Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láthatásról milyen jogai...

Láthatásról milyen jogai vannak az apukának?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 11:30
1 2
 11/16 Tina1976 válasza:
57%
Amíg nincs bírósági határozat, addig az apa csak az anya jelenlétében láthatja a gyermekét, aki jelen esetben másfél éves vagy addig is joga van elvinni akár csak pár órára is a picit? Mi kapcsolatunk még nagyon friss a barátommal, alig 1 hónapja ismerjük egymást, de engem zavar vagyis nem értem, hogy az exe aki kb. fél éve, hogy hazaköltözött tőle szüleihez a gyerekkel, miért nem engedi az apának, hogy elvigye kicsit magához a gyereket. Szeptember közepére a napokban kaptak idézést a bíróságra, mivel a tartásdíjban sem tudtak megállapodni egymással. Gondolom ekkor a gyermek elhelyezéssel és láthatással kapcsolatban is határozat születik. Amit már várok, mert amióta tud rólam az exe, úgy vettem észre mindent megtesz azért, hogy együtt lehessenek hármasban. Ma is, tegnap is együtt voltak a játszótéren. Máskor meg azzal vádolja nem is foglalkozik a gyerekkel. Félek, hogy esetleg miattam később sem engedi el a gyereket láthatásra. Nem akarok féltékeny lenni, de zavar hogy közös programokat szerveznek, állítólag csak a pici miatt.
2011. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
1. Amíg nincs bírósági végzés addig beszéljétek meg. Nem lehet tudni mi a családi háttér, de mindkettőtöknek ugyan olyan joga van, természetesen ha apuka nem alkoholista, bántalmazó. Ne a gyerek rovására menjen, mert általában minden ilyen rajtuk csapódik. Elvált szülők gyereke vagyok.
2011. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Van jelentősége az ügyben, hogy élettársakról, vagy házastársakról beszélünk?
2011. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nincs.
2011. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Kiskorú gyermek esetében mindkét szülőnek alá kell írni az útlevél igénylést az okmányirodában. Ezen kívül írásos papírral kell rendelkeznie az utazni kívánó szülőnek a másik fél beleegyező nyilatkozatával,amiben az időtartam és az célhely is szerepel.Ennek az útlevél mellett kell lennie!

Egyébként pedig a bírósági döntésig egyforma joggal rendelkezik mindkét szülő, az, hogy külön címen laknak már, az nem jogosítja fel semmire a másikat gyereknevelés szempontjából,annak csak az ingatlanhoz, vagyonelosztáshoz van köze. Akár apa, akár anya, bármikor elviheti, programokat szervezhet, de csak a másik tudtával, engedélyével.A nevelés mindkét szülő feladata, a válás miatt nem szabad kihasználni, felhasználni a gyereket, nekik már így is rossz, ne rajtuk csapódjon le minden, nem ők tehetnek a körülményekről!EZT KELL SZEM ELŐTT TARTANI MINDKÉT SZÜLŐNEK!Kérdezzék meg őket,egy 4-5 éves gyerek meg tudja fogalmazni,hogy mit akar, mit szeretne, és a szülőnek a GYEREK érdekeit kell szem előtt tartani minden esetben!

2011. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Tina1976 válasza:

Hogy az apának milyen jogai vannak? Fizesse a tartásdíjat! Párom kisfia 5 éves. 2013.márciusban az apa kérte a láthatás szabályozását, mert addig nem hozhatta el a picit. Sikerült elérnie, hogy 2013. április óta minden páratlan szombaton a családsegítő központban találkozhatott a gyermekkel.Később az anyuka már hozzánk is elengedte, míg nem gondolt egyet és újra csak a családsegítő központban engedélyezte a láthatást. Ekkor párom kérte a láthatás újraszabályozását, így 2014.május óta minden második hétvégén nálunk volt, úgy, hogy itt is alhatott.

Az anyuka és a kisfiú az anyai nagyszülőkkel élt, ám a kisfiú az állandó családi konfliktusok miatt 2015.június óta nevelőszülőkhöz került egyenlőre 6 hónapra. Mi vagyis az édesapa nem kaphatta meg a gyermeket. Az indok: pszichológia vizsgálat szerint a közel 2 és fél év alatt még nem alakult ki kötődés apa és gyermeke között. Most, hogy nevelőszülőknél van a pici, így az apa is csak 1-1 órát találkozhat vele minden páratlan szombaton a gyermekotthonban. Kérdezem én így majd ki fog alakulni közöttük szorosabb kötődés?

Persze mentünk bíróságra, szerettük volna kérni a gyermekelhelyezését hozzánk, de ott azt mondták mivel a gyámügy már hozott egy döntést, ezért ők nem bírálhatják felül a gyámügy döntését! Szóval ilyen jogai vannak az apának! :(

2015. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!