Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre jobban elfajulnak a...

Egyre jobban elfajulnak a dolgok! Mi legyen három hónap múlva?

Figyelt kérdés

Régebben már írtam ki egy kérdést, az öcsémmel kapcsolatban, akkor "csak" annyi volt a baj, hogy erőszakos volt, és igénye volt a legjobb dolgokra. Mára viszont teljesen úgy viselkedik, mint valami elmebeteg.


Minden este bemegy anyához, és magyarázza neki, hogy anya soha semmit nem segített neki, és ezért áll itt(lassan tizennyolc évesen 9-es) és hogy nem takarít, nem főz, egész nap a gép előtt ül és hogy a saját életén kívül az öcsémét is elcseszi. Pedig anya dolgozik rendesen, jól keres, munka után gépezik egy két órát a társkeresők miatt, majd fáradt és lefekszik. Hétvégén takarít és főz is, amire egyébként nem lenne szükség, mert mama minden nap főz, és szokott felküldeni kaját. Szóval tényleg rendes és normálisan élünk(hétköznap én főzök anyám kérésére, hogy az öcsémnek legyen mit enni..)


Szóval az egyetlen aki nem csinál semmit az ő. Sosem! takarított még, a szemetet sem vitte le, kaját csinálni magának luxus, ha nincs megcsinálva, akkor "nincs mit enni". Az egyetlen koszos rész a házban a szobája, amiben tényleg rendesen kupi és kosz van, mert a többnapos kajamaradék a szőnyegre dobálva ruhákkal könyvekkel szeméttel együtt egy kupacba, de mégis az én szobám meg a ház többi része a putri, ahol nincs! kupi.


Régen anya rávett engem is, hogy írjuk közösen az olvasónaplóit, a házifeladatait, hogy ne bukjon meg(mikor nem írtuk, megbukott, pluszban hetente magántanárhoz is jár, meg anya minden szar luxusigényét finanszírozza, sőt ő íratta be focizni is, meg ha megy valahova, elmondja merre kell menni, mikor ott van előtte a net is, hoyg megnézze.


Szóval tényleg szívét lelkét kiteszi, az öcsém meg nem értem ezeket hogy nem veszi észre?? Mikor hallom, hogy hangosan anyát alázza, ezeket mind felhozom, de azt mondja hogy ez nem kellett neki, sose kérte, most ez kéne(pénz saját vállalkozásra, új extrémsporthoz tanfolyamnézés) és nem kapja meg.


Ennyire hogy nem veheti észre magát? (az erőszakosság megmaradt persze..)Három hónap múlva betölti a tizennyolcat, én már indítványoztam, hogy zárjuk ki a házból egy hétre(barátai nincsenek) és akkor majd értékeli azt amit kap, de utánakérdeztem, és csak akkor lehet rendesen kizáratni, ha a ház tulaja(mama) aláírja a kényszernyilatkozatot vagy mit. Szóval nem tudom, hogy mit kéne tennem, mert mamának nem lenne szíve, anya pedig azt szeretné, hogy ő lelép albérletbe, én menjek a barátomhoz lakni, öcsémre meg itt hagyja a lakást, és éljen meg a gyerektartásból amit kap(ami 50 ezer és minden hónapban elverte eddig úgy, hogy kajára max 5 ezret költ)


Szerintem ez túl nagy luxus lenne egyszerűen, és fix, hogy rátelepedne mamáékra. Nincs valakinek valami használható ötlete?(eddig a jó nagy verés volt a legnépszerűbb ötlet, de sajnos nem igazán kivitelezhető..)


2012. márc. 26. 16:14
 1/8 hama8 válasza:
100%
Bakker hogy lehet egy fiú az anyához ilyen k.cs.g f.sz? Erre tényleg csak az a megoldás amit anyukád szeretne mert ezen mást már nem lehet ha tovább élősködik rajtatok talán még rosszabb is lehet.
2012. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor anyának fenn kéne tartania egy albérletet, ami felesleges, én pedig nem tukmálhatom magam csak úgy rá a barátomra, aki nem akar velem összeköltözni, ráadásul egyetem mellett nem tudnék beszállni a rezsibe, lakbérbe(a barátom egy szobát bérel) úgy, hogy kajára is fussa.
2012. márc. 26. 16:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én öcsémről írtál volna. Csak ő 24 éves.

És füvezik elég keményen. Nem lehet, hogy a testvéred is amiatt (is) lett ilyen szociopata szemétláda?


Az a gáz, hogy az ilyen emberek nem változnak, hiszen mindig van aki elnézze neki a dolgokat. Keményen kell eljárni az ilyenekkel szemben, különben soha nem lesz vége...:(

2012. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az enyém legalább a saját szobáját takarítja...
2012. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha lassan 18 lesz az öcséd, akkor meg lehet kérni arra, hogy tartsa el magát - máshol...
2012. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Snapette ***** válasza:
100%
És mi történik akkor, ha mondjuk egyik napról a másikra nincs többet kaja, nincs többet magántanár, nincs többet semmi, amit ő "nem kért", ha bukik, saját privát nyomorúsága, és igenis kell szólni neki, hogy takarítani kellene, le kéne vinni a szemetet (nem baj, ha nem csinálja meg, de hallja csak naponta, hogy mi minden van, amit neki megcsinálnak). Ja, és nem kapja meg a gyerektartáspénzt, mert nem arra való, hogy ő elverje, hanem arra, hogy a szülő a gyerekre költse, tehát ezentúl csak annyit, amennyi abból kijön, beleértve a kaját, és levonással a meg nem csinált házimunkáért. Ha nem tetszik az új rendszer, három hónap múlva költözhet, ahova akar, vagy észbekap, és ráteszi valamire végre a kezét, vagy legalább megfogja a száját és hálás lesz azért, amit kap.
2012. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát borzaszto hogy ilyen fiatalok vannak. Nekem a 17éves fiam ilyen.Nagyon el vagyok keseredve.Most azt találtam ki büntinek hogy elveszük a laptopját és kitiltatom a számtek teremből.De annyira rá van kattanva a netezésre hogy valamit biztos kitalál.Nekem is a jó nagy verést tanácsolták de félek megvadul és nekemjön.Sose tudni a GYerekem de 1éve alig ismerem.DE az biztos azt a k.r.a laptopot nem kellett volna megvenni.......
2012. ápr. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hama8 válasza:
Gondolkodjatok Magyar közmondásokban aki nem dolgozik ne is egyék! Zárjátok el előle a kaját italt ételt pénzt és majd megtanulja hogyha nem becsüli meg az anyád és a te jótékonyságodat így jár! Hallottam már olyan hűtőről amit be lehet kulcsolni vagy hívjatok lakatost.
2012. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!