Láthatásról milyen jogai vannak az apukának?
Kiskorú gyermek esetében mindkét szülőnek alá kell írni az útlevél igénylést az okmányirodában. Ezen kívül írásos papírral kell rendelkeznie az utazni kívánó szülőnek a másik fél beleegyező nyilatkozatával,amiben az időtartam és az célhely is szerepel.Ennek az útlevél mellett kell lennie!
Egyébként pedig a bírósági döntésig egyforma joggal rendelkezik mindkét szülő, az, hogy külön címen laknak már, az nem jogosítja fel semmire a másikat gyereknevelés szempontjából,annak csak az ingatlanhoz, vagyonelosztáshoz van köze. Akár apa, akár anya, bármikor elviheti, programokat szervezhet, de csak a másik tudtával, engedélyével.A nevelés mindkét szülő feladata, a válás miatt nem szabad kihasználni, felhasználni a gyereket, nekik már így is rossz, ne rajtuk csapódjon le minden, nem ők tehetnek a körülményekről!EZT KELL SZEM ELŐTT TARTANI MINDKÉT SZÜLŐNEK!Kérdezzék meg őket,egy 4-5 éves gyerek meg tudja fogalmazni,hogy mit akar, mit szeretne, és a szülőnek a GYEREK érdekeit kell szem előtt tartani minden esetben!
Hogy az apának milyen jogai vannak? Fizesse a tartásdíjat! Párom kisfia 5 éves. 2013.márciusban az apa kérte a láthatás szabályozását, mert addig nem hozhatta el a picit. Sikerült elérnie, hogy 2013. április óta minden páratlan szombaton a családsegítő központban találkozhatott a gyermekkel.Később az anyuka már hozzánk is elengedte, míg nem gondolt egyet és újra csak a családsegítő központban engedélyezte a láthatást. Ekkor párom kérte a láthatás újraszabályozását, így 2014.május óta minden második hétvégén nálunk volt, úgy, hogy itt is alhatott.
Az anyuka és a kisfiú az anyai nagyszülőkkel élt, ám a kisfiú az állandó családi konfliktusok miatt 2015.június óta nevelőszülőkhöz került egyenlőre 6 hónapra. Mi vagyis az édesapa nem kaphatta meg a gyermeket. Az indok: pszichológia vizsgálat szerint a közel 2 és fél év alatt még nem alakult ki kötődés apa és gyermeke között. Most, hogy nevelőszülőknél van a pici, így az apa is csak 1-1 órát találkozhat vele minden páratlan szombaton a gyermekotthonban. Kérdezem én így majd ki fog alakulni közöttük szorosabb kötődés?
Persze mentünk bíróságra, szerettük volna kérni a gyermekelhelyezését hozzánk, de ott azt mondták mivel a gyámügy már hozott egy döntést, ezért ők nem bírálhatják felül a gyámügy döntését! Szóval ilyen jogai vannak az apának! :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!