Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láthatásról milyen jogai...

Láthatásról milyen jogai vannak az apukának?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Amit a bíróság megállapított. Mi a konkrét kérdés?
2011. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amíg nincs hivatalos ítélet a gyermekelhelyezésről és a láthatásról, épp olyan jogokkal bír, mint az anyuka.
2011. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nincs birósági végzés lehet e eltilta a gyereket ????és az érdekelne hogy milyen beleszólása van az apukának a gyerek nevelésbe pl költözös m.o.ról konkrétan minden érdekel ,,az apuka részére érdeklödöm,,,
2011. aug. 25. 11:38
 4/16 anonim ***** válasza:
Pont ugyanolyan jogai vannak amíg nincs ítélet, mint az anyának. Amíg a gyerek nincs elhelyezve, nem költözhet el a gyerekkel az apa beleegyezése nélkül, mert az lakóhely önkényes megváltoztatásának minősül, pláne nem külföldre. Eltiltani sem lehet a gyerektől.
2011. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. aug. 25. 11:43
 6/16 anonim ***** válasza:

Amíg nincs hivatalos végzés, addig ugyanazok a jogok illetnek meg, mint eddig, tehát bármikor mehetsz a gyerekhez, de a nyugalom érdekében vagy normálisan beszéljetek meg az anyával valami rendszert, vagy ha nem együttműködő, akkor bíróságra kell vinni az ügyet, ott majd rendet tesznek.


A gyerekkel nem költözhet külföldre egyik szülő sem a másik engedélye nélkül (akár van végzés, akár nincs), és ha valamelyik kiköltözik, annak kell biztosítania a láthatást, aki költözött.


Pl. én külföldön vagyok a fiammal, az exférjem két hetente jön, egy hosszú hétvégére, az útiköltség arányában kevesebb gyerektartást fizet, és nálunk lakik, hogy ne kelljen szállodába mennie. Bár ezt nem a bíróság mondta ki, de a gyerek érdekében muszáj lenyelni a békát.

2011. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Azt! Mar 2 uj dolgot tudtam meg:

"Amíg a gyerek nincs elhelyezve, nem költözhet el a gyerekkel az apa beleegyezése nélkül, mert az lakóhely önkényes megváltoztatásának minősül, pláne nem külföldre."


Ez is erdekes...

"

A gyerekkel nem költözhet külföldre egyik szülő sem a másik engedélye nélkül (akár van végzés, akár nincs), és ha valamelyik kiköltözik, annak kell biztosítania a láthatást, aki költözött.

"


(Tudom, hogy nem irtam semmi ujat, de csak azert irtam, hogy kesobb megtalaljam a megvalaszoltjaim kozott...)

2011. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"A gyerekkel nem költözhet külföldre egyik szülő sem a másik engedélye nélkül (akár van végzés, akár nincs), és ha valamelyik kiköltözik, annak kell biztosítania a láthatást, aki költözött."


Na ez nem egészen igaz, mármint az első fele. Kiköltözhet külföldre, ha a gyereket jogerősen nála helyezték el. 1 évet nem meghaladóan bármikor. Ha véglegesen szeretné, akkor viszont Gyámhivatali engedély kell hozzá

2011. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia,


nekem a páromnak van egy gyermeke az előző kapcsolatából,aki az anyukájánál van.Szerencsére náluk elég jó a viszony,úgyhogy meg tudtak állapodni mindenben (láthatás,gyerektartás stb) bíróság bevonása nélkül.A volt élettárs most költözik külföldre a gyerekkel,ők ezt is megbeszélték,hogy hogy tudják megoldani a láthatást (mivel másik kontinensre költözik,iskolai szünetekben fog jönni a kislány,az ezzel járó költségeket az édesanyjának kell állnia,mivel ő ment el),viszont ahhoz,hogy elvihesse a gyereket az országból,kellett az apa hivatalos beleegyezése is,e nélkül nem költözhetne,és alá is kellett írni egy hivatalos papírt,hogy az anyának kell biztosítania a láthatás anyagi hátterét.Itt mondjuk annyiban eltérő lehet a dolog,hogy mivel ő nem Európán belül költözik,így sokkal hivatalosabb a dolog,a vízum stb. miatt,így mindenképpen kellett a hivatalos papír,annak ellenére,hogy tisztázni tudták a dolgokat maguk között is.Szerintem ha pl. uniós országba megy,akkor ugye elméletileg semmiféle papírra nincs szüksége útlevélen/személyin kívül,így ha a gyerek már rendelkezik az utazáshoz szükséges okmányokkal (ennek igényléséhez mindkét szülő aláírása szükséges,ha kiskorúról van szó!)akkor gyakorlatilag (hiába törvény ellenes) el tudja vinni az apa beleegyezése nélkül is,ha egy gerinctelen,a másik jogait semmibe vevő nőről van szó (sajnos nagyon sok ilyen van :( ),ebben az esetben az apa bírósághoz fordulhat,és a nőnek szembe kell néznie a nagyon komoly következményekkel.Törvény szerint bárhová költözik a gyerekkel külföldre,mindkét fél beleegyezése szükséges,és a láthatással járó plusz költségeket (repülőjegy stb) a költöző félnek kell biztosítania.

Remélem segítettem :)

2011. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
igen köszönöm szépen
2011. aug. 25. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!