Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom smink és vásárlás...

A lányom smink és vásárlás mániás. Mit lehet vele tenni? Miért alakulhatott ki benne?

Figyelt kérdés
Én jelentősebben soha nem festettem magam. Szemceruza és szempilla spirál volt a maximum. Körömlakkból is alig van nekem egy-két darab.Amikor elváltunk az apjával és a nővére az apjához költözött,megengedhettük magunknak,hogy többet költsünk a lányra. Azóta már nem állunk így anyagilag,de most sem rosszul. Bármi pénzt kap, elteszi és elkölti sminkekre. A cigarettát is csak a sminkek miatt tette le.(nem engedtük meg neki, de nem tiltottuk) Esetleg még arra is gondoltam,hogy régebben volt rajta felesleg (ma már nagyon csinos, kicsit husis, a nővére vékony és világ életébe az is volt) és ezzel akarná kompenzálni.Hát nem tudom.Egy polcnyi körömlakk, és köröm felszerelés plusz a szépítkező asztalon el nem férő mennyiségű smink.Még van amibe bele sem nyúlt, de már veszi is a következő árnyalatot és nem a legolcsóbbakat.Ha vásárol, csak plázából.
2012. ápr. 16. 17:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg tényleg ezzel kompenzál. A kivsit husis alkat mellett neki a köröm és a smink marad, ha versenyezni akar a női kortársaival a pasik figyelméért. Illetve az apja hiánya is nagyon benne lehet ebben.


De miért baj ez? Az egyik ember ilyen, a másik olyan. Nem tettél semmi rosszat. Ha a lányodat ez érdekli, akkor ez érdekli, ne másokkal és a másikkal mérd össze, hanem őt magát nézd és szeresd, őt fogadd el ilyennek, amilyen.


Még mindig jobb, ha folyton kenegeti a körmeit, mintha drogozna, ugye?

2012. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja: és azért hazudozik, mert te állandóan kontrollálod. Ne turkálj a holmijai között, ne akarj mindenről tudni, állj szépen a hátérban, ha kellesz, támasznak, hogy legyen, akihez visszatér a kamaszodás viharában.


Engedd önálló emberré lenni és fogadd el, hogy ő egy tőked független önálló lény, nem pedig a klónod. ha te nem fested magad, oké. De ő miért ne tehetné?


Hány éve történt a válás? Javaslom, hogy keresse meg az édesapját és vegye fel vele a kapcsolatot. Nagyon hiányozhat neki.

2012. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
15%

Hát a smink is eléggé káros, ha annyira nem is, mint a cigi... Láttam, mit művelt húgom iskolatársával, 16 éves, de már évek óta nagy szarkalábak vannak a szeme alatt, ocsmány.


És nem értem, itt miért ilyen marha megértő mindenki a lánnyal szemben. Normális dolog több ezer forintot elszórni hetente ilyenekre? 3000 ft-t olyan kenceficére, amit tizedéért megvehetne, de nem, mert kell a flanc? Ha ilyen lányom lenne, kivágnám...

Minek örüljön a kérdező? Hogy a lánya nem fogja fel a pénz értékét? Az a gond, hogy nemcsak a jobb módú fiatal lányok ilyenek, hanem azok is, akiknek a szüleik alig tudják kiköhögni a törlesztőt meg a kifizetni a sok számlát, és észre sem veszik, olyan helyen folyik ki a pénz, mint ez is.

2012. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: azért, mert ez a kamaszkor része, normális, amit a kislány csinál és nem nomrális, hogy anyuka nem engedi magárül leválni, nem engedi változni, kontrlállja, turkál a holmijai között, és legfőképenne az nem nomrális, hogy önmagához hasonlítja és úgy, hogy magát feldícséri n("én soha nem festettem magam különönsebben"), őt pedig ország-világ előtt elmarasztalja. Szerinted milyen érzés lehet ez a kislánynak?


Önfelfedezés, a ki vagyok és mire jó kérdésekre a válaszkeresés. Senki sem mondhatja meg előre, hogy kinek hogyan KELL élnie - azt minden embernek magának kelleENE megtalálnia. ha erre nem adnak lehetőséget, akkor abból később nagy bajok lesznek.


És téged miért zavar az, ha más ember festi magát és ráncos lesz a szeme? Az ő bőre, az ő szeme, és az ő akarata. Nézz máshova, ha annyira zavar.

2012. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
20:13: nem mindegy mire költi a zsebpénzét?
2012. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Ezt próbáltam leírni,hogy hogy hetente 3-4 ezer absz. nem normális dolog. Tehetné akár félre is, és majd nyáron lenne miből nyaralgatni.De valószínű úgy van vele,hogy Anyu úgy is ad. Én meg persze,hogy adok majd neki, mert nem szeretném,hogy kimaradjon a kalandokból és a "bulizásból".
2012. ápr. 16. 21:17
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

"nem mindegy mire költi a zsebpénzét?"


Nekem mindegy, de én úgy látom, az anyának, aki a pénzt keresi, nem az. És igazat is adok neki.

2012. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
A pénzt viszont nem tudom tőle hol megvonni. 1-2 ezret kap hétvégén, mert nem szeretném,hogy másokon "élősködjön". Ha nm vagyunk itthon hétvégén, csak ő akkor kicsit több pénz marad itthon. Táncra alkalmanként kap 1 ezrest. Régen fix 3 ezer zsebpénzt kapott havonta, az megszűnt, nem volt gazdaságos,hogy ha elfogyott, akkor jött a következő körért!:D azóta hétvégi pénz van.
2012. ápr. 16. 22:54
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Amíg adsz neki, addig sosem fogja megtanulni, hogyan kell beosztani a pénzt. Havi 3000Ft nagyon kevés, az simán elmegy, semmire sem elég. Szerintem adj neki mondjuk havi 10 ezret, és ha kér, ne adj többet, majd következő hónapban. Egyébként az essence az egyik legolcsóbb márka, ami létezik, legalább nem gagyi 100 ft-os vackokat ken magára, amikben ki tudja, mi van.
2012. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Minden hétvégére kap 2000 ft ot. + ha kér a héten adok neki. Ezek mellett heti 1000 ft hétfőnként hastánc órára.
2012. ápr. 23. 22:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!