Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez vannak jogai? (többi lent)

Mihez vannak jogai? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sok éve már, hogy elváltak a szüleim, anyám (balszerencsémre) újraházasodott. Már 3 éve élnek együtt az idegennel, de most nemrégiben született meg közös gyermekük. Na mármost a nevelőapám ki nem állhat engem (van még 2 húgom őket szereti) és mindenáron keresztbe akar nekem tenni. Februárban töltöm a 18at, és ő ki fogja köttetni az internetet. (jelezném, hogy nekem a tanulásomhoz eléggé fontos dolog lenne, jó tanuló vagyok de nagy támaszt nyújt az internet) Ehhez megvan a joga? Tehetnék ellene valamit? Önálló keresetem nincsen, így nem tudom megoldani saját pénzből az internetet.
2011. aug. 10. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ő nevén van, megteheti minden további nélkül.


De nagyon sok helyen van már ingyen wifi, és könyvtárban is lehet netezni.

2011. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Megvan, persze. Nem a te neveden van a net, simán megteheti - az már más kérdés, h paraszt dolog.
2011. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy joga van hozzá. Esetleg anyáddal nem lehet beszélni?
2011. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Aki az internetszolgáltatóval szerződésben áll az szüntetheti meg,ha nevelőapád "nevén" van az internet,akkor megteheti.
2011. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
hapsikám, 16 éves kortól lehet dolgozni,ez fel se merült???
2011. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj anyukáddal,hogy neked milyen fontos a tanulásodhoz az internet.Ha nem tudtok megegyezni,akkor biztos van a városotokban könyvtár,ahol általában van internet.
2011. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Kikötheti az internetet bármikor ha ő köttette be,és ő fizeti a számlát.Az internet nem kötelező cikk,ha úgy gondolja hogy nem tudja fizetni tovább akkor ki köti és kész..

De ezzel mi a gond?? Akkor te beiratkozol a könyvtárba és ingyen netezhetsz,vagy elmész olyan helyekre ahol van internet lehetőség.A legtöbb egyetemen is van lehetőség internetezésre.

2011. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A munkavállalással az a gond hogy ahol lakom nyárimunkaként csak címerezés van (teszemhozzá, 150cmes lány vagyok.) iskolaidőben meg nem fogok dolgozni, mert akkor mikor tanulok? még 2 évem van a gimiből, utána költözök külföldre az édesapukámhoz, de addig valami megoldást kell találnom. A könyvtárral pedig az a baj, hogy kb csak 6ig vannak nyitva, és 4ig fakton leszek (a hét 3 napján).. így elég macerás a dolog.. épp ezért jó ha itthon van net, így kényelmesebben tudok tanulni
2011. aug. 10. 12:59
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Na igen a kényelem.

Nekünk sajnos annyi pénzünk sem volt,hogy számítógépet vegyenek a szüleim,így internet sem volt.Én mégis elmentem másodállásban takarítani,és minden nap a könyvtárban ültem hogy tudjak tanulni.

Majdnem kitűnő lett az érettségim..Pedig én is 16 éves és alig 150cm magas csaj voltam..Minden megoldható ha az ember akarja.

20/L

2011. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Az én gyermekem 17 éves, és ez a második nyár, amit végigdolgozik.És szorgalmi időben is szokott menni suli után, mégis kitűnő tanuló.

Egy havi internet kb:3000.-ből kijön, ne mond, hogy annyi pénzt sem tudsz összeszedni.

2011. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!