Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinalnatok a helyemben?...

Mit csinalnatok a helyemben? Nagyon kivagyok :/ ( lentebb)

Figyelt kérdés
Nemetorszagban elek,5 napja nem mentem suliba mert van ez az un. Praktikum ahol a diakoknak ket hetig 'dolgozniuk' kell. Most epp a mi osztalyunk csinalja ezt (8.) es en szerettem volna menni,de mivel nem vagyok itt regota,ezert azt mondta az osztalyfonokom hogy ne menjek. Es mivel nem megyek igy iskolaba kene mennem. Beulni egy idegen osztaly hatso padjaba es egesznap egyedul irni es a nyelv is alig megy. Szunetekben is egyedul lennek. Nagyon nem szeretnem ezt!!!:( hetfon mondta apukam az osztalyfonoknek hogy beteg vagyok,de valaki latott a varosban a szuleimmel es lattak hogy nem vagyok beteg. Ezt az o.fonok megtudta,es ma kaptunk egy levelet a sulitol,hogy ha hnap nem megyek suliba akkor kikuldik a gyamhatosagot hogy allapitsak meg a helyzetet....mi lehet a kovetkezmeny hogy ha nem megyek? Ha mennek akkor meg mit csinaljak mert tok egyedul lennek es meg azt sem tudnam hova kene mennem mit csinalnom :( ( megegyszer mondom nemetben vagyok,idegenek kozott!!) nagyon koszonom annak aki valaszol sokat segitene!! Es legyszi ne szoljatok be mert ma mar teljesen ki vagyok :((
2012. márc. 15. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
És ofőd honnan tudja, h TÉNYLEG nem vagy beteg? Mert vki látott? Ugyan már, ma bekajálsz rosszul létig, holnapot ágyban töltöd, aztán ha jön a gyámhatóság, akkor kitaláltok vmit. Mellesleg mondhatod, h fájt a fejed, hánytál, ment a hasad, stb.
2012. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ne nézd ennyire drasztikusan,bár lehet ez most nem nyugtat meg.Egyedül mentem ki hasonló területre,senkit nem ismertem,nem tudtam beszélni,stb.Eleinte csak az első boltig mertem elmenni,konzerveken meg ilyen hülyeségeken éltem:)És szépen lassan rám ragadt a nyelv,mert rá voltam kényszerülve.Nekem is hihetetlennek tűnt először,nem is értem hogy történt:)Az a lényeg,hogy megtanultam németül,suliban csak angolt tanultam,és azóta is szeretem ezt a nyelvet,pedig nagyon utáltam.Azt a beszédstílust vettem át,lehet hogy nyelvtanilag nem volt helyes amit mondtam,de mindenkivel tudtam kommunikálni:)Csak a kezdet nehéz,ne félj ettől.Biztos lesz a suliban,aki kíváncsi rád,és beszélgetni akar,stb.Nem hiszem,hogy mindenki barátságtalan lenne..próbáld meg,neked is jó lenne ha megtanulnád a nyelvet.
2012. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy nagyon rosszul erzed magad,es utalsz mindent,de erot kell venned magadon.Szembe kell nezned a problemaiddal,igy magadnak es a szuleidnek is segitesz,a gyamhatosag nem jatek.Elobb utobb megtorik a jeg a suliban,egy mar osszeszokot tarsasagba nehez beleilleszkedni,de toled is nagyon sok fugg.Minnel pozitivabban allsz a dolgok ele annal konnyebb lesz.Fel a fejjel!Most biztos azt gondolod hogy konnyu beszelni,de vegyel erot magadon,minden jo lesz.
2012. márc. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3 napot igazolhat a szülő, utána elmész orvoshoz és kiíratod magad pár napra fej, torok vagy valamilyen fájással.
2012. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Vannak olyan problémák, amelyek csak akkor tűnnek annak, ha előttük állsz, utólag már holt jelentéktelenek. Szerintem ez is az! Először is nyugi, ne parázz!!!!!!!!!! :) Én bemennék a suliba, ahogy az ofő mondta, mert nem jó ám szerintem egy tanárral ujjat húzni, a végén még elkezd rád pikkelni vagy vmi, kinek kell ez, szerintem Neked nem! Egy hét nem hosszú idő, gyorsan eltelik. Ok, nem lesz valószínűleg a legvidámabb számodra egyedül, de túl fogod élni... Másik lehetőség: van olyan betegség (pl.: fogfájás, vagy mit tudom én.), ami nem látszik kívülről láthattak attól Téged még a városban, különben is ki tudja, hogy hova mentetek Őszíntén szólva én nem tudom, hogy ez Németországban hogy megy, de nekem a gyámügyös dolog egy kicsit csak légbőlkapott fenyegetőzésnek tűnik. Szerintem amiatt nem küldik rátok a gyámhatóságot, mert nem mentél be 5 napja a suliba (és még 5 napig nem is fogsz). A lényeg: nyugi, nincs semmi baj!!! :) Kint vagy Németországban, ami egy tök szupi hely és még a nyelvet is gyakorlod.
2012. márc. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Én is Németországban élek, mindenképpen menj holnap iskolába, mert itt igen komolyan veszik az ilyeneket, adott esetben kirugnak az iskolából, a szüleidet meg megbüntetik.


