Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen lehetetlen a helyzete...

Teljesen lehetetlen a helyzetem. Nincs semmi kiút?

Figyelt kérdés
Nagyon hagyományhű és konzervatív családban növök fel. Ezzl nincs is semmi bajom. Én is szépnek és jogosnak találok sok hagyományt. 2010 szeptember elején össze jöttem a mostani barátommal.Előtte nem volt egy pasim sem. Eleinte bírták a szüleim. Aztán anyu gellert kapott és megutálta. Hazugságokat kezdett el kitalálni Rólunk, és beadtott mindent apunak, és mindenkinek. Hozzá teszem, hogy a barátommal távkapcsolatban élünk. jelenleg 230 km. választ el minket egymástól. Ez nem érdekelne minket, nagyon szeretjük egymást. Aztán anya kitalálta, hogy a barátom nem aludhat többet nálunk, mert nem illik... utoljára lassan 2 hónapja láttam. (Mikor utoljára láttam akkor közel voltam hozzá, össz-vissz 60 km.-re) Mióta messze vagyok sajnos nem tudjuk egoldani hogy úgy találkozzunk, hogy ne aludjon itt, mert mire ide ér este 5 óra, és nincs visszafelé busz/vonat. Csak másnap reggel. Az internetre is korlátozást kaptam, este 9-től max éjfélig lehetek, már ha egyáltalán. Tegnap rákérdeztem, hogy együtt leheteke-e a barátommal szilveszterkor (Mert most lenne rá idő, ugyanis van 3 nap szabija, amúgy, 7 napból 6-ot dolgozik, ez is nehezít) és nemet mondtak. Méghozzá azzal az indokkal, hogy "Lesz szilveszterkor itt elég másik pasi, nem kell magad lekötni az elsőnél aki megd*g" Én ebbe már bele betegszem. És ha bármit teszek, akkor tudom, hogy még a netet és a telefonomat is elveszik, és sehogy sem tudunk majd beszélni. Semmi rosszat nem tettünk soha. Az ok igazából egyszerű. Megmondtam, hogy nekem csak Ő kell, látják, hogy komolyan gondolom, és tudják ha eljön az ideje elmegyek itthonról. Pedig ha nem lennének ilyenek nem mennék el hamar. Talán el sem mennék. Próbáltam beszélni Velük, de nem megy. Tönkre teszik az életemet, belebetegszem ebbe a nyomorba. Miért csinálják ezt? Ez már nem csak szülő-gyerek vita... tönkre teszik az életem. Mit csináljak?? 4 hónap múlva 18 éves vagyok, nem vagyok már gyerek. Mégis úgy kezelnek, Én pedig nem tudom mitévő legyek. L/17
2011. dec. 28. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
1 év...
2011. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4hónap és költözhetsz.
2011. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Reménytelen akkor lesz, ha majd egy rossz házasságban élsz, de már nem kellessz senkinek, és a te fizetétésed nem elég az önálló életre.

Addig minden megfordulhat.

2011. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez már tényleg több a soknál. Nem igaz,hogy a legtöbb szülő elfelejtette, hogy ő is volt fiatal. Tisztelet a kivételnek persze. Szóval amint betöltöd a 18-at és teheted költözz el. Menj egyetemre, vagy szakmát tanulni, kérj koleszt, és dolgozz mellette. Mást nagyon nem tudsz tenni. Ezt a pár hónapot meg valahogy ki kell bírnod. Ha a párod szeret akkor megvár! Sok szerencsét!

19L

2011. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem anyádat, pláne ha ilyen konzervatív, hogy mondhat olyat, hogy ne ragadj le annál akivel először d-gsz. NEM értem!!
2011. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért írhatnál arról is, hogy miért nem szeretik ennyire a pasidat.
2011. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos elég bonyolult a miértje... mi fogalmazzunk úgy, hogy egy családi vállalkozást viszünk, amiben Nekem van a legnagyobb szerepem a 3 testvér közül. És mivel komoly a kapcsolatunk, feltételezik, hogy el fogok majd menni innen. ergó- kiesik valaki aki dolgozik. Nyers megfogalmazás, de így takarja leginkább a valóságot. Apu szerint bőven elég 30 évesen is megházasodni (persze Én tudom, hogy ezt miért mondja.
2012. jan. 9. 23:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!