Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez vannak jogai? (többi lent)

Mihez vannak jogai? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sok éve már, hogy elváltak a szüleim, anyám (balszerencsémre) újraházasodott. Már 3 éve élnek együtt az idegennel, de most nemrégiben született meg közös gyermekük. Na mármost a nevelőapám ki nem állhat engem (van még 2 húgom őket szereti) és mindenáron keresztbe akar nekem tenni. Februárban töltöm a 18at, és ő ki fogja köttetni az internetet. (jelezném, hogy nekem a tanulásomhoz eléggé fontos dolog lenne, jó tanuló vagyok de nagy támaszt nyújt az internet) Ehhez megvan a joga? Tehetnék ellene valamit? Önálló keresetem nincsen, így nem tudom megoldani saját pénzből az internetet.
2011. aug. 10. 12:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nyáron dolgoztam, de igaza van a kérdezőnek a suli melletti munkából. Én is próbáltam megoldani nappali mellett, hogy melózzak (meki) és azt vettem észre, hogy ha akarom ha nem mindig be vagyok osztva, szinte minden délután és hétvégén. Na úgy nem lehet megoldani a tanulást...vagy én voltam béna, de nekem nem ment. Este 10kor végeztem 2től, semmi időm nem volt. Az meg külön "előny" volt, hogy olyan rettenetes büdös olajszagom volt, hogy mindig volt helyem a buszon.
2011. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kérd meg édesapádat, hogy fizessen neked mobilnetet.
2011. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Én emlékszem csak 3 évvel ezelőtt érettségiztem, de nekem nem kellett net soha. Most megkérdeztem az unokahúgom és nekik nincs is internet mégis 5ös tanuló.


Szerintem kezd el használni a fejedet, akkor tuti túléled a tanulás részét. Sok sikert!

2011. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk igaza van az előttem írónak.

Apád külföldön,te pár év múlva követed.Akkor miért nem szólsz neki,hogy havonta utaljon neked 3000 forintot a netre????

2011. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem még most sincs internetem (könyvtárban vagyok),mégis most érettségiztem nagyon jó eredménnyel.
2011. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Állapodj meg mostoha apáddal, hogy valamilyen formában ledolgozod neki a net árát. Fűnyírás stb., ha meg pénze nincs rá, édesapádtól próbálj meg kérni.
2011. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Joga van kiköttetni, ha a nevén van. Viszont szerintem van megoldás! Édesapáddal jól kijöttök, szeret téged, gondolom, ezért akarsz majd hozzá költözni. Gondolom dolgozik és keres. Kérd meg, hogy küldjön, vagy utaljon neked olyan havi 3000 Ft-ot, amiből tudod fizetni az internetet. Persze előtte beszéld meg anyukáddal, hogy neked nagyon fontos az iskola miatt a net és csak így tudod megoldani.
2011. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad, akkor szerintem meg tudod oldani, hogy könyvtárból netezz, még ha a hét három napján csak 1-1,5 órád is lesz rá. A többi napon kicsit belehúzol. Tudom, hogy nem lesz kényelmes, de meg lehet csinálni.
2011. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!