Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 év után nem korlátozhatják...

18 év után nem korlátozhatják a szabadságom?

Figyelt kérdés

Tehát ha elmúltam 18 éves, és például a szüleim szobafogságra ítélnek vagy megtiltják hogy hova mehetek és hova nem, akkor ez tényleg feljelentést vonhat maga után?

Na nem mintha meg tudnám tenni, csak érdekel ez a dolog.


2012. jan. 8. 15:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést azért ne tegyél azért, mert a szüleid szobafogságra ítéltek nagykorúként, mert rajtad fog röhögni az egész rendőrség! :)


Amíg a szüleid kenyerét eszed, velük laksz, addig felesleges arcoskodni azzal, hogy de márpedig te már nagykorú vagy. Mert nagyon könnyen azon kapod magad, hogy kitettek otthonról, és boldogulj, ha már olyan felnőtt vagy...

2012. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenteni csak bűncselekményért lehet, de nem szobafogságért. Még a rendőrök is kiröhögnek.

A másik meg az, hogy ha saját lábadra állsz, pénzt keresel, elköltözöl, akkor aztán tényleg oda mész, ahova akarsz.

2012. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
amíg a szüleid tartanak el, addig azt csinálod amit mondanak
2012. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ELVILEG nem korlátozhatnak 18 éves korod után, de nem is kötelesek eltartani. Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy nem szólhatnak bele, hogy mit csinálsz, akkor jogosan mondhatják, hogy rendben, de akkor költözz el, és tartsd el magad.

Választhatsz, hogy vagy egyedül élsz, de nincs beleszólás, vagy a szülökkel, akik eltartanak, de akkor nekik is van beleszólásuk abba, hogy hogy élsz.

2012. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Élj akkor függetlenül, de úgy, hogy tőlük semmit nem igényelsz és nem fogadsz el. Úgy nem korlátozhatnak semmiben. De addig, ameddig nem így van addig igenis jogu van ezt megtenni.
2012. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Feljelenteni nem lehet őket.

18 évesen már nem büntetik őket, ha bajba kerülsz valamiért, hanem téged, el is költözhetsz otthonról.

Nem éri meg a vita, mert kitehetnek otthonról, sajnos, nem sajnos, ha szeretnél valamit, akkor neked kell tenned érte, hogy meg legyen a saját kis életed, ahol már a magad ura vagy.

Mondjuk szerintem egy normális szülő nem akadályozza abban a gyerekét, hogy elmenjen ahová akar, és amikor akar, hacsak nem valami életveszélyes dologra készülsz.

2012. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Erről egy régi vicc jutott eszembe:

Hány éves korban csinálhatok amit akarok?

Nem tudom kisfiam. Eddig még senkinek sem sikerült azt a kort megérni.

2012. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

Már ne haragudj de elég bunkók a szüleid,ha nem vagytok képessek felnőtt emberek módjára konstrúktív párbeszédet folytatni.A szobafogság durvább formái meg törvényt sértenek,remélem nem tartanak elzárva a külvilágtól,úgy mint

az osztrák Josef Fritzl és társai.

2012. jan. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék! Eszembe sem jutott, hogy feljelentsem a szüleimet, csupán bogarat ültetett a fülembe ez a gondolat. Az egyik ismerősöm mondta ezt és gondoltam utána járok.

Egyébként azért vagyok szobafogságra ítélve, mert a tanulmányi jegyeim nem úgy sikerültek, ahogy kellett volna... Jó mi? Röhejes!

2012. jan. 8. 17:16
 10/18 anonim ***** válasza:
nos szerintem az túlzás hogy 18 évesen szobafogságra vagy itélve. a szüleid kissé szűklátókörűek. nyilván az ő kenyerüket eszed ezért komprumisszumokat kell kötnöd de azt nem szabad elfogadnod hogy bezárva tartsanak. ha velem tették volna ezt, megmondtam volna hogy jó akkor otthagyom a sulit és elmegyek dolgozni és elköltözöm. szerencsére az én szüleim nem korlátoztak.
2012. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!