Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet beosztani hónap...

Hogyan lehet beosztani hónap végéig 6000 ft-ot?

Figyelt kérdés
Hónap elején költöztem másik albérletbe, és ebben a hónapban a kaució miatt elég sokat kellett fizetnem. Feladtam a számlámat, meg kifizettem mindent. Maradt 6000 ft-om hónap végéig, amiből nem tudom, hogy kitart-e végig. Kaján kívül semmit nem fogok venni. Munkahelyen kajálok, mert a belépőkártyámra utalnak pénzt, amit le tudok ott enni, de maximum 10 napra elég mától számítva a pénz, ami rajta van. Fizetésem 5-én szokott lenni. Nem tudom, mit csináljak, hogy osszam be a pénzem, mit egyek, hogy kitartson. Eladni semmit nem tudok, munkalehetőség sincs semmi. Kölcsön meg nem akarok kérni, mert akkor ugyanott tartok következő hónapban is, mint most...
2009. ápr. 16. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha jól számolom 9-10 napot kéne kihúznod 6000-ből. Hát az nem sok, de azért nem lehetetlen. Itt az étel/ital kategóriában sokszor feltették a "mik a legolcsóbb ételek" kérdést, szerintem nézz utána és válogass. Különben sajnos marad a párizsis zsömle, ami ha finom a zsemle, kifejezetten finom tud lenni. Próbáld kihúzni minél tovább, de egyél (el ne ájulj nekem!), de ha elfogyott az utolsó pár napban, szerintem azért kérhetsz kölcsön 2000 ft-ot, jövő hónapban már nem lesz kaució. Sok sikert, ne bánkódj, hamar eltelik, ez a pár nap. Fel a fejjel!
2009. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát... lehet, hogy ebben a hónapban leadsz egy-két kilót, de azért nem fogsz éhen halni. Lássuk csak, mit ennék én napi kettőszáz forintból. Minimalizáld a kenyér fogyasztását. Vegyél sárgarépát, kefírt, mazsolát, almát, egy darab vajat /remélem nem kávézol legalább most.../, teát, egy üveg mézet.Ezek nem túl drága, de fontos élelmiszerek. Ezen kívül jut még másra is, de kész ételt ne vegyél, étterembe se menj, kerüld a Mekit. Nem tudom van-e módod főzni az albérletben, mert akkor azért egyszerűbb lenne, mert két napra is lehet főzni pld. egy paprikás krumplit is káposzta salátával. Arra figyelj, hogy max 200 ft-ot költs naponta, illetve amelyik nap ebből is meg tudsz spórolni, a másik napon annyival többet. Én napi 1300.-ft-ot költök egy kétszemélyes család étkezésére, de ,ebben van kávé, tea, naponta egy-egy pohár vörösbor, naponta paradicsom és paprika, napi 3 kocka étcsokoládé fejenként, sajt, kefír házizsír, házikenyér, a férjemnek naponta egy üveg sör, ásványvíz, minden nap gyümölcs /többféle is/, télen kétszer legalább 10-10 kiló házikolbász, amit én készítek, és természetesen gyakran fogyasztunk könnyű húsokat is. Remélem tudtam segíteni.
2009. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az a szerencsém, hogy nem eszek igazán húst és a kávét sem szeretem, úgyhogy azt sem iszok. Mekis kaját nem eszek, én az igazi, normális, általam megfőzött, elkészített ételeket eszem meg, ja meg a melóhelyit. Dohányzok, de keveset, vettem dohányt, azt be tudom osztani. Gondoltam, hogy veszek krumplit és csinálok jó kis tejfölös krumplipürét hétvégére. Az a gond pl. jövőhéten is, hogy nem egész héten dolgozunk, nem tudok ott enni. Tudjátok ez a 4 napos munkarend... :(

Tényleg nekiállok fogyókúrázni, úgyis híztam pár kilót. Az a baj, hogy sokszor unatkozok és megéhezek. Ma csak munkahelyen ettem délelőtt, elég sokat, így délután semmit nem ettem. Szeretem a joghurtokat, kefirt, meg a müzlit is. megpróbálok valahogy spórolni. ha nem megy maximum megyek lopni. :))

2009. ápr. 16. 20:04
 4/7 anonim válasza:
100%

Napi 600 Ft-d van...No akkor lássuk:

Reggeli és vacsora tippek:

1 kiló kenyér elég 3 napra.(Ha nincs otthon, vegyél zsírt v. lekvárt, v. margarint ezek olyan dolgok, amelyek viszonylag olcsók és sokáig kitartanak, és ezekből meg tudod oldani a reggelit meg a vacsorát...lekváros kenyér, zsiros kenyér, margarinos kenyér...)Hogy ne legyen unalmas, ehetsz tojást is, (2-3 db) reggelire tudsz csinálni rántottát, vagy bundás kenyeret, esetleg főtt tojás...de akár pirítóst is ehetsz, ezek aránylag olcsó cuccok.

Vehetsz májkrémet is (konzerv), nagyon olcsó, és egy konzerv szintén elég kenyérrel vacsira vagy reggelire.

Esetleg vehetsz tejet is, 1l kétszerre elég, fél litert megcsinálsz kakaónak, és beleszelsz némi kenyeret, és kész is a kaja.


Variációk ebédre:

-Levest tudsz csinálni úgy, hogy: vegeta+víz+tészta, ez sem drága, mert a vegetából és tésztából olyan mennyiséget vehetsz ami sokszor és sokáig elég...(Ha fekete borsot is raksz bele, akkor még megfázásra is jó...)

-Krumplit vegyél, süsd meg a remben, héjastól, tegyél rá vajat v. margarint.(1-2 lila hagyma mellé esetleg és kész a királyi kaja.)

-Vegyél rizst, az olcsó.Mellé ha veszel fagyasztott pipitallért, -bár elsőre drágának tűnik- de sok van belőle, és 6-10 alkalomra abból meg tudod oldani az ebédedet.Vagy vegyél 2-3 szelet parizert, és azt süsd meg v. rántsd ki a rizs mellé.


Ha van ezekből otthon némi készleted (pl. vegeta, margarin, lekvár valami) akkor sokkal egyszerűbb a dolog, és akkor többet költhetsz a kajára.

Én mikor munkásszállón voltam, mindig úgy számoltam, hogy mennyit költhetek egy nap, és hogy mi mennyi ideig elég, amit megveszek.

2009. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Megpróbálom valahogy megoldani a dolgot. Jó ötletek születtek a válaszokban. :)
2009. ápr. 17. 17:19
 6/7 anonim válasza:
Szia.Átérzem a helyzetedet mert nekem 2800ft-om van két hétre fogalmam nincs mit fogok enni.Én azt találtam ki,hogy ha két kiflit megeszek naponta az csak kb egy ezres a vaj se drága mondjuk az van nekem.Sajna dohányzok is de töltöm de hát azt hiszem muszáj leszek leszokni.Sok kitartást neked.
2011. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az előző vagyok a dátumot nem is néztem.:D
2011. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!