Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányodnak hinnél vagy a...

A lányodnak hinnél vagy a párodnak?

Figyelt kérdés

Néztem egy filmet, a lényeg az, hogy a nő férje az nem a gyereke apja (gondolom elváltak és újra férjhez ment).

A lány felnőtt fejjel (kb 18), elmondja hogy pár évvel ezelőtt az anyja élettársa többször is kikezdett vele és szexuális viszonyra kényszerítette. A férfi tagadja, hiszen a lányt többször kapták hazugságon pl. droggal kapcsolatban.


Ha ez az eset a te családodban megtörténne, kinek hinnél?

A kérdés csak elméleti!


2012. márc. 21. 11:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Kivülállóként nehéz megitélni.Ha benne lennék a szituban biztos tudnám kinek higgyek.
2012. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%
Biztos hogy a lányomnak. Sokszor előfordul, hogy anyuka homokba dugja a fejét, és inkább a lányát zavarja el a háztól, mint a fickóját. Milyen anyák ezek???
2012. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%
Vélhetően a droghoz nyúlás is ennek következménye lehet...
2012. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván a feltétel nélküli hit az alapmotívum itt, de én képtelen lennék bármiben 100%-ig hinni addig, amíg szilárd bizonyíték nincs rá, még akkor sem, ha a saját gyerekemről van szó.

Itt előkerült egy fontos részlet, a nemi erőszak, így a következő lépésem a feljelentés megtétele lenne. A gyerekem mellett állnék, de nem ítélkeznék előre, hanem rábíznám a törvényre, hogy tegye a dolgát. Ha van bizonyíték, akkor lesz ítélet is.

De túl sokszor hallottam már arról történetet, hogy egy nő bosszúból feljelentette a férjét nemi erőszak hamis vádjával, csak hogy tönkretegye az életét válás/megcsalás/egyéb miatt.

2012. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelműen a gyerekemnek. Sokaknak a pasijuk szava szent és nem fogják fel, hogy mekkora fájdalmat okoznak a saját gyereküknek.
2012. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:02

Volt olyan eset is(megtörtént) hogy az anyuka a 16 éves lányának hitt,és feljelentette az élettársát a lánya molesztálásáért.A pasas hiába mondta hogy nem igaz,meghurcolták.A végén kiderült,hogy a leányzó hazudott,mert utálta a mostohaapját,mert túl szigorú volt.Ezek után nem is csodálkoztam,hogy a pasas végleg elhagyta a családot.A szégyen még ma is ott van rajta,hogy meghurcolták jogtalanul..(ismerem a pasast)


A kérdésre válaszolva.Nem tudom kinek hinnék.Ha tudnám hogy a lányom mindig is igazat mondott,hogy megbízható akkor neki,de elvinném pszichológushoz vagy a megfelelő orvoshoz aki talán szakember létére ki is tudná szűrni az igazságot..

Ha link lenne a lányom vagyis drogozna,többször hazudna,bizalmatlan lennék vele,akkor eléállnék és azt mondanám,hogy

"rendben! megtette? Akkor elmegyünk orvoshoz,kivizsgáltatunk téged,ha kell hazugságvizsgálatnak is kiteszlek,hogy a szavad hihető legyen,és senki ne tudjon támadni,hogy hazudtál" Ha igaza van,akkor mindenbe szó nélkül beleegyezik.Ha hazudott akkor visszafog táncolni.

2012. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
A filmből számomra nem derült ki egyértelműen, hogy megtörtént-e amit a lány állított vagy sem.
2012. márc. 21. 12:12
 8/35 anonim ***** válasza:
88%

Ez az Anya, lánya, unokája? :)

Nagyon jó film! (Már, ha erre gondoltál.)


Hát, szülőnek elsősorban a gyerekének kell hinnie. Más kérdés, hogy ebben a filmben pont arról volt szó, hogy a lánynak sajnos alapból nem nagyon lehetett semmit elhinni... Ilyenkor ez nyilván nehéz dolog. A filmből is (meg persze az életből is) látszik, hogy ez nem egy egyszerű, egy szóval megválaszolható kérdés.

De összességében azt gondolom, hogy ha ne adj Isten az én családomban történne ilyen, nálunk természetes lenne, hogy a szülő a gyerekének hisz. De mi soha nem is verjük át egymást másban sem, ez tény.

2012. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
51%

NEm valoszinu, hogy a lanyomnak, mivel mar elotte bizonyitott, tehat hazudott, igy elkepzelheto,egy ujabb tervet dolgozott ki, eppen azert, hogy a nevelojet eluzze a kozos otthonbol pl., de ezt termeszetesen mar fuggne attol, hogy a parommal milyen a kapcsolatom, s hogyan viselkedik, viselkedett a lanyommal elotte?

Mivel szulo is vagyok, megvizsgalnam alaposan ezeket a dolgokat, s aztan tudnek donteni, de ez nem jelenti azt, hogy a lanyomat elkergetnem pl. mivel egy 18 eves gyermek, valahol meg lehet gyermek legbelul, tehat csintalan, amit talan tulzasba visz, mivel nincs felelosseg tudata. TEhat igy nehez, de ismerem onmagam annyira, hogy a gyermekem nem kergetnem el, s ha kiderulne, hogy hazudott, meg akkor is megbocsjtanam, viszont mar ezutan tudatosan nevelnem, hiszen a bizalmamat mar eljatszotta.

2012. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Igen, ez az.

Elgondolkoztam, hogy kinek hinnék. (Nincs gyerekem).

De nem jutottam előrébb. Ha valaki utálja a mostoháját, mindent megtenne, hogy eltávolítsa a környezetéből.

2012. márc. 21. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!