagyok. Van férjem, gyermekem, szülés előtt részlegvezetőként dolgoztam egy számviteli irodában, három nyelven beszélek. Barátnőim dettó ez a kategória, mindegyikünk diplomás, szintén négyes barátnők vagyunk, gimis ex-osztálytársak. DE: a mai napig ha összejövünk, előkerülnek olyan témák, amik vidámak, csajos dumcsik és sztorik ex-pasikról és jó rucikról.


Pont azért, mert a napi meló, az iroda, a gyereknevelés, stb. után jólesik önfeledten kacagni, koktél mellett "butulni", úgy, hogy nincsenek ott a férjek, gyerekek, és a főnök :)


De értelek, mert lehet hogy nálatok még "nem értétek be egymást". Tudod, a 21-23 éves korosztály még a kisfelnőttből nagyfelnőttbe való átalakulás korszaka, ilyenkor egyik még bulizik, másik már házasodik és hitelt nyög. Ha eltelik pár év, beéritek egymást és akkor mind a négyen ugyanúgy lesztek: munka, háztartás, karrier, stb., de a csajszis programokon Neked is jobban fog esni a nav helyett a szexről vagy koktélokról beszélgetni.

2012. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt én sem értem, hogy 23 évesen miért kell annyira "felnőttesen" viselkedni és miért kell az apehról és a banki ügyintézésről társalogni rég nem látott barátokkal... nem tudom, hogy te milyen egyetemre jártál, de ahová én jártam, ott a csoporttársaimmal még ötödévesen (23 évesen) is órákat tudtunk a ruhákról, pasikról, bulikról vihorászni.

L26

2012. ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, mi is tudunk bájcsevegni órákon át ezekről a témákról, de mikor olyat kapok, hogy szerintük nem kéne komolyabban foglalkozni a párommal mert még bőven fel kéne próbálnom egy csomó pasit mert végülis az menő, meg, még mindig azon vannak, hogy mikor hogyan jöjjenek el otthonról, meg anyukájuktól milyen ürüggyel szerezzenek pénzt a péntek esti partyra, na az kikészített. Nem hoztam fel a banki dolgokat, kérdezték miből fizettem a tandíjamat és mondtam, hogy diákhitelből erre kérdezgettek.
2012. ápr. 20. 15:44
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit (a 27 éves anyuka vagyok), hogy amikor elkezdtem dolgozni, huszonegy-néhány évesen, én is állati büszke voltam hogy már "nagyon felnőtt" vagyok, emlékszem hogy tipegtem milyen büszkén az első munkahelyemre és mennyire odavoltam magamtól hogy én már más vagyok mint a sulis barátnők. Most már, ennyi idősen csak nevetek rajta, milyen kis majom voltam :))))) Mindig komoly szavakat pedzegettem, hadd álmélkodjanak a régi ismerőseim hogy milyen nagyvilági üzletasszony lettem, most meg röhögök az egészen, hogy mennyire túlértékeltem magam, holott ugyanolyan fiatal csajszi voltam mint más, csak korábban kezdtem.
2012. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!