Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom smink és vásárlás...

A lányom smink és vásárlás mániás. Mit lehet vele tenni? Miért alakulhatott ki benne?

Figyelt kérdés
Én jelentősebben soha nem festettem magam. Szemceruza és szempilla spirál volt a maximum. Körömlakkból is alig van nekem egy-két darab.Amikor elváltunk az apjával és a nővére az apjához költözött,megengedhettük magunknak,hogy többet költsünk a lányra. Azóta már nem állunk így anyagilag,de most sem rosszul. Bármi pénzt kap, elteszi és elkölti sminkekre. A cigarettát is csak a sminkek miatt tette le.(nem engedtük meg neki, de nem tiltottuk) Esetleg még arra is gondoltam,hogy régebben volt rajta felesleg (ma már nagyon csinos, kicsit husis, a nővére vékony és világ életébe az is volt) és ezzel akarná kompenzálni.Hát nem tudom.Egy polcnyi körömlakk, és köröm felszerelés plusz a szépítkező asztalon el nem férő mennyiségű smink.Még van amibe bele sem nyúlt, de már veszi is a következő árnyalatot és nem a legolcsóbbakat.Ha vásárol, csak plázából.
2012. ápr. 16. 17:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
amíg megengedheti magának úgymond akkor szerintem nem baj. én is fiatalkoromban (16-19) rengeteg sminkes cuccot vásároltam, de idővel rájöttem nem kell ennyi. lehet ő ezeket gyűjti, ebben leli örömét, nem hiszem hogy valami rossz dolog lenne a hátterében.
2012. ápr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%
A kérdésedből nem derült ki, hogy ez miért zavar téged. Én semmi kivetni valót nem találok ezekben a dolgokban. Elteszi a pénzét és sminkre költi? Nagy ügy nőből van:) Nem értem miért gondolod azt, hogy azért mert te nem szoktak magad festeni, ezért az a normális. A lányod olyan te meg ilyen vagy, ennyi.
2012. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Hány éves a lányod? Nekem az egyik unokatestvérem volt ilyen: a nagynéném sem nagyon sminkelt, ő viszont mázsaszámra vásárolta az anyagokat. Igaz, ma már keresett sminkes, most éppen Franciaországban dolgozik :)! Szóval ez a hobbi még jól is elsülhet!
2012. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Csak azért zavar, mert rengeteget költ ezekre.Most találtam meg a legújabb Rossmannos számláját, mai. 3820 ft. csak 2 szemhéjpúderre,rúzsra,2 körömlakkra meg egy szemceruzára. Ez nekem borzasztóan sok.Ráadásul Astor meg Rimmel meg Essence, amik azért nem olcsók.
2012. ápr. 16. 17:29
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Ha még fiatal a lányka, tehát 16-17 éves, akkor szerintem nem gond, amit tesz. Ha a saját pénzéből(zsebpénzből) veszi, akkor nem baj. Az már más kérdés, ha te költesz rá több ezreket. De amíg a saját pénzéből vásárol, addig azt vesz rajta amit akar. Egy fiatal lány szeret sminkelni, szépítkezni. Én is imádtam fiatalon a sminkcuccokat, de kinőttem belőle. Viszont ha már huszonéves, és a mániája lett a vásárolgatás, akkor tényleg gond van vele. De addig örülj, amíg nem cigit, drogot vagy piát vesz belőle.
2012. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Most mindenhol ez a divat,hogy vegyél minél drágább sminket,mert az a jó,mindenhol ezt látni,szóval meg is értem.
2012. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%
az meg egy pozitívum hogy a cigit is letette miatta. Inkább vegyen egy rakat sminkszert mint cigit ami egészségtelen, káros és nagyon drága.
2012. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, a cigit nem tiltottátok, a sminktől meg kiakadsz?
2012. ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A cigi is majdnem annyi lenne, ráadásul a sminktől még szebb és nőiesebb lesz, szóval nincs itt semmi gond.
2012. ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
semmi köze a hozz hogy husis meg csak ez a hobbija úgy mond addig örülj,szerintem ezt el lehet fogadni mivel nem karos szenvedje mindenkinek van valamilyen cicomája kinek ez kinek az,ha mar idegbe volna ha nem vehetne meg a dolgot és hisztizne érte na akkor kezdj el felni,addig meg hagyd végül is fiatal szeret szépen kinézni se nem ártalmas dolgot tesz.
2012. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!