Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Párommal sokat veszekszünk a...

Párommal sokat veszekszünk a pénzügyeken, mert soha nem tudjuk beosztani, és hónap végére mindig csak vajas kenyeret eszünk, annyira elfogy a pénzünk. Hogyan tudnám az anyagiakat ésszerűen rendezni?

Figyelt kérdés

Elmegyünk a boltba és ami kell, megvesszük, még egy kicsit mellé is vásárolunk.

Magyarul hülyeségeket veszünk. (Nutella, nyaklánc,ropi, csokik, stb.)


Nincs valami ötletetek, hogy hogyan kell beosztani a pénzt, hogy egész hónapban elég legyen?

Osszuk szét 4 részre, és akkor minden héten csak annyi lesz a kajapénz?

Mind a ketten dolgozunk.

Ti hogyan csináljátok?


2008. júl. 23. 13:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
szerintem osszátok 4részre és döntsétek el melyik nap mit esztek:)mgvenni az alapanyagokat és ha csokit meg ilyeneket szeretnétek vegyétek a Tescoban akcióst és csak mértékben!
2008. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

ÉN úgy csinálom, hogy elkülönítem a stexet a fix költségekre. Amit biztos, hogy minden hónapban ki kell fizetni. Utána csinálok egy heti étrendet ( én főzni szoktam, nem hordjuk a kaját)Ott megnézem h mit kell vennem, bevásárolok , és ha esetleg valami valahol akciós abból bespájzolok. Van egy keretem a heti konyhapénzre amit nem léphetek át semmiféleképpen. Ha váratlan kiadás jön be, akkor abban a hónapban nem megyek pedikűröshöz, vagy nem veszem megy az uszodabérletet. Ez a két úgymond luxus amit megengedek magamnak. És úgy csináljuk, hogy a hónap végére maradjon min 20 E ft-t, amihez hozzányúlhatok ha nagyon kell. Ha nem kell, akkor ez benn marad a számlán.

2008. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én nem főzök, hanem hordjuk a menüt haza.

Az a baj, hogy nem nagyon figyelek oda, hogy mit veszünk, amíg van, addig költöm, aztán meg vakarózok hó végén, hogy hol a pénz.

Jobban oda kell figyelnem, mert így nem lesz jó.


Ha valakinek van még ötlete, írjon! Köszi!

2008. júl. 23. 14:16
 4/11 anonim válasza:
93%
Szia úgy gondolom te még igen fiatal vagy, így érthető hogy nehezen megy a spórolás. Ezt ki kell tapasztalni, meg kell tanulni. Én borítékokba osztom szét a pénzt, de mindig ügyelek arra hogy ne érezzük túlságosan a spórolást. Sajnos a magyar fizetés, munkakörülmények nem arról szólnak hogy stresszmentes életet biztosítsanak, hanem már megélhetési problémák vannak a legtöbb háztartásban.
2008. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, van még egy ötletem. Minden egyes fillért írjál föl egy hónapig egy füzetbe, hogy mire költötted. Boltból hozd haza a blokkot és akkor emlékezni fogsz. A hónap végén tudni fogod, hogy hol van a bibi, és hol kellett volna észnél lenni. Köv. hónapban már okosabb leszel:)
2008. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Rakd el hónap elején a rezsire valót, ami mindig fix, a mradékból szintén rakd el azt amibe a hordott kaja kerül, a maradékot pedig oszd el 4 részre, de úgy hogy azért maradjon ahogy már más is írta, ha valami rendkívüli kiadás lesz. Azt is meghatározhatjátok mekkora összeget költötök nasira max, d ene lépd túl, amikor vásárolsz írj listát és ne vegyél mást, valamint figyeld az akciókat (1t fizet2t kap, stb) néha megéri ilyenekből bespájzolni de nem mindig.
2008. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ha ennyire rossz a helyzet, akkor pár hónapig nélkülözzétek azokat a dolgokat amik nem feltétlenül szükségesek (pl. csoki.. vagy pl kóla helyett ásványvíz is megteszi) és a kajákból is al olcsóbb fajtát csináljátok (pl krumplileves, húsleves) és minden hóapban tegyetek félre pár ezer forintot, így ha hirtelen szükség lenne pénzre (pl elromlik valami) akor tudsz hova nyúlni. :)
2008. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
63%

Szia!


Sok hasznos tanácsot kaptál arra hogyan szűkölködj abból a pénzből amit adnak nektek a munkátokért.


Én egész más alternatívát ajánlok. egészítsétek ki a havi bevételeteket annyira minimum ami a szükségleteiteket fedezi.

Magyarul: ne az igényeiteket alakítsd a pénztárcádhoz életed végéig, hanem nagyon gyorsan alakítsd a pénztárcád tartalmát az igényeidhez. vedd figyelembe, hogy ha gyarapszik majd a családod sokkal többe kerül az élet.

Vigyázz, mert élet és ÉLET között különbség van.


Hajrá!!!

2008. júl. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló tanácsát, hogyan kell alkalmazni a gyakorlatban? Mert pl én nem tudok a 24 órából 25-t dolgozni...Vagy nem munkával kell kiegészíteni?
2008. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
78%

Az utolsó válaszolónak!


Ha te 24 órából 24-et dolgozol, az nagy baj számodra, bár azt hiszem erős költői tulzás volt.


üdv.

2008. aug. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!