Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy képes valaki erre mind...

Hogy képes valaki erre mind beosztani az idejét és erejét? Én egy hónap után csődöt mondtam!

Figyelt kérdés

Sulizom, végzős vagyok, szakmunkásvizsga 2 hónap múlva. Párommal élek, nyakamon a háztartás. Dolgozom, már egy hónapja 6 v. 8 órában, heti 2-3 nap. ECDL vizsgára készülök.

Na, ezek így mind marha szépen néznek ki így felsorakoztatva, gyakorlatban pedig úgy néz ki, hogy meló és suli után ha van 10 percem megállni, eldőlök mint egy zsák krumpli. Amikor már nem bírom, nem a munka az első, ami kimarad, hanem a suli. Osztályozóztatni akar az osztályfőnök (a csoportom legjobb átlagát birtoklom a 4,4-essel, elég rossz helyen vagyok, tipic cigánysuli,akik jól lehúzzák még azt is aki akar valamit kezdeni magával- a tanárok nagy része is ebből indul ki), mert sokat hiányoztam, és hiába igazoltam, kigyűlt a sok óra. A szerkesztési anyagokkal lemaradtam, pénzem alig van megélni, mióta dolgozom a lakásunk trágyadomb, főzni sincs időm, a munka( gyártósori csomagolás) teljesen leszív a második napra, egy kiskanál érző lény olyankor hozzám képest!Ezek mellett a fogsorom tropa, hála a "kedves" szüleim kiskorombeli fogkefe-ellenességének- 12 éves koromig nem találkoztam napi szinten fogkefével- cserébe a fél fogsorom rohad.

Ráadásul párommal is mostanában csak veszekszünk. Eddig ő volt 2 állásban és én csak suliztam (ő kérte, hogy hagyjam a munkát és tanuljak rendesen egyelőre), most azt mondtam elegem van és elmegyek dolgozni. Azóta hogy se főzni se takarítani nincs időm, csak vitázunk. De ha nem dolgozok, nem élünk meg, mert a másodhelyén már jó ideje alig van munka. Mondjuk ki: ha egy egészségeset fingok, már bűntudatom van, hogy semmit nem csináltam. Elegem van az egészből, de a munka kell, mert itt a hó vége és öreganyám jószívének köszönhetem, hogy csütörtökön vizsgázni, családiig meg enni tudok.

Elvileg nyár elején külföldre mennénk. De ha már ez se megy? Kérlek adjatok tanácsot, nagyon el vagyok keseredve. Már második napja ülök itt, mint egy darab szar és kínlódok, hogy megint nem elég hasznos amit csinálok, takarítok, mint a hülye meg próbálom behozni a lemaradást, de már a bőgés kerülget az idegességtől.

18L


2012. márc. 27. 07:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
68%

Nos, én csak napi 3 órát dolgozom, de így is teljesen szét van cseszve a napom.Míg az aktakukacok alatt takarítom az irodát, addig itthon repül a lakás, mert a főzés mellett a takarításra már nem jut idő, mivel a gépnél a dolgaimat csak délelőtt tudom intézni (levelezés, stb..), ezek is fontos dolgok, meg álláskeresés, ilyesmik és már el is telt a délelőtt, aztán munka, délután meg már kedvem sincs sok mindenhez.De nekem is 24 órából áll csupán a nap és piheni is kell valamikor...

Végül is felesleges az a nagy hajtás!Tönkre megy az idegrendszered, a lakás meg előbb-utóbb úgyis koszos lesz.

2012. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

én 6-kor kelek, otthon rendet rakok, elmegyek a kutyával sétálni, majd a munkatársammal találka fél 8-kor, fél 9-től dolgozom 5-ig. majd haza, otthon főzés (néha bevásárlás), majd megjön párom, kicsit takarítok. 11-kor szunya. Emelett szervezem az esküvőnket is.


Volt osztálytársam szintén ez, csak ő mellette még suliba is jár. A munkatársam pedig 8 és fél órát dolgozik, mellette az államvizsgájára tanul, plusz sportol. És még rendmániás is.


Én régen folyton lustálkodtam, most jutottam el arra a szintre, hogy zavar a kupi. egy héten én csak annyit takarítok, ami a rend megtartásához kell. hétközben felmosok, felporszívózok, kimosok és mosogatok, meg nyilván elpakolom a ruhákat illetve ami elől van. Bőven lenne még mit csinálni, de azt vagy hétvégére hagyom, vagy a féléves nagytakarításra. Ez bőven elég. Ez kb. 1 másfél óra naponta, vagy még annyi sem. A bevásárlást meg általában 2 hetente vagy havonta ejtem meg a piacon, tehát a húsokat, tisztítószereket, ami pedig a mindennapokhoz kell, a párom este a kutyasétáltatás közben megveszi. Kenyérről van szó, kutyakajáról, vaj felvágott. Ezeket akkor vesszük meg általában a tescoban, ha épp arra járunk, nem szoktunk külön bemenni érte. Így ez is le van tudva. Ez bevállalható. Tényleg csinálj tervet, vagy reggel csak egy kicsit pakolj össze, meg este fél óra, ez bőven elég a rendhez. Kitartást!

2012. márc. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!