Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy képes valaki erre mind...

Hogy képes valaki erre mind beosztani az idejét és erejét? Én egy hónap után csődöt mondtam!

Figyelt kérdés

Sulizom, végzős vagyok, szakmunkásvizsga 2 hónap múlva. Párommal élek, nyakamon a háztartás. Dolgozom, már egy hónapja 6 v. 8 órában, heti 2-3 nap. ECDL vizsgára készülök.

Na, ezek így mind marha szépen néznek ki így felsorakoztatva, gyakorlatban pedig úgy néz ki, hogy meló és suli után ha van 10 percem megállni, eldőlök mint egy zsák krumpli. Amikor már nem bírom, nem a munka az első, ami kimarad, hanem a suli. Osztályozóztatni akar az osztályfőnök (a csoportom legjobb átlagát birtoklom a 4,4-essel, elég rossz helyen vagyok, tipic cigánysuli,akik jól lehúzzák még azt is aki akar valamit kezdeni magával- a tanárok nagy része is ebből indul ki), mert sokat hiányoztam, és hiába igazoltam, kigyűlt a sok óra. A szerkesztési anyagokkal lemaradtam, pénzem alig van megélni, mióta dolgozom a lakásunk trágyadomb, főzni sincs időm, a munka( gyártósori csomagolás) teljesen leszív a második napra, egy kiskanál érző lény olyankor hozzám képest!Ezek mellett a fogsorom tropa, hála a "kedves" szüleim kiskorombeli fogkefe-ellenességének- 12 éves koromig nem találkoztam napi szinten fogkefével- cserébe a fél fogsorom rohad.

Ráadásul párommal is mostanában csak veszekszünk. Eddig ő volt 2 állásban és én csak suliztam (ő kérte, hogy hagyjam a munkát és tanuljak rendesen egyelőre), most azt mondtam elegem van és elmegyek dolgozni. Azóta hogy se főzni se takarítani nincs időm, csak vitázunk. De ha nem dolgozok, nem élünk meg, mert a másodhelyén már jó ideje alig van munka. Mondjuk ki: ha egy egészségeset fingok, már bűntudatom van, hogy semmit nem csináltam. Elegem van az egészből, de a munka kell, mert itt a hó vége és öreganyám jószívének köszönhetem, hogy csütörtökön vizsgázni, családiig meg enni tudok.

Elvileg nyár elején külföldre mennénk. De ha már ez se megy? Kérlek adjatok tanácsot, nagyon el vagyok keseredve. Már második napja ülök itt, mint egy darab szar és kínlódok, hogy megint nem elég hasznos amit csinálok, takarítok, mint a hülye meg próbálom behozni a lemaradást, de már a bőgés kerülget az idegességtől.

18L


2012. márc. 27. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Most anélkül, hogy sértegetni akarnálak: ezért mondják, hogy 18 évesen nem kell háztartást vállalni. Más sem bírná, csak más elkerüli ezt a helyzetet. Tudod, előbb iskola, utána jöhet a család.
2012. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden családanya így van ezzel. Mármint a sok és sokféle munkával. Dolgozom, gyerekeket nevelek, háztartást vezetek, egyetemre járok, felnőtt létemre. Mindig legyen mit enni itthon, legyen tiszta ruha, lecke megtanulva, tiszta a lakás, hétvégén suli. Próbálj csinálni hét elején egy időbeosztást és tartani magad hozzá, aztán lassan bele jössz és nem fog szaladni a lakás, a munka mellett még főzni is fogsz tudni...stb...Persze néha kell egy kis kikapcsolódás, arra havonta szakíts időt! Egy idő után beáll a rendszer és minden a helyén lesz. Hajrá, kitartás!
2012. márc. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne idegeskedj! És ne veszekedjetek a pároddal, mert ezt csak a feszültség hozza ki belőled/belőletek.

Én amikor 2suli-munka-háztartást csináltam, meg most baba-tanulás-háztartást csinálok, mindig rangsorolok, hogy mi a fontosabb. A háztartásban nem kell mindennek csillognia, elég hetente takarítani (gyors porszívózás, meg gyors portörlés meg heti 2szer). Suliba ugye be kell járnod, szóval bemész, reggel felkelsz, megreggelizel, közben megcsinálod a háztartásos tűzoltást (mosogatás, pakolászás ilyenek) hogy mire hazaérsz rend legyen. Aztán délután hazajössz akkor főzöl több napra, hogy mikor dolgozni mész már ne kelljen. Tanulni főzés és evés közben is lehet. Sőt, mi azt csináltuk a férjemmel, hogy felolvastattam vele a vázlatot. Így akár takarítás közben is ment a tanulás :) Most is baba mellett szól az angol, amikor aludt tanultam, reggel tornázok és akkor takarítok amikor egyedül játszik. Nem egyszerre csinálok meg mindent. Napi egy helyiség, ma a konyha, holnap a wc és így tovább.

Kitartás, már csak 2hónap és utána lesz időd magadra.

