Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kötelezni, hogy...

Hogyan tudnám kötelezni, hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés

A fiamnak van egy barátnője, 5 éve nálunk lakik. Akkor költözött ide, amikor terhes volt, mert az ős szüleinél nem fértek volna el 3an. Addig a szülei tartották el. Most már 4 éves múlt az unokám (akit imádok!) de az anya egész egyszerűen nem hajlandó dolgozni. Kifogás az van rengeteg, amit a fiam vagy elhisz, vagy nem akar veszekedni. Már kifizettem neki egy tanfolyamot (valami irodai ügyintéző) és a jogosítványát.


Mit tehetnék még??


2012. márc. 28. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fiad eltartja őt, te nem szólhatsz bele. Nem szükséges tanfolyamokat fizetned sem neki.Kár ráköltened.
2012. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Küldd el máshová lakni, ne tartsd el.

Ha a fiadnak van ellene kifogása - mármint az ellen, hogy a barátnöt nem akarod eltartani -, akkor ö is mehet vele.


Ha meg a barátnö a gyerekkel zsarol - egy olyan nö, aki nem akar dolgozni, nincs lakása, nem kapja meg a gyereket. Attól kezdve a fiad dolga a gyerekröl gondoskodni és megfelelö példát mutatni neki.

2012. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez kimaradt: a fiam minimálbért kap, az elmegy a kisfiúra meg magukra, a rezsibe kajába nem szállnak be
2012. márc. 28. 16:33
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Vannak emberek, akik egész egyszerűen lusták dolgozni, és van szerencséjük olyan emberekhez, akik eltartják őket. Nem élnek "nagylábon", de inkább visszafogják az igényeiket, minthogy dolgozzanak = pénzt keressenek. Az ilyen előbb szül még egy gyereket, mint munkába álljon, és sajnos ahogy múlik az idő, úgy lesz egyre több a kifogás. Ráadásul a munkaadók sem kapkodnak egy olyan emberért, aki a korához képest nem tud semmit sem felmutatni az önéletrajzában (a mai világban, ahol 11%-os a munkanélküliség!).

Én az Ön helyében erélyes lennék, még akkor is, ha ezzel kiérdemelném a tipikus anyós jelzőket. A fiút is meg kell szólítani és a barátnőjét is, mindegyiket a saját stílusában. Mert ahogy nőni fog az unokája, úgy lesz több a kiadás, és mostanság egyébként sem a jólét felé halad az ország.

2012. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Úristen. Ilyen jól megy neked? Eltartasz magadon kívül 2 felnőttet és egy pici gyereket is? Atyaég, mik vannak....


Ha ez neked nem megterhelés, miért ne? Ha eddig is megtetted akkor meg pláne.

2012. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most még megtehetem, de már csak egy évem (pontosabban 11 hónapom) van a nyugdíjig. Akkor már nem fogom tudni megtenni. Sőt, valószínűleg házat is kénytelen leszek eladni és egy kisebb lakásba költözni.
2012. márc. 28. 16:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit aki nem akar dologzni az nem fog.
2012. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ülj le, vedd elő a csekkeket, oszd el az összeget 3 felé, és mondd meg, hogy kéred a 2/3-ot. Ennyi. Kaját ne vegyél nekik, mondom ezt én, aki anyukámmal lakunk, aki nyugdíjas, és havonta odaadjuk neki a rezsi 2/3-ét, plusz a kaját is mi álljuk magunknak, de hát ezt hogyis lehetne másként? A bőr lesülne a képemről.
2012. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
És ha keres munkát, de nem talál?! Én is keresek egy éve, és SEMMIT nem kapok, ami gyerekek mellett vállalható! Hahó, nem túl jó ma a helyzet, főleg egy gyakorlat nélküli ember számára, gyerekkel.
2012. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdés nem került volna kiirásra szerintem,ha a meny napi 8 órában netet bujva és várost járva küldözgeti be az önéletrajzát mindenhova és kérdez végig minden ismerőst,hogy dolgozni akar.
2012. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!