Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyósomnak,...

Hogy mondjam meg anyósomnak, hogy végre megértse? Vagy ez lehetetlen?

Figyelt kérdés

Szokott jönni a gyermekünkhöz látogatóba. Másik városban lakunk, de 2 óra a vonatút. Egyszobás lakásban élünk jelenleg így elég szűkös a hely, hármunknak épp elég ( 2 éves a gyerek).

Már reggel 9-kor kopog az ajtón mikor a gyerek ébredezik, hiába mondjuk neki, hogy 10 előtt ne jöjjön.

De nem is ez a legnagyobb baj, hanem az, hogy mindig itt akar aludni. De nincs hol! Nincs matracunk se, ha kihúzzuk az ágyat amin a férjemmel alszunk akkár a földön ő még épp elférne ( mert azt vallja neki az is jó, sőt még a fürdőben is elalszik...), de akkor nem tudunk lépni tőle. A gyerekhez éjjel még kelni kell, mert szomjas, oda se jutnék az ágyához ráadásul anyós horkol amitől nem tudunk aludni...szóval határozottan kényelmetlen lenne mindenkinek a helyzet.

De mindig úgy jön, hogy itt fog aludni, hiába mondjuk, hogy nincs hely. Célozgattunk, nem vette. Megmondtuk akkor megsértődött, de ma megint itt van és már elkezdte mondani, hogy szeretne itt aludni.


Mit mondjunk már neki amivel lehetőleg nem tiporjuk a sárga földbe, de megérti és többet nem kell lejátszani ezt a dolgot míg nem költözünk el innen? (az új lakás több szobás lesz, ott aludhat majd).


2012. ápr. 14. 12:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
21%
Én meg azt gondolom, hogy ha nem túl gyakran megy, mondjuk havonta egyszer akkor azt az egy éjszakát kibírjátok vele. Hiszen a ti gyereketeket megy meglátogatni, és a férjed édesanyja!
2012. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
68%
Hát igen, fontos szempont az is, milyen gyakran megy. Ha minden hétvégén ott van, amikor végre együtt lehetnétek, akkor muszáj kissé helyreigazítani a mamát. Havonta, kéthavonta egy alkalommal viszont eltűrhettek ennyi kényelmetlenséget.
2012. ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

2 hetente jön, de volt olyan is, hogy hetenként jött egy hónapig amivel nem lenne baj ha nem akarna itt aludni. Nekem ez sűrű lenne ittalvásokból, arról nem is beszélve, hogy mikor egyet engedtünk neki akkor a következő éjjelt is itt akarta tölteni.

A legtöbb amit itt töltött az 3 nap volt, de ő egy hétre akarta. Nem is jövünk ki valami jól így 3 nap után besokalltam és hazaküldtem. Azt hittem ahhoz eléggé megsértődött, hogy többet ne akarjon itt aludni, de nem.


Olyan kellemetlen az egész. A férjemmel meg egész nap csak veszekszenek, mert folyton rá akar gyújtani a lakásban, meg összejárkálja a szőnyeget cipővel mikor azon játszik a gyerek. Szóval nekem bőven elég hetente-kéthetente egy nap vele, nem hogy még éjszaka ne is aludjunk tőle és másnap is hisztizzen az itt alvásért.


Valami frappáns mondat? Mert ezeket már mind mondtuk amiket írtatok.

2012. ápr. 14. 12:59
 14/25 A kérdező kommentje:
Egyébként mióta összeköltöztem a férjemmel ( 4 éve) azóta mindig meg a hiszti az ittalvásért, még akkor is ment mikor a gyerek sehol nem volt. Szóval ez nem csak az unokáról szól. Én elhiszem, hogy rossz egy alkoholistával, de akkor legyen alkalmazkodóbb, mert ha nem olyanok lennének vele a napok amilyenek akkor kibírnék egy éjszakát fél lábon is.
2012. ápr. 14. 13:02
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"Anyuka!

Ha ennyire erősködik, azt se fogjuk engedni, hogy ide jöjjön, nem hogy itt aludjon..."

Erre jön a blablablablabla

"Ha nem tetszik, hogy MAXIMUM csak látogatóba jöhet akkor már ki is kísérem az ajtóhoz."

2012. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Kifejtem kicsit, hogy miben nem tud alkalmazkodni.

Ugye a cigit és a cipőt írtam már. Beletúr a férjem szekrényébe és felveszi valamelyik ruháját, hogy kényelmesebben legyen. A hűtőbe simán belenyúl pedig ez tiszteletlenség. Cukorbeteg, de leszúr minket, hogy milyen bunkók vagyunk, mert nem kínáljuk meg a túró rudiból. Folyton beleszól, hogy mit adjak enni a fiamnak és hogy mit hogyan kéne csinálnom. Ilyesmik.

A szomszéd néni is mindig átjön balhézni, mert anyós nem tud halkan beszélni, folyton ordibál ami tele van obszcén szavakkal. A gyereknek ezeket nem kéne hallani, mi nagyon figyelünk erre. Hiába kérjük meg bármire nem hajlandó változtatni.


2 hetente kibírja az ember...de értitek.

2012. ápr. 14. 13:06
 17/25 anonim ***** válasza:
Anyósod hány éves? Hány évesek vagytok ti?
2012. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjátok meg neki, hogy aludjon a kádban....

Mert máshol nincs hely. Tuti hazaballag.

2012. ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de ha ennyire pofátlan ahogy te ezt leírtad akkor én nem azzal törődnék, hogy szegény lelke ennyi idő után hogy fog megsértődni, a férjed meg egy birka hogy nem rendezi le a saját anyját, neki biztos kényelmes így....
2012. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben a ferjed egyetertesevel es tamogatasaval leulnek a kedves nagymamaval, hogy ezentul a ti lakasotokban ezek es ezek a szabalyok, ennek fejeben kethetente ottlehet napkozben. Ha ettol elter, egy figyelmeztetes utan lehet pakolni a cuccat es kikiserni a vonathoz. Nehogy mar o diktaljon a ti lakasotokban. Ha o tiszteletlen veletek, ti is (normalis keretek kozott) lehettek tiszteletlenek vele. Frappans mondat nincs, mert te is irtad, hogy semmire nem reagal. Kemenyen kelle fellepni ellene, kulonben nem lesz semmi valtozas. Szerintem. Szoritok, hogy ma legalabb azt elerjetek, hogy ne aludjon ott, a kovetkezo latogatasig pedig felkeszulhettek a szabalylistaval.
2012. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!