Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok "kukázik" valaki a...

Nálatok "kukázik" valaki a családban? Hogyan lehetne erről leszoktatni? Hogyan lehetne a higiénia iránti igényét felkelteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ez csak ocsmány szokás-e, vagy agybaj, de anyámnak(70 éves)szokása, hogy az otthoni szemetesből kézzel,egyenként szedi át a szemetet, megnézi, nem-e dobtunk ki valamit, ami számára még használható.És ha talál olyat, azt ki is szedi.Például menthetetlenül agyonlyukadt zokni, törött kés, használt szalvéták(szerinte jó wc papírnak),kifogyott tollak.Még szerencse, hogy a krumplihéjat benne hagyja...A szekrényből sem lehet selejtezni, mert az ócska göncöket kiválogatja lent a tárolóban, aztán idővel visszakerülnek titokban a szekrénybe.

Kukázás után általában csak akkor mos kezet, ha rászólok, de ilyenkor vérig van sértve, hogy őt koszosnak merészelem nézni, és különben is, csak házi szeméthez nyúlt, nem sz*rhoz...

Ebből is elég gyakran kerekedik veszekedés.Neki nem valami fontos a rend és a tisztaság, szerinte ő tiszta, de úgy látszik, egész más fogalma van a higiéniáról, mint nekem.Ismertek ilyen embert?Mit lehetne kezdeni vele??


2012. ápr. 17. 09:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha édesanyád régen falun lakott és most időskorára a városba kerül sokszor nem tudja felfogni, hogy mi a hasznos és a haszontalan. Mert falun az is hasznosítható, ami neked szemét, főleg, ha szegényebb az ember. Aki ebben éli le az életét nagyon nehezen változtat.


A gyűjtögetés ettől kicsit különbözik, mert ezt városi emberek is csinálják, a saját dolgaihoz betegesen kötődik érzelmileg, akkor is ha azok már haszontalanok, illetve kuka mellett találnak dolgokat, hazaviszik, hogy talán jó lesz valamire. És csak gyűlik csak gyűlik a sok kacat.


Nekem volt gyűjtögető barátom a koliban, minden vackot megtartott "majd jó lesz valamire" jeligével. Sokszor lecsesztem emiatt. Aztán mikor voltam náluk, akkor kiderült mi ennek a gyökere. A szülei is ezt csinálják, innen tanulta, neki ez a normális. A ház kupis volt, de nem putris, csak fel volt halmozva rengeteg kacat, amit normál embereknek szemét.


Én a mamának a szobájába adnék egy saját kukát, abba azt rak amit akar, a "fő" szemetest lezárnám, anyukánál naponta, pár naponta ürítenék.

2012. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ehhez mindenképp pszichológus vagy akár pszichiáter kell, mert csak rosszabbodni fog, ahogy a mentális hanyatlása súlyosbodik.

Jól írták, "kezdő" gyűjtögető, aki minden lomot felhalmoz mondván, hogy "jó lesz ez még valamire". Pár év alatt el juthat odáig, hogy az utcákat járja, és viszi haza a szemetet, és az egész ház egy nagy szeméttelep lesz: minden szobában plafonig fog érni a szemét, és kis alagutakon fog közlekedni...

2012. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ez nála inkább valami bizalmatlanságon, ellenkezésen is alapul.Azért nézi át elsősorban a kukákat, hogy nem-e dobtunk bele valami "nagyon értékes" dolgot.És persze, mi mindig olyasmit dobálunk ki, ami szerinte még nagyon jó.Például kifogyott filctollakat, dezodort, amiben van még egy kis levegő, műanyag üdítős üveget, ami jó lesz virágokat locsolni,meg lyukas reklámszatyrot, ami jó lesz szemeteszsáknak.

Hiába tennék neki külön kukát, akkor is turkálna a mienkbe.

Talán ha minden este én vinném le a szemetet, akkor is, ha még nincsenek tele a kukák, az talán némi megoldást jelentene.

De sajnos vannak hátborzongató dolgai.Tegnap cipőt pucoltam, egy ócska késsel kapartam le róla a sarat, a mosdó felett akartam leöblíteni,azt könnyebb utána fertőtleníteni.De voltak a fürdőszobában, ezért a kést eldugtam a hűtő mögé, hogy majd kicsit később lemosom, ha odaférek.Kb fél óra múlva keresem a kést, nincs már ott..Nos, megtalálta!Mert amit nem kéne, azt meglátja, nem tudom, milyen érzékkel?És hát el is mosta, pontosabban leöblítette, a mosogató felett...És akkor csodálkozik és fel van háborodva, hogy miért vagyok ideges?!

Nem rossz indulatból írom, csak szeretném, ha nem csinálna hülyeségeket.Neki is jobb lenne.

Egyébként tanyán nőtt fel, spórolós családban.Azt hiszem, nem volt a legjobb hatással rá ez.

2012. ápr. 17. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!