2012. márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy,ha csinálsz egy időbeosztást,és nem akarsz egyszerre mindent megcsinálni.A suli és a munka legyen a legfontosabb,a háztartást meg oszd el 4-5 napra.egyik nap főzz 2 napra(nem muszáj minden nap meleget enni),másik nap porszívozz,3.nap rakj be egy adag ruhát.Amúgy meg a párod nem segít?Ilyen esetben,ha normális a férfi,akkor szokott.
2012. márc. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szombat-vasárnap nem kell menned dolgozni, akkor szombaton:

- reggel porszívózol, feltörölsz

- berakod a gépbe a mosnivalót

- közben felkészítel valami kaját, de 2 napra való mennyiségben (közben tudsz terigetni és a gépet újra tölteni)

- ebéd után mosogatás

- délután, este tanulás

Vasárnap (mosni, takarítani már nem kell)

- délelőtt ismét 2 napra főzöl

- ebéd után lehet egy kicsit lazítani + ismét tanulni (vagy fordítva)


Ez esetben 7 napból 4 napra van kész kaja. A többi 3 nap este csak valami gyorsan elkészülő: virsli sütve-főzve, sültkrumpli tükörtojással, vagy éppen valami panírozottat előkapsz. (Pl. a paprikás-krumpli max. 30 perc alatt kész)


Csinálj előre tervet, hogy melyik nap mi lesz a kaja, egy héten egyszer menj bevásárolni hozzá. A hét többi napján max. kenyér-tej. (Mellesleg így kevesebbet is költesz).

Bele fogsz jönni, ne aggódj!

2012. márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Már 3 éve csinálom ezt a különélős- dolgot( kénytelen voltam lépni anyáméktól), a főzésben szerencsére jártas vagyok... A bajom főleg az, hogy egyszerűen nem tudok kapcsolni az egész napos zombulás után egy hiperagyas-üzemmódba, hogy mindig ott legyek és azt csináljam amit kell... egyszerűen nem mennek a váltások, néha több óra is kell, míg rájövök, hogy hol vagyok és éppen mit kellene csinálnom... Tudom nagyon jól hogy mások még-ígyebbül élnek, valahogy mégsem tudom összeszedni magam. Csinálom, de nyögök hozzá.

Párom segít, de csak ímmel-ámmal. Ő fizikai munkát végez, csak testben fárad, agyban általában képben van. Ő is tanul, most éppen angolt a közeli költözés miatt, de még ott sincs minden letisztázva. Sajnos vagy nem, az egyetlen rossz tulajdonsága, hogy amolyan igazi Pató Pál úr. Minden lehet még később nála...

Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 27. 08:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha naponta több óra elmegy azzal, hogy "kapcsolj", mit is kellene éppen akkor csinálnod: lehet, hogy ez miatt vagy állandó időzavarban.

Akkor viszont végy egy füzetet, vagy asztali naptárt, és előre írd be, óráról-órára, hogy az "üres óráidban" mit fogsz csinálni. Ez esetben csak ránézel a naptárra, és kb. 5 perc alatt el tudod dönteni, hogy valóban ahhoz kezdel-e (pl. tanulás) vagy van valami fontosabb. Így rengeteg időt tudsz megtakarítani.

2012. márc. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Leírom neked a napirendemet:

Fél ötkor kelek

Beindítom a mosást, ha van, kávét főzök, keltem a férjem

Ötkor hozza a barátnőm az egy éves lányát, az én másfél évesem is kel. A férjem elmegy a barátnőmmel dolgozni. Én fogom a két gyereket, dupla babakocsiba rakom őket, és elmegyek dolgozni.

Fél hat- háromnegyed hatra ott vagyok. Kávét főzök, reggelit készítek. Elcsomagolom a főnököm ebédjét. Felkeltem.

Elmegy dolgozni, felkeltem a három gyerekét: 7, 4, és 2,5 évesek. Reggeli, öltözködés, öt gyerekkel elindulok iskolába, óvodába.

Ezek után főzök, mosok, takarítok. Tudok egyet szusszanni. A gyerekek szépen eljátszanak néha.

Délután hazajön a nagylány, játszik egy kicsit, majd megtanulok vele. Három gyereket felöltöztetek, elmegyek az óvodába a negyedikért.

Közben jön a férjem a lányunkért, olyan három körül, ebédel. Barátnőm négykor jön a lányáért.

Öt után hazaesik a főnököm, elmondom neki a nap eseményeit, és vacsorát készítek. Utána megyek haza.

Otthon még takarítok valamit.

Ja és napközben, félfüllel angolul tanulok.

21n


A lényege az egésznek az, hogy egy hétre előre készíts "haditervet": mit csinálsz, meddig csinálsz, hogyan csinálsz. Legyen benne minden a tanulástól, a főzésen át a munkáig. Szinte órára pontosan.

Ne szégyelj segítséget kérni, elmondani a párodnak mi a stájsz, mutasd meg a beosztásodat.

Nem tudnál esetleg estin, vagy levelezőin tanulni? Vagy kihúzni valamit a tennivalóidból?

2012. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A sulid nem túl erős, a munkanapjaid száma 2, és van egy párod, aki megcsinálhatná a háztartási teendőket...

Megértem, hogy neked nehéz, de ez tényleg nem a legnehezebb helyzet. Valóban ne menj külföldre, mert ott még nehezebb lesz neked.

2012. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is korán kezdtem ezt a fajta életet, és másképp nem is ment volna, ha nem írok mindent le szigorú időrendbe. Egyszerűen naptárt kell vezetni. Én is tanultam két gyerek és munka mellett, sőt volt egy óriás kert is. Miért kell annyit takarítani? Én bevallom, van, hogy csak egy hónapban egyszer takarítok és az is megvan 2 óra alatt. Nagytakarítást évente egyszer csinálok, úgy, hogy reggel munka előtt naponta egy órát csinálom és esténként szintén egy órát, kb két hét alatt túl esek rajta. Viszont arra vigyázunk, hogy ne csináljunk koszt. És ha nincs időm, nem főzök bonyolult ételt, hanem paprikás krumplit, sajtos vagy mákos tésztát eszünk. Ha pedig már a bőgés kerülget a káosztól, veszek egy nagy levegőt, főzök egy teát, beülök a kádba és elképzelem, hogy bevettem egy lexarom tablettát. :)
2012. márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!