Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom smink és vásárlás...

A lányom smink és vásárlás mániás. Mit lehet vele tenni? Miért alakulhatott ki benne?

Figyelt kérdés
Én jelentősebben soha nem festettem magam. Szemceruza és szempilla spirál volt a maximum. Körömlakkból is alig van nekem egy-két darab.Amikor elváltunk az apjával és a nővére az apjához költözött,megengedhettük magunknak,hogy többet költsünk a lányra. Azóta már nem állunk így anyagilag,de most sem rosszul. Bármi pénzt kap, elteszi és elkölti sminkekre. A cigarettát is csak a sminkek miatt tette le.(nem engedtük meg neki, de nem tiltottuk) Esetleg még arra is gondoltam,hogy régebben volt rajta felesleg (ma már nagyon csinos, kicsit husis, a nővére vékony és világ életébe az is volt) és ezzel akarná kompenzálni.Hát nem tudom.Egy polcnyi körömlakk, és köröm felszerelés plusz a szépítkező asztalon el nem férő mennyiségű smink.Még van amibe bele sem nyúlt, de már veszi is a következő árnyalatot és nem a legolcsóbbakat.Ha vásárol, csak plázából.
2012. ápr. 16. 17:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
39%
Hát ha van rá pénze... Én biztos nem engedném, hogy ilyen hiábavalóságokra költsön, akkor sem, ha telik rá. Egyszerűen nem kapna zsebpénzt, és kész. Vagy annyit nem, hogy ilyenekre költse. Más egyéb fontos dolgait megvennénk együtt, és nem mondhatná, hogy hiányt szenved.
2012. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam le,hogy ezeket ő nem vallha be nekem.Csak meg-meg találom a csomagolásokat,blokkokat,reklámszatyrokat. Ha megkérdezem,hogy kire költötte a hétvégi pénzt,rávágja,hogy buliba elment. Ő nem ilyen volt. Fiúsabb volt sokkal,nem értem ezt a hirtelen mániát. Előző szülinapjára Nike sportcipőt vett,idén meg már 14 centis platform cipőt.
2012. ápr. 16. 18:10
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem tudjuk mennyi idős. Kamaszodik esetleg? Csak mert a fiatal lányok napról napra változnak. Ha csak magamat nézem, egyik nap még fiúkkal nyomultam, fiús dolgokat csináltam, másnap meg már hajat festettem, műkörmöt ragasztottam, stb. Ez természetes egy kamasz lánynál. Azért azt ne hagyd, hogy elk.urvásodjon. Ha még csak 16 körül van, akkor szerintem a 14 centis sarkú cipő már túlzás. Végül is téged mi zavar? Az, hogy sminkeli magát ezerrel, és 10 ezreket költ erre-arra(a zsebpénzéből), vagy az, hogy titkolja előled és hazudozik? Inkább az utóbbi miatt aggódj, ne a vásárlás miatt.
2012. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Stílusváltáson esett át, kezdi felfedezni magában a nőt, nőiesedik. Ebben nincs semmi baj. A cigizés sokkal nagyobb baj, azt nem tiltottad. Akkor most mit vagy kiakadva?
2012. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Elnézést. 16 lett márciusban. Inkább az utóbbi, de mielőtt elbeszélgetnék vele a titkolózásról,előtte szerettem volna megtudni,hogy miért van. Mint leírtam én a sminkekre felesleges termékként tekintek,így nem értem mi öröm van ebben.
2012. ápr. 16. 18:24
 16/30 anonim ***** válasza:
70%
Szia! szerintem nézd meg a fiatal lányok sminkblogjait és rögtön világos lesz miért költ ennyit...google kereső sminkblog...
2012. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Nem engedtem meg neki a cigit, de tiltani lehetetlen, mivel elmegy bulizni,ott nem tudok rászólni.
2012. ápr. 16. 18:41
 18/30 anonim ***** válasza:
64%
" Mint leírtam én a sminkekre felesleges termékként tekintek,így nem értem mi öröm van ebben." Akkor most már értem, neked nem tetszik, és te tartod feleslegesnek. A lányodnak viszont nem az, úgyhogy az okok keresése helyett hagyjad hogy kibontakozzon, és olyan dolgokra költse a pénzét amire akarja. A titkolózás is valószínűleg ezért volt, mert ismer annyira hogy tudja ezek a dolgok neked nem jönnek be.
2012. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
65%

Mintha csak magamról olvasnám, csak én 19 leszek, nem 16.

Szerintem ez nem kompenzáció, felesleges túlmisztifikálni, egyszerűen szeret szép lenni, nőies, csinos, főleg, hogyha régen fiúsabb volt, most igazán élvezetes lehet egyre nőcisebbnek lenni.

Szerintem a cigi sokkal drágább és károsabb "hobbi", azon kellett volna kiakadni, nem a sminken meg a ruhákon.

2012. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
89%

Ez legyen a legnagyobb hibája.


Tanul rendesen? Nem iszik,cigizik,drogozik,maradozik ki ugy hogy nem tudod merre jár?

Ha ezekkel nincs gond,akkor hagyd békén.


15 voltam amikor elkezdett érdekelni a smink,a csinos ruhák.Anyám tipikus mackónadrágos kiszeltündeszemöldökű sosem sminkelő nő.

Akkora balhét csapott ki a körömlakkért,hogy onnantól jóideig otthonról kilépve az első nyilvános wcben öltöztem át és festettem ki magam (szolidan pedig).

Aztán már tettem rá hogy neki nem tetszik.De a kapcsolatunk a sok tiltás miatt megromlott erősen.

Pedig nem volt baj velem sosem,jól tanultam.

Most is van raklapszámra sminkcuccom,szép hosszú festett (saját) körmeim vannak, a hajam is mindig szép.Megtehetem,mert jól fizető munka lett az eredménye a műszaki diplomámnak.Igen,nőies nőként.

Neked nem fontos ez.

De ő is érzi azt a boldogságot,amikor eltipeg a fiúk előtt,azok pdig csorgatjá rá a nyálukat.

(és igen,ez ugy is jó érzés hogy férjem van...csak néznek)

2012. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!