Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált férjnek gyereke felé...

Elvált férjnek gyereke felé mik a jogai, mik a kötelességei?

Figyelt kérdés
Persze,nehéz lehet egyedül nevelni egy gyereket! A férj fizetésének 20%-a átutalva minden hónapban, vagyis rendszeresen levonják a gyerektartást.(ez kötelesség) Ha az anya munka ügyben megkéri az apát, hogy kb.este 11-ig vigyázzon a gyerekre,mikor alszik, az kötelesség? Az új családnak nincsenek jogai? Úgy tudom, a láthatás az jog, nem kötelesség.
2011. aug. 14. 17:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Akkora próbléma néha vigyázni a gyerekre ne már a 8 hónapost meg mért zavarná hogy ott van, a gyerköc tagja az új családnak mért nem alap dolog, a gyerek nem szüik meg létezni mert új család van.
2011. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem a 8 hónapost zavarja, csak ott is vannak teendők... Tesóm meg egyedül. Jó, szerintem mindenkinek megfelelő megoldás nincs, de azért köszi a válaszokat.
2011. aug. 14. 20:57
 13/15 anonim ***** válasza:
A tesódnak nehéz egyedül mikor a férje néha vigyáz az első gyerekére? Akkor abba gondoljon bele, hogy a másik nőnek milyen nehéz, ő szinte mindig egyedül van. Én másfél évessel maradtam egyedül, úgy, hogy az apja alig látta születése óta, semmit nem segít, egyéb segítségem sincs. Ha visszamegyek dolgozni még nehezebb lesz egyedül megoldani. A bíróság nem tesz sajnos különbséget tartásdíj megállapításánál sem, hogy apuka természetben részt vesz-e a gyerek nevelésében vagy sem. Ugyanúgy 20%-t állapít meg nem törődve azzal, hogy az anyának mennyit kell ilyen esetben babysitterr fizetni. Annak az apának aki nem vesz részt a gyerek mindennapi nevelésében jóval több tartásdíjat kellene fizetnie, hisz miatta kerül többe a gyerek nevelése is. Na próbálja meg a nővéred felfogni, hogy ha természetben részt vesz a nevelésben több pénz marad a gyerekre (bár lehet ez nem érdekli, mert nem az övé).
2011. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

18:41!


Gondolom azért a számodra is a már meglévő gyermeked az első, nem a párod, bármennyire is szereted. Így értettem, hogy a másik család nem kötelező. Apaként mindig a gyereked mellett a helyed. Legalábbis így kellene lennie. A társad jó esetben tisztában van vele, hogy nem egy "üres füzetként" kapott téged, hanem egy "félig megírt könyvként". Persze, ki lehet tépni a régi lapokat, de van értelme?

2011. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hááát szerintem is túl van ez reagálva, ráadásul az új nő gyakran megpróbálja kitúrni a régi gyerekeket! Nálunk is ez volt, 4 évig nem beszéltünk apámmal, mert ki lettünk túrva, de aztán észbe kapott és minket választott a h.lye nője helyett, és már ott is volt egy gyerek, csak most meg azt a gyereket nem láthatja....hm, hm, mindennapi tragédiák, nem igaz? Mi a helyes megoldás? az új nő összebarátkozik a meglévő gyerekekkel, és mindenki boldog, de sajnos mennyi, de mennyi nőnek nincs ennyi iq-ja. Amúgy ez off volt, nem a tesódról beszélek, hisz őt nem ismerem.
2011. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!