Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált férjnek gyereke felé...

Elvált férjnek gyereke felé mik a jogai, mik a kötelességei?

Figyelt kérdés
Persze,nehéz lehet egyedül nevelni egy gyereket! A férj fizetésének 20%-a átutalva minden hónapban, vagyis rendszeresen levonják a gyerektartást.(ez kötelesség) Ha az anya munka ügyben megkéri az apát, hogy kb.este 11-ig vigyázzon a gyerekre,mikor alszik, az kötelesség? Az új családnak nincsenek jogai? Úgy tudom, a láthatás az jog, nem kötelesség.
2011. aug. 14. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Egy elvált férjnek , ha APA, vannak kötelességei. Ha megteheti, részt vesz a gyereke nevelésében. Nem csak a láthatásra redukálja a kapcsolattartást.

Azt olvasom ki az írásodból, hogy zavar, ha a párod netán besegít a gyermeke nevelésébe.

2011. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a ménkűbe ne lenne kötelessége az apának vigyázni rá? Ha nem is jogi de minimum erkölcsi kötelessége ezt megtenni.
2011. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesség, de az anya vigyázz a gyerekre az idő 80%-ban. Itt ráadásul munka miatt kérte, nem buli miatt, kit kérjen, ha nem az apját, az ő gyereke is. Miért nem nálatok volt este a gyerek, és másnap visszavitte volna.
2011. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A kiskorúval nem egy háztartásban élő szülő (akinek a szülői felügyeleti joga szünetel) jogai:

• a kapcsolattartás joga

• a gyermeket érintő lényeges kérdésekben való döntés joga: a gyermek névviselése, lakhelyének és a nevelési-oktatási intézmény megválasztásának joga


A kiskorúval nem egy háztartásban élő szülő kötelezettségei:

• a gyermek tartása – akár saját tartásának rovására is

• a nevelési-gondozási feladatok egy részének ellátása



OFF

Az a gyerek már meg van, az új család meg nem kötelező, hogy legyen. Apa úgy döntött hogy kell neki az is - hát oldja meg.

2011. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tesóm férjének van egy 5 éves lánya előző kapcsolatából. A nő állandóan rángatja a sógoromat, ha valamit nem tud megoldani. Nővéremnek is van egy 8 hónapos fia, látom, hogy zavarja ez a helyzet, de azt mondja, nem tud vele mit csinálni.
2011. aug. 14. 18:14
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Testvéred anyaként tisztában van vele, hogy a gyerek az első.
2011. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A tesód tudta h kihez megy hozzá, plusz gondolom ez a helyzet a közös gyerek előtt is fennállt, h vigyázni kell rá stb. Gondolom a tesód sem hitte h ő szül majd egy gyereket, és onnantól az idősebb mehet a levesbe!
2011. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, ha ilyen van, a párja vigye haza a gyereket, és így otthon lesz, és a testvérek is közelebb kerülnek egymáshoz. Ha az exnek tényleg csak a segítség kell, és nincs hátsó szándéka, szerintem nem akadékoskodik.
2011. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a helyzetet csakis a sógorod tudja megoldani. Letisztázni exxel, meddig lehet elmenni az ilyen szituációkban. Persze, elképzelhető az is, hogy az édesanya kissé túl sokat kíván a volt férjtől.
2011. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 18.06. válaszoló,


A törvényt remekül bemásoltad, az offra viszont reagálnék. Szeretném tudni, hogy akkor nekem mégis mit kéne tennem, ha az új család nem kötelező, és ha mégis lennék olyan galád oldjam meg. 18 évesen ismertem meg egy gyönyörű, kedves lányt, egymásba szerettünk, járni kezdtünk, majd 5 év múlva úgy döntött gyereket akar és ha már gyereket persze házasságot is, mivel tudtam, hogy így boldoggá teszem elvettem, közben dolgoztam keményen, hogy egy kis házat vehessünk és a gyermekünknek ne egy lakótelepen kelljen felnőni, megszületett a gyönyörű kislányom mikor 30 voltam, dolgoztam tovább, szabadidőm minden percét a családommal töltöttem, majd a azt vettem észre, hogy egyre többet vagyok egyedül a lányommal a feleségem meg istentudja hol van, aztán mikor lebukott, közölte, hogy beleszeretett egy tőle 7 évvel fiatalabb gyerekbe és ő most elhagy, könyörögtem, hogy gondolja át, de nem értekelte, jött a válás, a gyerekem 2 hetente láthatom ha az anyja kegyeskedik odaadni... Nemrég megismertem egy remek nőt, de neki még nincs gyereke és én is csak 34 vagyok, akkor én már nem is szerethetek... és nekem már soha nem lehet igazi családom???

2011. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!