Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 év után nem korlátozhatják...

18 év után nem korlátozhatják a szabadságom?

Figyelt kérdés

Tehát ha elmúltam 18 éves, és például a szüleim szobafogságra ítélnek vagy megtiltják hogy hova mehetek és hova nem, akkor ez tényleg feljelentést vonhat maga után?

Na nem mintha meg tudnám tenni, csak érdekel ez a dolog.


2012. jan. 8. 15:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Én is igazságtalannak tartom ezt, de mégsem mondhatom azt amit leírtál hogy ott hagyom a sulit, elmegyek dolgozni és elköltözöm. Ezt ugyanis nem tudnám megvalósítani. De ugyanakkor nem tudom mit tehetnék... csak az anyám ilyen. Azt se akarom, hogy balhé legyen itthon.

2012. jan. 8. 20:59
 12/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz szobafogság alatt. Ha csak beparancsolnak a szobádba, és te engedelmeskedsz, az nem bűncselekmény. Ha rád zárják az ajtót, vagy erőszakkal nem engednek ki, akkor feljelentheted őket.
2012. jan. 9. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Szobafogság alatt azt értem, hogy nem mehetek sehova az iskolán kívül. Sem hétköznap sem hétvégén. Erőszakot nem alkalmaznak.
2012. jan. 9. 15:32
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha erőszakot nem alkalmaznak, akkor nem ütközik törvénybe. Hiszen ha akarsz, kimehetsz.
2012. jan. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nem mehetek ki!!! Attól, hogy erőszakot nem alkalmaznak, attól még megtiltották, hogy elmenjek bárhová is. Ha csak úgy tennék az egészre és elmennék itthonról, nem tudom mi lenne a következmény de biztos nem lenne jó vége. Nem fogják ölbe tett kézzel nézni.
2012. jan. 10. 19:55
 16/18 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben meg pont az a kérdés, hogy milyen szankciókat helyeztek kilátásba. Ha azok törvénybe ütközők, akkor bűncselekmény. De ekkor már nem feltétlenül személyi szabadság korlátozása, hanem inkább kényszerítés vagy fenyegetés.


De ha csak annyit mondtak, vagy csak annyi feltételezhető, hogy megvonják a zsebpénzed, vagy elzavarnak otthonról, az nem tekinthető erőszaknak, tehát nem bűncselekmény.

2012. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem korlátozhatják a szabadságod, de lakhatást biztosítani, főzni, takarítani, mosni sem kötelesek rád.
2012. jan. 12. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Emberek, ne legyen már mindenki házijogász.

Bűncselekménynek számít, hiszen a személyi szabadság korlátozása, HA úgy történik, hogy rázárják a szobaajtót kulccsal és nem jöhet ki napokig...

Egyébként attól, hogy eltartanak, kicsit nevetséges, hogy egy felnőtt embert szobafogságra ítélnek.

Én már 18 éves korom körül azt csináltam, amit akartam.

(Igaz, én 18 éves koromtól melóztam is.)

2012. júl. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!