Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszülőnek milyen jogai...

A nagyszülőnek milyen jogai vannak?

Figyelt kérdés
Köteles vagyok megengedni a nagymamának, hogy látogassa a gyereket, ha alkoholista és többször megjárta már az elvonót és többször kezelték pszichiátrián? Ha joga van látni, akkor el is viheti, vagy én is velük lehetek, hogy felügyeljem a találkozást?

2012. márc. 24. 10:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha ilyen lenne az anyósod, ráadásul tönkretenné a férjedet, és állandóan bosszantana, megengednéd, hogy lássa az unokát?
2012. márc. 24. 10:21
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

van joga...

de ha ilyen a nagyszülő akkor nem engedném. Max ha ott vagyok én is velük...

2012. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy engedném!

Nem tudom van-e joga, de nem is érdekelne különösebben. Ha nem tetszik neki, hogy nem engedem, hogy lássa az unokáját akkor húzzon a bíróságra. Még ha lenne hozzá joga akkor is simán ellehetne tiltatni a gyerektől a fent leírtak alapján.

2012. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Joga lenne, de mivel bizonyítani tudod, hogy veszélyezteti a picidet így máris megszűnt a joga. Zárjátok ki az életetekből. A saját gyereke nem tudott védekezni ellene, de a tiéteket meg tudjátok védeni tőle.
2012. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy van joga? persze szabad akarat, az van, de nem fognak lecsukni azért mert nem engedem a nagymamát a gyerekhez, főleg ha ilyen, attól hogy a fiának szülök egy gyereket attól nem jogosítja fel dolgokra az illetőt. Ha én eltiltom akkor eltiltom és ez van.
2012. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Havi egy nap a nagyszülői láthatás, de a nagyszülőnek kell a gyámügyön igényelni.

Ha nem engeded, büntetést szabnak ki. Viszont van egy kiskapu. Lehet igényelni, hogy csak egy gyámügyes jelenlétében találkozhassanak, vagy bent a gyámügyi hivatal épületében.

Talán egy hivatalos személyre jobban hallgat.

A másik, hogyha balhézik, akkor nem kap láthatást!

2012. márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Van joga! ez olyan mintha te lennél nagymama és ilyen helyzetbe kerülné, azért neked is rosszul esne ha nem engednék látni az unokáidat! Talán csak némi szeretethiánya van...talán ezért iszik! csak meg kell győzni arról h mindenki szereti, nem kell mindig rajta tartani a szemeket, csak a sarkából figyeljük, ezzel is éreztetjük vele, h bízunk benne! majd némi beszélgetés h legyen erős, a gyerekek és a saját érdekében! beszéljünk a lelkére, h ez az egészségének is árt... minél sűrűbben hívjátok meg, mert így szeretetben van, elvonhatod tőle az alkoholt a felügyeleted alatt lesz és bizalmat sugárzol felé! formálj belőle mosolygós, erős, szeretni való nagyit aki majd ha kell időnként nyugodtan vigyázhat az unokáira!:)
2012. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szülőknek vannak jogaik.

Oda ne add, nem tudna ellene mit tenni.

Minek neki láthatás , ha úgy is eltütüzné az időt !!

A Te gyermeked és nézd az Ő érdekeit.

Kétlem , hogy jól érezné magát vele,

És akkor még a biztonságáról nem is beszélve

2012. márc. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

A "jog" és a " rosszul esne "között van különbség.

Nincs a nagysz. semmihez joga , ha csak előtte nem volt a gyermek gyámja ! De kétlem !

2012. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

beszéltek össze-vissza.

Igen van joga látni.

igen akár láthatást is kérhet a gyámügyön,sőt perelhet is.

Igen,ha ilyen az életvitele, akkor el fogja veszíteni.

De joga - törvény szerint - van

2012. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!