Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinalnatok a helyemben?...

Mit csinalnatok a helyemben? Nagyon kivagyok :/ ( lentebb)

Figyelt kérdés
Nemetorszagban elek,5 napja nem mentem suliba mert van ez az un. Praktikum ahol a diakoknak ket hetig 'dolgozniuk' kell. Most epp a mi osztalyunk csinalja ezt (8.) es en szerettem volna menni,de mivel nem vagyok itt regota,ezert azt mondta az osztalyfonokom hogy ne menjek. Es mivel nem megyek igy iskolaba kene mennem. Beulni egy idegen osztaly hatso padjaba es egesznap egyedul irni es a nyelv is alig megy. Szunetekben is egyedul lennek. Nagyon nem szeretnem ezt!!!:( hetfon mondta apukam az osztalyfonoknek hogy beteg vagyok,de valaki latott a varosban a szuleimmel es lattak hogy nem vagyok beteg. Ezt az o.fonok megtudta,es ma kaptunk egy levelet a sulitol,hogy ha hnap nem megyek suliba akkor kikuldik a gyamhatosagot hogy allapitsak meg a helyzetet....mi lehet a kovetkezmeny hogy ha nem megyek? Ha mennek akkor meg mit csinaljak mert tok egyedul lennek es meg azt sem tudnam hova kene mennem mit csinalnom :( ( megegyszer mondom nemetben vagyok,idegenek kozott!!) nagyon koszonom annak aki valaszol sokat segitene!! Es legyszi ne szoljatok be mert ma mar teljesen ki vagyok :((
2012. márc. 15. 17:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

de mi ez a praktikum hogy neked nem engedték meg, meg hogy a barátnőddel se találkozhatsz?

amúgy szerintem tényleg menj be suliba holnap mert ők tényleg szigorúbbak mint itt..

2012. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Talalkozhatok vele de csak miutan vegez (6kor). A suliba viszont nincs normalis ember,mert Ez egy kisebb letszamu iskola.

Egyebkent ha tenyleg nagyon nem szeretnek bemenni,a regi betegsegem miatt( par eve vt) akkor mit csinaljak? Engem ez erdekelne :/

2012. márc. 15. 18:23
 13/19 anonim ***** válasza:
Attól,hogy beteget jelentesz, a "probléma" nem oldódik meg.Menj be, nem kell mindig bandázni valakivel, nagy dolog ,hogy egyedül vagy.Inkább tényleg azon legyél,hogy sajátítsd el a nyelvet minél hamarabb!
2012. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Egyebkent ha tenyleg nagyon nem szeretnek bemenni,a regi betegsegem miatt( par eve vt) akkor mit csinaljak? Engem ez erdekelne :/"


Ha tényleg beteg vagy, akkor menj orvosoz, és ö ad igazolást. Ha csak régebben volt bajod, akkor amiatt senki sem ad igazolást.


A praktikum meg kicsit hasonló, mint az üzemi gyakorlat MO-on, valahol (üzemben vagy valami cégnél) van az egész osztály reggeltöl délutánig és ott "dolgoznak" valamennyit, gyakorolnak pár dolgot. Ez sokszor más városban van, de legaláb is messzebb az iskolától.

De ha valaki - mint a kérdezö - nem ért eléggé jól az adott nyelven, akkor balesetveszély miatt nem vehet rajta részt.

2012. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ez nem olyan betegseg,azthittem ertitek mire gondolok..regen voly panikbetegsegem,elmult de megint van valami hogy most ez tortenik :((

Amugy a praktikum az olyan h pl a vodafonba bekell menni 'dolgozni' 10tol 6ig...Es mki kivalaszthatja h hova akar menni.

2012. márc. 15. 19:29
 16/19 A kérdező kommentje:
Vegulis nem mentem,majd remelem megoldodik..azert ne fenyegessenek mar mert ez a nemetorszag szegyen..! Na puszi mindenkinek koszi a valaszokat :)
2012. márc. 16. 07:19
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

Tudod, Németországban azért élnek jobban az emberek, mert ott nem akar mindenki lógni, hanem az iskolások iskolába járnak, a felnöttek meg dolgoznak.


NEM Németország a szégyen, hanem TE, ha ennyire lusta vagy elvégezni a dolgodat.

2012. márc. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
En? Koszi :) kepzeld mar el hogy en nem vagyok logos ;) ez a ket het lett volna irto fontos,de majd megoldjuk mi nem kellenek ehhez ilyenek akik kioktatnak..olvasni tudsz? Fentebb irtam hogy "'legyszi ne szoljatok be,mert mar teljesen kivagyok' de koszonom sikeresen elrontottad a kedvem,bunkosagbol 5os.!!
2012. márc. 16. 08:31
 19/19 A kérdező kommentje:
Jaa es 'nem akar mindenki logni'?? Ezt azert megcafolnam khmm..:)))
2012. márc. 16. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!