Ilyen esetben CSAK orvosi igazolást fogadnak el, de ott egyetlen orvos sem kockáztatja, hogy hamis igazolást adjon, mert az osztályfönöknek jogában áll másik orvostól kérni ellenörzö vizsgálatot.


A másik osztályban nem lesz semmi bajod, senki nem fog bántani, söt a legtöbben inkább segiteni akarnak.


Nyugodtan menj, hidd el, a végén rájössz, hogy feleslegesen idegeskedtél elöre.

2012. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat,aranyosak vagytok!:) Mar 5 honapja elek itt van egy nagyon edi baratnom,csak most o praktikumon van es nem a suliban:/ sulibol mar mindenkit ismerek a 8/b es a 8f (mi osztalyunk)on kivul a tobbi ember kepmutato nem szeretem oket,pedig en baratkozos tipus vagyok. Eleinte veluk vtam,de kiismertem oket..:S tudom hogy bekene mennem,de nekem regen voltak problemaim ami miatt 1 evig nem jartam suliba,es nem szeretnem ha elojonne megint:/// a gyamhatosag akkor nem komoly? Nagyon remelem mert nem akarom hogy intezet vagy vmi legyen :S Tehat holnap hogy csinaljam? :/
2012. márc. 15. 17:29
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolso* hat akkor lehet nem is kellett volna kijonnom :S
2012. márc. 15. 17:31
 9/19 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ne a rossz dolgokra koncentrálj! Honnan tudod, hogy nem fog senki sem beszélgetni veled? De ha így is lesz, csatlakozz a tanárhoz, őt kérdezgetsd valamiről, aztán számolj be valakinek arról, hogy miről beszélgettetek a tanárral, hogy milyen jó fej, ilyesmi.

Vagy kérdezz a többiektől akármit, csak ne legyél kuka. Kérdezd meg őket, hogy nekik milyen volt ez a Praktikum.

2012. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

MINDENKÈPPEN menj be holnaptól.


Németországban komolyan veszik az ilyeneket, nem úgy, mint MO-on. Föként ha korábban is volt ilyen gond veled, akkor ne kockáztass.


Egyébként itt a szülö nem mindig igazolhatja a hiányzást, praktikum alatt, szünet elötti és utána napokok CSAK orvosi igazolást fogadnak el.(Éppen azért, hogy ne lehessen igy lógni.)


Egyébként a legtöbb esetben ha kénytelen vagy a nemszeretem emberek között lenni, akkor rájössz, hogy nem is annyira vészes.

2012. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!