Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Orokbe fogadnal egy neger...

Orokbe fogadnal egy neger kislanyt?

Figyelt kérdés
Humanitariuskent voltam/vagyok egy fejlodo orszagban. A kislanynak nincsenek meg a szulei es allitolag egy testvere is van. Nincs szivem nem orokbe fogadni, olyan kis aranyos, most lesz 5 eves de mar annyi mindent elt at, hogy az hihetetlen. Allandoan keresi a szuleit, de szerintunk mar nem elnek. Nem reg ajanlottak fel, hogy orokbe fogadhatom ha akarom, es hat most ezen gondolkodom. 27 eves no vagyok.
2012. márc. 15. 22:53
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Igen, örökbe fogadnám :) viszont akik azt hiszik, hogy hátrányban lesz a bőrszíne miatt, nos ezt megcáfolnám, mert a mi évfolyamunkon több volt a külföldi származású, mint a magyar (pl volt arab, görög, de néger is) és inkább jobban bírták őket, mint az átlag magyart :D. Nem lesz emiatt hátrányban, sőt!
2012. márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Ha el tudnám tartani normális körülmények között + elég időm is jutna rá (nem kéne dajkát felvenni) kor simán
2012. márc. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Én igen:)
2012. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 mmT ***** válasza:
100%

Szia!

Ha csak az a kérdés, h fekete v. fehér, akkor ne gondolkozz.

Viszont egy gyerek nagy felelősség. Gondolj abba is bele, h biztosan nehezebb lesz így férjet találnod. (nem azért mert fekete és örökbefogadott, hanem azért mert egyáltalán gyerek). És ha most vállalod, akkor életed végéig az anyja kell legyél, ami lemondásokkal jár. (mindneben ő lesz az első nem te. nincs sokáig alvás, nincs annyi utazgatás, nincs spontán buli). Van biztos jövedelmed lakásra, élelemre, oktatásra, szórakozásra, orvosra, logopédusra, fodrászra, játékokra, hóbortokra stb stb.?

Lelkileg készen állsz rá? A "jajj de aranyos" nem elég érv egy örökbefogadásra (szerintem). Angelina Jollie után nagyon divatos gondolat egy multikulti család. Mérlegeld, h ez tényleg a Te őszinte erős akaratod-e, vagy befolyásolva vagy-e. Ha esetleg majd lesz saját gyermeked, akkor lehet, h szembesülnöd kell vele, h azt jobban szereted, és ezt a kislányt kevésbé. A gyerekek is érezni fogják, h mi van, és kezelned kell a helyzetet.

Lehet úgy érzed, h a szívedhez nőtt, és kötelességed segíteni rajta, de nem kötelességed, mert ezzel feláldoznád a fél életedet. Ugyanakkor biztos nagyon sok örömet okozna Neked. Remélem sikerül mérlegelned, és jó döntést hozol.

üdv,

2012. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
ugye tudod hogy a neger egy rasszista szo? illene torolnod a szotaradbol te humanitarianus
2012. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

magyarul nem rasszista

és nagyon tetszett a multkor Morgan Freeman riportja,aki azt mondta:én nem vagyok afroamerikai.engem ne afrózzanak.Én neger amerikai vagyok. (negro american)

2012. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

16:10

nem rasszista az, hogy néger, mivel pontosan azt jelenti, hogy fekete. Ami pejoratív, az a "nig*ger".

2012. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe nem fogadtam senkit. Vér szerinti gyerekem van csak, ő félig néger. Mert a feleségem fekete (kenyai). A rasszizmustól ne félj, a feleségem szerint a magyar "barátságos és befogadó" nép. Az elmúlt több mint hét évben a feleségemet összesen kétszer bántották a bőrszíne miatt-az is "csak" szóban történt.

A néger pedig nem sértő, ő is annak vallja magát. A nigger bántó, egyszer niggerezték le életében és az rosszul esett neki.


Ha arról van szó fogadd örökbe és persze ugyanolyan felelősséggel állj hozzá, ahogy a saját gyerekedhez tennéd. A színe nem számít. Minden jót! :-)

2012. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
A dontest mar meghoztam ma delben, nagyon koszonom a valaszokat!
2012. márc. 16. 23:15
 30/39 mmT ***** válasza:
És mi a döntés?
2012. márc. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!