Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányodnak hinnél vagy a...

A lányodnak hinnél vagy a párodnak?

Figyelt kérdés

Néztem egy filmet, a lényeg az, hogy a nő férje az nem a gyereke apja (gondolom elváltak és újra férjhez ment).

A lány felnőtt fejjel (kb 18), elmondja hogy pár évvel ezelőtt az anyja élettársa többször is kikezdett vele és szexuális viszonyra kényszerítette. A férfi tagadja, hiszen a lányt többször kapták hazugságon pl. droggal kapcsolatban.


Ha ez az eset a te családodban megtörténne, kinek hinnél?

A kérdés csak elméleti!


2012. márc. 21. 11:57
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Értem, köszi! És a pasi hogy viselkedett? Végül akkor nem derült ki a teljes igazság, ugye?
2012. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a film (az Anya, lánya, unokája) nem kifejezetten arról szól, hogy igaz-e ez a vád, vagy nem.

Sokkal összetettebb ennél, az egész család életét, és komoly problémáit mutatja be, szóval kicsit olyan életkép-szerű is, nem pedig a molesztálás problémájának kidolgozása.

Szinte mondhatni, hogy ez egy mellékszála a dolognak, bár persze fontos, de nem a fő vonulat.


A Kétely már inkább épül erre, de ott sem a szexuális zaklatás felmerülése a legfontosabb, hanem az egyes emberek reakciója. Nagyon nehéz téma ez, és ezek a filmek jól mutatják be, hogy egyáltalán nem olyan fekete-fehér a dolog, mint ahogy elsőre néha tűnik.

2012. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog mégis nagyon jellemző dolog az említett filmben, mégpedig az, hogy az áldozatok sokszor csak évekkel később mernek beszélni, mert halálos fenyegetés alatt állnak(vagy szeretett családtagjuk), ezért addig magukban tartják a dolgot, amíg az a veszély fennáll.

Halmazati probléma, amikor a szülők egyáltalán nem is figyelnek a gyerekre, mert mindent elmos az új szerelem, a gyerek másodlagossá válik.

Amikor pedig végre elmondja, már túl sok idő telt el ahhoz, hogy bármit bizonyítani lehessen.

2012. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
90%
A film vége számomra egyértelmű volt, nem értem nektek miért nem. Ugye hazudott az anyjának hogy hazudott a molesztálással kapcsolatban, de a nagyanyja tudta hogy a lány igazat mond! Ráadásul alkut kötött a pasival hogy nem mondja el az anyjának.. szóval tök egyértelmű hogy valóban molesztálta a pasi!
2012. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így már meg is kaptam a választ, köszönöm!
2012. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem drült ki az igazság teljesen, bár eléggé arra ment el a legvége, hogy a lány (Lindsay Lohan) igazat mondott, de valójában - számomra legalább - annyira mégsem egyértelmű.


Végig a pasi tűnt amúgy kb. a legnormálisabbnak abból a családból, aztán a legutolsó jelenetben kiakad, és "bevallja" a történteket, de itt sem tudni, nem azért mondja-e, mert már mindenből elege van. (Ami szintén érthető lenne.)

2012. márc. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%
Lindsay Lohan? Megnéztem volna a filmet, de így már nem is érdekel annyira. Én Őt nagyon nem kedvelem.
2012. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha időben szólt volna, legfeljebb vigyázok, hogy ne maradjanak kettesben.
2012. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Az egyértelmű, hogy a lány évekig sakkban tartotta a pasit, de az nem, hogy az igazsággal, vagy csak "kitalált" igazsággal! Szerintem legalábbis pont ez a film lényege, hogy nem egyértelmű.

De tény, hogy a néző maga döntheti el, és, ha számodra egyértelmű, akkor te olyan szemmel nézd. :) (Tényleg direkt úgy van megcsinálva - szerintem -, hogy te dönthess.)

Többször is láttam, hogy erre jutok, hol arra. Mondom, a végén eléggé elviszi az egyik irányba, de mintha maradna azért egy kis esély, hogy mégsem úgy volt. Mert azért nem egy ártatlan kislánykáról beszélünk...

2012. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon jó film, és Lindsay Lohan is nagyon jó benne.
2012. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!