Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszülőnek milyen jogai...

A nagyszülőnek milyen jogai vannak?

Figyelt kérdés
Köteles vagyok megengedni a nagymamának, hogy látogassa a gyereket, ha alkoholista és többször megjárta már az elvonót és többször kezelték pszichiátrián? Ha joga van látni, akkor el is viheti, vagy én is velük lehetek, hogy felügyeljem a találkozást?

2012. márc. 24. 10:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
de megvan nekik a tisztelet! hiszen nélkülük mi sem léteznénk és az utódok sem! és lehet h nincs teljes joga, de néha a tisztelettudatosság kiváltja a jogot! Például ha ráveszi magát a javításra...de ehhez kell egy kis motiváció(beszélgetés...)
2012. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

fújass meg vele egy szondát a láthatás előtt. ha egy csepp pia is van benne, akkor mondd meg neki, hogy majd jövünk legközelebb, akkor remélhetőleg józanul fog fogadni.

szerintem neked jogod van ahhoz, hogy olyan emberre bízd a gyerekedet, aki beszámítható, és felelősséggel bánik vele.

2012. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Van joga hozzá, de csak abban az esetben ha a látogatás alkalmánál józan és persze a gyerek szülei is jelen vannak.

Nyílván azt nem szabad megengedni ha a gyereket a nagymamájához viszitek és otthagyjátok őket egyedül ketten.

2012. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Eddig többnyire józan volt, amikor elvittük, vagy ő jött. Párszor váratlanul mentünk, ha nagyon részeg volt be sem vittük hozzá. Egyszer volt olyan, hogy közepesen volt ittas, akkor a baba egy hordozóban ült egy műanyag asztalon, nagyika meg odatehénkedett mellé és majdnem le is borította. Meg úgy ittasan puszilgatta.

Most nyavalyog, hogy látni szeretné, de sokszor már reggel betölt. Írta valaki, hogy legyünk kedvesek, szeressük, majd attól jó útra tér. 3 évig ezt csináltuk, de csak egyre rosszabb lett. Én meg sajnos eljutottam oda, hogy már nem szeretném agyerek közelébe engedni. Felajánlottam a havi 1 látogatást, de nem felel meg neki. A férjem meg szeretné gyakrabban hívni az anyját hozzánk.

2012. márc. 24. 16:55
 15/16 anonim ***** válasza:
Hiába szeretné gyakrabban hívni, oké hogy az anyja de hát álljon már meg a menet és legyen egy határ. Igenis mond meg hogy max akkor jöhet ha józan, teljesen józan! addig ne igyon amíg nem tudta le a látogatást azután meg azt csinál amit akar. A férjed is gondolkodhatna hogy a gyereke és a gyerek biztonsága az első ha ezt nem fogja fel akkor nem felelősségteljes apa.
2012. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nem vagy köteles a nagyszülőhöz engedni az unokát. Max ő annyit tehet, hogy a bíróságon keresztül kér láthatást, de te érvelhetsz azzal, amit leírtál, hogy alkesz és nem akarod hogy a gyereked így nőjön fel. Így nem valószínű, hogy a nagyszülő megkapja, amit kér.
2013. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!