Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok "kukázik" valaki a...

Nálatok "kukázik" valaki a családban? Hogyan lehetne erről leszoktatni? Hogyan lehetne a higiénia iránti igényét felkelteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ez csak ocsmány szokás-e, vagy agybaj, de anyámnak(70 éves)szokása, hogy az otthoni szemetesből kézzel,egyenként szedi át a szemetet, megnézi, nem-e dobtunk ki valamit, ami számára még használható.És ha talál olyat, azt ki is szedi.Például menthetetlenül agyonlyukadt zokni, törött kés, használt szalvéták(szerinte jó wc papírnak),kifogyott tollak.Még szerencse, hogy a krumplihéjat benne hagyja...A szekrényből sem lehet selejtezni, mert az ócska göncöket kiválogatja lent a tárolóban, aztán idővel visszakerülnek titokban a szekrénybe.

Kukázás után általában csak akkor mos kezet, ha rászólok, de ilyenkor vérig van sértve, hogy őt koszosnak merészelem nézni, és különben is, csak házi szeméthez nyúlt, nem sz*rhoz...

Ebből is elég gyakran kerekedik veszekedés.Neki nem valami fontos a rend és a tisztaság, szerinte ő tiszta, de úgy látszik, egész más fogalma van a higiéniáról, mint nekem.Ismertek ilyen embert?Mit lehetne kezdeni vele??


2012. ápr. 17. 09:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amúgy egészségügyben dolgozott...
2012. ápr. 17. 09:36
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egész életében ilyen volt, nem tudsz mit tenni. Ha a kora miatt, akkor sem. Az öregek csinálnak sajnos hülyeségeket. Nem akarom bántani őket, csak tudnék én is mesélni.
2012. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád problémája kényszerbetegség. Sok ilyen sztorit láttam már a Spektrumon és ehhez hasonló csatornákon. Nekem nagyapám ilyen, ő a társasház előtt (10 emeletes) kukázik azokból a nagy műanyag kukákból ami még gázabb (ugye mki szeme láttára). Sajnos őt leszoktatni már nem lehet erről, hiába mondtuk neki hogy hát apuka, mindened megvan, meg nem szabad kukázni, mit szólnak mások, tesz rá magasról. A háborúban nőtt fel (akkor volt fiatal) és hozzászokott ehhez hogy semmit nem dobunk ki (gyűjtöget is ráadásul, szeméthalom a háza, garázsa), talán még jó lesz valamire. Ez van, így kell elfogadni.


Sőt, mostanában már elég keményen káromkodik is ha szólunk neki hogy nem kéne több szemetet összehordani mert a garázsban leszakad a vízvezeték (arra pakolt egy csomó mindent).... no komment.

2012. ápr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

gyűjtögető...

igazából vannak megoldások csak lehet nem tetszenének.pl idősek otthona.vagy (ez egy kicsit macerásabb) pszihológus (és ez álltal gyógyszeres kezelések).bár ezt az ő korában elkezdeni nem lenne sok értelme.

vagy csinálsz egy k*rva nagy balhét jól összevesztek és TALÁN elérsz vele valamit.

2012. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát, szerencsére ő a lenti kukákból nem hoz fel szemetet, bár 1-2 szer előfordult, hogy valami nagyon megtetszett neki a kuka mellett és hazahozta, pl.virágtartó, vagy egy köteg magazin.Ez még csak elmegy, de hogy amit mi dobunk ki és olyan szintén tönkre van menve, hogy a kukásnak sem kell,azt minek szedi ki?Engem ez elrettent.
2012. ápr. 17. 09:52
 6/13 anonim válasza:
100%

mondom:ezt nevezik gyüjtögetésnek.ez egy kényszerBETEGSÉG.

azzal pedig orvoshoz kell fordulni.

2012. ápr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagy balhé már volt, többször is, semmi eredménye.Világ életében olyan volt, hogy egyik fülén be, másikon ki, mikor én mondtam valamit.

Pszichológushoz sosem menne, mert szerinte ő tökéletesen normális, szerinte én vagyok az elmebeteg, mert veszekszek vele és "úrhatnám, nagyzoló" vagyok, mert nem kotorászok a kukában.

2012. ápr. 17. 09:56
 8/13 anonim válasza:
100%
hát így nehéz:Dmarad az idősek otthona.bár oda bekerülni...utsó ötlet:egy kívűlálló talán megpróbálhatna rá hatni.egy barát vagy valaki.egy próbát talán megérne
2012. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha lenne egy saját kukája,ahol kedvére kotorászhat és egy másik,ami tényleg a szemétnek való?
2012. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A betegség az betegség, 70 éves embert már nagyon megváltoztatni nem fogsz tudni, mert ott már agyban va a gond és ahogy öregszik, ez csak romlani fog. Valahogy nem hinném, hogy bármi hatna rá vagy pszichológushoz el lehetne rángatni, az öregek 99%-a csak hajtja a maga igazát.

Arról kéne első körben meggyőzni, hogy a szemét is tele van baktériummal, mert az ételmaradék stb ott rohadozik benne, nem véletlen vannak kidobva azok a dolgok, ha új zokni kell, szóljon, ha nincs elég evőeszköz, szóljon. Mert lehet venni újat, nem a világhábrúban élünk, hogy nyomorogni kelljen az elhasznált vackokon.

2012. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!