Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevesebb, mint 1 hónap múlva...

Kevesebb, mint 1 hónap múlva 18 leszek, de szinte semmi szabadságom nincs. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17l vagyok. Nagyanyámék és anyámék azt mondják, hogy hihetetlen, hogy 18 leszek, mert még 'olyan gyerek vagyok'.

Eléggé 'belém nevelték' azt, hogy én vagyok a legkisebb a családban. Mindentől óvnak, sokkal később csinálok mindent, mint a korombeliek. Ezért gondolják szerintem azt, hogy 'gyerek vagyok'. Úgy érzem, hogy nem engednek fejlődni.

Szeretnék eljárni szórakozni, szeretnék több szabadságot, de úgy érzem, hogy nem engednek, mert 'kicsi' vagyok.


2012. jan. 18. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Huszonéves korod körül, legkésőbb 30 felé meg fog változni ez. Hagyj időt a családodnak is a váltásra.
2012. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első, nehogy azt hidd. Velem lassan 23 éves létemre gyerekként bánnak.

Apa is ezt mondta a bnőjének: egy 22 éves gyerek. Kva jó, mondom, aztán csodálkoznak, h nem eszek, meg ilyesmik. Talán ha nem 10 évesként bánnának velem, nem 10 éves fejlettségi szinten lennék.

2012. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ava87 ***** válasza:
Ha azt szeretnéd, hogy felnőttként kezeljenek, viselkedj is úgy. Ne csak a kellemes dolgokra gondolj most, hanem a kötelezettségekre is. Kérés nélkül is vedd észre, hogy mit kell otthon csinálni, pl. mosogass el, porszívózz ki, stb. Ha mész valahova, kérdezd meg, kell-e valami a boltból, ilyesmik. Ha ezekből is kiveszed a részed úgy, mint egy felnőtt, akkor valószínűleg más dolgokban is meg fog mutatkozni, hogy már nem gyerek vagy.
2012. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Régóta takarítok itthon, összehajtogatom a száraz ruhákat, amik a szárítón vannak, zoknikat pározok, rendet rakok magam után, mosogatok, megterítek, felmosok, felseprek, stb.

Főzni, mosógépet használni és vasalni nem szoktam, a többi házimunkát megcsinálom.

2012. jan. 18. 22:35
 5/8 ava87 ***** válasza:

Hát, akkor nem tudom. Ha ezeket tényleg magadtól rendszeresen megcsinálod, akkor azért az már nem egy kisgyerek viselkedése, akit kiszolgálni, vagy noszogatni kell.

Esetleg ajánlkozz valami más feladat elvégzésére is, hátha azon kellően meglepődnek és észbe kapnak, hogy már ilyen nagy gyerekük van, ezt is rá lehet bízni, akkor talán engedékenyebbek lesznek.

De azért az sem ártana, ha higgadtan megpróbálnád a szüleiddel megbeszélni, hogy mi az, amit te szeretnél, és mi az ok, ami miatt ezeket nem engedik, illetve milyen körülmények és feltételek mellett engednék meg mégis. De ennek tényleg csak akkor van értelme, ha higgadt tudsz maradni, és nem lesz belőle ajtócsapkodás (itt most magamból indulok ki, én rettentő indulatos kamasz voltam, visszagondolva tényleg nem lehetett az ilyen viselkedést komolyan venni).

2012. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Várd ki az egy hónapot, és mondd meg, hogy ne rendelkezzenek az időddel. Mondd azt is meg, hogy mit fogsz segíteni és mennyit, ezt megbeszélhetitek.
2012. jan. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A család szemében akkor válsz fenőtté, ha elköltöztél otthonról és dolgozol. Addig az ő kicsi lányuk maradsz.
2012. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21 vagyok és ugyanúgy bánnak velem, mint 10 évvel ezelőtt. Csak mikor elköltözöl, leszel a magad ura.
2012. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!